Apokalypsa (2006)

Úchvatný začátek a především konec filmu se skvělou atmosférou. To mezi tím jsem vůbec nepochopil a podle mě běžný divák ani pochopit nemůže. Věřím však tomu, že po přečtení prequel komixů by to mohl být velice zajímavý filmový zážitek. Čas ukáže, jestli se Southland Tales stanou kultem nebo skončí v propadlišti dějin.

Konspirační teorie o 11. září 2001 (2007) (TV film)

Z dokumentu se dozvíme mnoho zajímavých informací o pádu budovy č. 7, ale bohužel o velkém množství dalších nejasností zde nepadne ani zmínka, takže těžko dělat závěry o všem, co se dělo 11. září. Výskyt slova konspirace v názvu filmu je trochu zavádějící, protože závěr, byť se tvůrci snaží o pohled z obou stran, vyznívá ve prospěch oficiální teorie.

Záhady minulosti: Soudný den 2012 (2007) (TV film)

Přitažené za vlasy. Vážně mám věřit tomu, že roku 2012 bude konec světa, jak předpověděli Mayové, Sibyla a ti další? No možná, že budu...

Únos vlaku 1 2 3 (2009)

Únos, rukojmí, výkupné. Poldové vyhrajou a jde se domů s mlíkem pro mámu... Zbytečný film, který nezachrání ani Travolta s Washingtonem. 50%

Star Wars: Klonové války (2008)

Má očekávání byla hodně nízká, takže jsem nebyl téměř vůbec zklamán. Vypadá to jako videohra pro malá děcka s nálepkou SW a z tohohle pohledu to není zlé. Otázkou zůstává, jestli by něco s nálepkou SW nemělo mít vyšší ambice než vydělat nějaký ten dolar, pobavit děcka a pár skalních fanoušků, kteří se přenesou přes onu dětinskost, průměrnou grafiku, průměrnou zápletku a hloupý droidí humor. Naopak příjemným oživením jsou některé nové hlavní postavy. Doufám, že jsem drzou a ukecanou padawanku Ahsoku neviděl naposledy, i když chápu, že svým chováním vytáčí mnoho lidí podobně jako Jar Jar Binks :-)

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Po výborném úvodu jsem se bavil trochu méně než jsem doufal. Naštěstí mi to poslední půlhodina bohatě vynahradila. Peklo, které na závěr rozpoutá velký polda v malém městě, je geniálně strhující a já se královsky bavil :)

Sunshine (2007)

Deja vu... Tohle je nepovedená vykrádačka Jádra, Horizontu události, Vesmírné odysey a nevím čeho ještě. Sunshine je minimálně o úroveň slabší než zmíněné filmy, k tomu přispívá i ne zrovna zajímavá posádka lodi. Audiovizuální provedení působí z počátku nádherně, jenže neustálých záběrů na Slunce jsem se ke konci filmu řádně přejídal. S logikou se tvůrci zřejmě také vůbec nepotkali.

Dokonalý trik (2006)

Dokonale sterilní film jako řez ledově chladným skalpelem chirurga. Poctivě odvedená práce, která je však neosobní, bez duše a beze šťávy. Přesto se na to nekoukalo úplně špatně. (ne)dokonalých 70%

Hvězdný prach (2007)

Hvězdný prach by nebylo kdovíjak skvělé fantasy a brzy by nejspíš upadlo v zapomnění, nebýt skvělého obsazení a trhlého humoru. Claire Danes je ve své roli naprosto okouzlující a zcela přesně odpovídá (mým) naivním představám o ztělesnění hvězdy na zemi. Robert De Niro a Michelle Pfeiffer ze svých postav prohnaného piráta a zlé čarodějky ždímají maximum, alespoň co jim ne zrovna vyvážený scénář dovolí. Charlie Cox je pak "pouze" sympaťák. Humor sice občas balancuje na hraně nevkusu, přesto se ale drží po většinou na úrovni a je pro film oživujícím kořením, bez kterého by se jen těžko obešel. Musím se přiznat, že i hlavní příběhové lince o spadlé hvězdě jsem milerád uvěřil. S touhle sympatickou pohádkou jsem strávil příjemné dvě hodiny.

Duch doby: Dodatek (2008)

Začátek byl trochu vlažný, navíc ekonomické téma už bylo nakousnuto v díle předešlém, přesto si mě snímek pomalu a jistě získával, až si mě úplně omotal kolem prstu. Pravda, závěr vyznívá trochu utopicky, ale tahle představa se mi líbila a nepřišla mi neproveditelná. Autoři navíc odstranili neduhy z prvního dílu, takže nemám důvod, nedat 5*****