Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Horor
  • Akční
  • Komedie
  • Drama
  • Krátkometrážní

Poslední recenze (757)

plakát

Fear No Evil (1969) (TV film) 

Jeden z prvních amerických TV hororů (ne-li první), který se pak naplno rozjely od roku 1970, nejčastěji na stanici ABC v legendární sérii ABC Movie of the Week. Tenhle však produkovala konkurenční stanice NBC, a původně byl zamýšlenej jako epizodickej hororovej seriál. Bohužel došlo jen na dva samostatný pilotní flmy (ještě pak Ritual of Evil z roku 1970). Film má pěknej vizuál, rozhodně nekazí dojem přílišnou "televizností" a moc dobře se na něj kouká. Na svou dobu a prostředí TV produkce jde o poměrně odvážnej počin se silným sexuálním vibem (v dnešní době už ovšem neškodně krotkým). Já navíc miluju filmy o zrcadlech, obzvláště ty starosvětský, a třeba u takových klasik jakýma jsou Dead of Night nebo From Beyond the Grave zaživám nefalšovanou cinefilskou rozkoš. Spokojenost.

plakát

Závan smrti (2007) 

Tenkrát jsem tyhle videobéčka arogantně přehlížel. Bylo jich víc než dost, a já v tý době pásl po větších šajbách. Furt bylo co objevovat. Starý pecky od Fulciho a Argenta, gore klasiky, osmdesátkový slashery, rozjela se francouzská extrémní vlna, Španělé tomu v tý době taky pěkně zatopili, japonskej splatterpunk chytil druhou mízu... Bylo toho prostě hafo, čemu dát přednost. Dneska, když už mám poměrně dost nakoukáno, a moderní horor je víceméně doménou progresivistických woke komunistů a nedá se na něj koukat jinak, než se znechuceným úšklebkem nebo vůbec, je každá takováhle znovunalezená pecka příjemným pohlazením po duši. Samozřejmě, že krapet nadhodnocuju, ale mně to prostě sedlo. Postavy byly sympatický, natočený to bylo dobře, nic mně tam nevadilo, tak co tomu těch pět hvězd nenapálit.

plakát

Silent Night, Deadly Night Part 2 (1987) 

Jestli to chápu dobře, tak tvůrci tvrdí, že od producentů dostali na výrobu další Silent Night fakt malý peníze, a bylo jim řečeno, aby přestříhali původní film, přidali jednu nebo dvě nový scény, a vydali ho jako pokračování nebo znovuvydání, aby se podojila úspěšná značka. Režisér se ale rozhodl natočit "regulérní" sequel. Aby vyšel s nuzným rozpočtem, zaplnil téměř polovinu děje flashbacky z prvního filmu, který v blázinci vypráví psychiatrovi pološílenej bratr zabijáka Billyho z jedničky. Už jenom tohle bizarní zpracování zaručilo snímku pochybný místo ve filmový historii. K jeho kultovnímu statusu pak přispělo celkový pojetí filmu,  připomínající spíš absurdní černohumornou frašku, kde se vraždí deštníkem a zlotřilá sestra představená bydlí v domě s číslem popisným 666. Nezapomenutelnou tvář pak dává filmu hereckej výkon Erica Freemana, kterej přehrává jak o život, a jehož výkon by se nedal popsat jinak než maniakální. No, a pak jsou tu nezapomenutelný scény, jako jeho destrukční pochod předměstím, šperkovanej střelbou do nebohých spoluobčanů, kteří měli tu smůlu, že se zrovna nachomítli ke "garbage day" (modří vědí :-)).

Poslední hodnocení (6 652)

Ďábelské ženy (1955)

21.04.2024

Santet (1988)

21.04.2024

Sono Sartana, il vostro becchino (1969)

20.04.2024

La settima tomba (1965)

18.04.2024

Viaje al vacío (1969)

17.04.2024

Chi o suu bara (1974)

15.04.2024

Chakushin ari final (2006)

14.04.2024

Bade Miyan Chote Miyan (2024)

14.04.2024

Zmeškaný hovor II (2005)

12.04.2024

Reklama

Poslední deníček (19)

Nad dopisy čtenářů.

Není nad nevyžádané dobrosrdečné rady zdejších progresivistů, bytostí se silným sociálním cítěním a srdcem na dlani. :-D 

Nad dopisy čtenářů.