Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Horor
  • Akční
  • Komedie
  • Drama
  • Krátkometrážní

Poslední recenze (549)

plakát

Predátor: Kořist (2022) odpad!

V novým Predátorovi člověk dostane přesně to, co slibovaly trailery. A to feministickou báchorku o čtyřicetikilový zaprclý indiánce s neustále vypoulenýma vočima, která to za pomocí jo-jo sekyrky a svých ninjovských skillz nandá dvouapůlmetrovýmu überlovci, kterej běžně zvedá čtyřsetkilovýho grizzlyho nad hlavu, aby se zaléval jeho krví. A u toho ještě spráská na hromadu šovinistické rudé bratry a zmasakruje retardované francouzské kolonialisty, ty neholená bělošská deviantní prasata s úchylně vyplazenými jazyky. Digipredátor tady přehopsává půlku lesa ze stromu na strom jako neviditelná opice a indiáni se v lese chovají jako moderní zásahová jednotka, včetně taktických povelů rukou- tětivy neustále napnuté k prasknutí. Naše afektovaná hlavní hrdinka, která nevydrží ani sekundu nevysírat a nehádat se nebo někoho nepoučovat, koulí vzteky očima div jí nevypadnou, jak trpí pod klatbou patriarchátu a vede dětinské hádky typu: "Půjdu lovit!" "Nepůjdeš." "Půjdu!" "Nemůžeš. Nedokážeš to." "Dokážu!", a to poté, co ji zraněnou a v bezvědomí zachrání z lesa její rudý bratr. A tak se náš vzdorovitej sobeček natruc vydá do lesů, kde posere co může i nemůže a nakonec udolá alfapredátora. Umí totiž běhat v korunách stromů, ovládá lesní parkour a dřímá v ní praktická vynálezkyně. Predoš má zas fajnovej vějířovitej štít proti kulkám, bezedný kapsy narvaný různýma udělátkama a furt dělá takovýto, že zatne pěstičky, přikrčí se a udělá "Uáááááááááá!", jak to teď dělají digipříšery v každým druhým infantilním bijáku. A taky pořád predátorovsky klokotá, což mě po chvilce neskutečně lezlo na nervy. Jo a je tam loztomilej indiánskej pejsek, kterej furt srandovně kňuká a loztomile naklání hlavu na stranu.

plakát

Moloch (2022) 

Takhle vypadá čistokrevnej horor. Atmosférickej, strašidelnej, vizuálně nádhernej, se sympatickýma postavama, nezpolitizovanej. Pro mě prozatím naprosto bez debat horor roku. Tohle je film pro empatický lidi, pomalej slowburn, pouštět v noci, nejlíp se sluchátkama. Výborný prostředí holandskýho venkova, bažiny v mlze, místní folklór, rázovití starousedlíci, melancholická atmosféra. Neskutečně podhodnocenej film, o kterým se nepochopitelně vůbec nemluví, stejně jako v případě The Empty Man (2020), kterej mě taky rozsekal na padrť.

plakát

Beomjoidosi 2 (2022) 

Ma Dong-seok je Bud Spencer moderní korejské akční kinematografie. I když jsem si říkal, že nám od minula nějak zpuchl a zestárnul, tak jakmile začne těma svýma lopatama propleskávat různý hejsky, je zas veselo. Na pořádný grázly (a že je Korejci umí fest) zatne pěsti a pořádně přitvrdí, až už připomíná parní válec kombinovanej s bucharem. Výborná akční zábava s perfektním humorem ("Dej mi svoje klíčky, líbí se mi tenhle typ auta, USB." "Je to SUV...." :-))

Poslední hodnocení (5 435)

Teorie velkého třesku - Batnádoba a chybný předpoklad (2008) (epizoda) (S01E13)

09.08.2022

Teorie velkého třesku - Jeruzalémská dualita (2008) (epizoda) (S01E12)

09.08.2022

Small World (2021)

09.08.2022

Párty Hárder: Summer Massacre (2022)

06.08.2022

Thor: Láska jako hrom (2022)

06.08.2022

카터 (2022)

06.08.2022

Predátor: Kořist (2022)

odpad! 05.08.2022

Moloch (2022)

02.08.2022

Jáma Pekel (2020) (pořad)

01.08.2022

Reklama

Poslední deníček (18)

Vypečené výročí

Dva dny nazpět to bylo deset let, co jsem se tady zaregistroval. A furt mě to tady baví. Tož jedeme do další desetiletky. Čus.

Reklama

Reklama