• Krátkometrážní

Odplata (1999)

Jeden z najštýlovejších filmov aké som kedy videl. Taký klasik akým je tuto Mel Gibson sa len tak nevidí. Jeho najlepšia postava a jeho najlepší herecký výkon.

Ospalá díra (1999)

Je ťažké obdivovať horor, pri ktorom po celý čas ani trochu nezneistíte. Iste, forma je očarujúca, Johny Depp hrá excelentne a celkovo vznikol veľmi osobitý snímok. Ani záver som neočakával taký ako bol. Áno prekvapilo ma to. Ale bohužial aj negatívne. Nielen réžia mohla za "hororovú" neschopnosť tohto filmu, ale aj divný scenár, ktorý akoby nedával režisérovi ani šancu na zreazlizovanie nejakej viac strašidelnej scény. A možno som to celé zle pochopil a vôbec to nemal byť horor. Ale potom už vážne neviem o čom.

Pelíšky (1999)

Excelentný obrázok šesťesiatych rokov. Na toto obdobie sa už asi nikdy nebudem pozerať pohľadom, ktorý by nebol poznačený týmto filmom.

Prci, prci, prcičky (1999)

Napriek mojemu nízkemu veku ma to nijak zvláštne neoslovilo, keď chcete vidieť dobrú komédiu tohto typu tak radšej Road Trip.

Přeber si to (1999)

De Nira som videl v pomerne veľa filmoch a bolo si ho ťažké predstaviť ako komika. Jeho výkon nakoniec nie je taký presvedčivý, ako ostatné výkony, no uspel. Môžem jeho postave veriť a to je pre takúto komédiu základ pre to, aby nevyznievala trápne. A veru že ani nevyznievala, bola naopak veľmi príjemná a nebola komédiou len podľa mienky producentov. Naozaj pobavila.

Příběh Alvina Straighta (1999)

Vynikajúci odychový film, pri ktorom určite mnohé osoby zaspali. Ale aj to má svoj význam, že sa film tak pomaly tiahne a kto si takéto veci vie vychutnať, neoľutuje.

Sběratel kostí (1999)

Veľa ľudí o tomto filme hovorí, že sa dá ľahko odhadnúť koniec. Priznám sa, ja som tento problém nemal, ale film bol veľmi nezáživný, neoriginálny a jediné čo ma výraznejšie zaujalo bola ústredná herecká dvojica. A tá tiež vydala len čisto priemerné výkony.

Sexuální praktiky pozemšťanů (1999)

Ha, ha, ha! Celý "film" sa nesie v akože vtipnom popisovaní ľudskej rasy. Nechápem však ako si niekto myslel, že toto môže diváka baviť tak dlho sledovať.

Vše o mé matce (1999)

Chvílu mi trvalo kým som pochopil v ktorom svete sa to nachádzam. Almodovár sa nebojí ukázať "inú" časť spoločnosti, ťažko posúdiť nakoľko je jeho film realistický, no bol reálny a ťažko nechá človeka chladného. Prinúti ho rozmýšlat nad vecami nad ktorými ešte NIKDY neuvažoval, nevnucuje mu žiadny názor, iba ukazuje trochu smutnejší príbeh. Almodovár je schopný režisér. Jeho príbehy sú natoľko odlišné svojím obsahom aj formou, že je im až ťažké uveriť. Je ťažké chápať ich do podrobna, a presne to Almodovar asi chcel. Nechápať, ale pochopiť. Alebo tomu nechápem?