• Krátkometrážní

Od soumraku do úsvitu (1996)

Súhlasím s Pomom. Prvá polhodina bola za *****, ostatnú časť filmu by som zhodnotil ako absolútny odpad. Je to len nechutná zlátanina nehodná mena Q.T.

Trainspotting (1996)

Film, ktorý z nezávislejšej produkcie patrí medzi najpopulárnejšie. Film, ktorého originálna forma rozprávania a podania príbehu, bola odvtedy nespočetne krát použitá v iných filmoch. Film, ktorý vystihol to čo mal takmer geniálne. Skrátka, najlepší film aký nám za posledný čas poskytla anglická produkcia.

Zelený svět (1996)

Typický film pre televíziu, pre ktorého obyčajnosť má človek sto chutí dať mu hviezdičku iba jednu. A obyčajné veci nemusia byť vždy vyslovene zlé. Proste priemerné.

101 dalmatinů (1996)

Málo kedy si zapamätám meno hlavného predstaviteľa vo filme. Možno tak vo filmoch ako je Forrest Gump.:) O priemerných filmoch akým 101 Dalmatíncov určite je ani nehovorím. Práve preto je zaujímavé, že meno Cruela Devil si pamätám dodnes aj po X rokoch. Ak máte náhodou menej ako desať rokov, tak tá teta na vás hlboko zapôsobí. Ono totiž nie každý vám chce pozabíjať všetkých 101 dalamtíncov, ktorých si počas filmu tak obľúbite a osvojíte.

Apollo 13 (1995)

Vlastne som chcel dať najprv 4 hviezdičky, ale ako tak nad tým rozmýšlam ten film nie je ničim vyjnimočný. Máme svojich hrdinov, držíme im palce, ale napätie akoby nás obchádzalo. Navyše keď sa pozriem do súčastnosti ani tie efekty už nie sú také skvelé. A keď to nemôžem braťani ako zábavu ani v tom nemôžem hladať nebodaj niečo hlbšie tak to môže byť iba priemerný film.

Casper (1995)

Veľmi dobre si to už bohužial nepamätám, ale ako malému sa mi to dosť páčilo. Ako malému sa mi páčilo všetko.

Nelítostný souboj (1995)

Po pravde, nechápem, čím má byť tento film taký vyjnimočný, na to, že sa tu stretli taký dobrý herci, to mohlo byť aj lepšie. Najhorší pocit máte na konci, keď sa dve hlavné postavy naháňajú a vám je úplne jedno, ktorá to "schytá".

Nixon (1995)

Nepochybne herecký a režijný skvost, pri ktorom sa vám (ak nepoznáte historické súvislosti) chvílka nepozornosti stonásobne vráti. A pri tej dĺžke a jednotvárnosti je to veľmi ťažké, ba až vyčerpávajúce. Toto nie je film na oddych a ak to náhodou neviete, možno budete z filmu aj mierne znechutení.

Obvyklí podezřelí (1995)

NEČÍTAJTE ŽIADEN Z PRÍTOMNÝCH KOMENTÁROV! RADŠEJ SI TO HNEĎ POZRITE!

Pocahontas (1995)

Jediné čo si dobre pamätám z tohto filmu je, že mi pri konci prišlo do plaču :). To snáď stačí...