Sex – máme jasno (2020) (seriál)

Zajímavý dokument o sexu a věci okolo a i po něm. Každý díl je nabitý informacemi (a statistikami), které je určitě dobré vědět. Libí se mi, že vždy ukáží historické pozadí a pak rychlý průběh až k aktuální situaci, kterou rozeberou. Překvapilo mě, že Indie jede v medicínském byznysu takové bomby (viz 3. díl). Hodnocení: 80/100.

Podvodník z Tinderu (2022)

POZOR komentář obsahuje SPOILERY i když u dokumentu je zvláštní mluvit o spoilerech pokud znáte případ. Jedním slovem neuvěřitelný! Kdyby mi někdo řekl, že je to vymyšlené tak bych tomu věřil. A policie se zase projevila jako fajn instituce a neřeší to sice pak na konci se o něco snaží, ale výsledek jinak oslnivý není a soud? Škoda že samotný proces není nijak obsažen abychom věděli proč takový trest atd. Podvod měl tedy dobře promyšlený a zaráží mě kolik s ním v tom jelo lidí a že to všechno stíhal financovat i když měl paralelní vztahy. Odveta s oblečením na konci byla vtipná. Natočené to je dobře, chronologicky a přehledně. Hodnocení: 84/100.

Stroj času (2002)

Škoda, že s původně zajímavého námětu to sklouzne kamsi do dobroužně-romatického filmu. Předpověď, že v roce 2030 budeme mít základnu na Měsíci je velice nepravděpodobná a doufám, že i následný skon světa o pár let později. Hologram v knihově s centrálním věděním (ztělesnění Wikipedie) by se mi hodně líbil a snad už to brzo bude. Herecké výkony v pořádku, efekty jsou hezké, ale příběh je plytký, takže slabé 3*. hodnocení: 52/100.

1. MISE - Nákaza (2022) (epizoda)

Opět nákaza, ale nyní trochu jiná. Dále se řeší osobní věci. "Kapesní" analyzátor vzorků vypadá dobře a zajímalo by mě jestli se na něčem takovém i pracuje v realitě, určitě by se to hodilo.

Harry Potter 20 let filmové magie: Návrat do Bradavic (2022) (TV film)

Dobrý pohled do zákulisí této ságy. HP má velkou výhodu, že jedna generace postupně dospívala společně s herci a také se dle toho měnila atmosféra jednotlivých filmů a to je i ústředním motivem i tohoto "dokumentu". Nejsem velký fanoušek, takže mnoho věcí jsem nevěděl. Je hezké vidět jaký měli/mají mez sebou herci vztah ať už ti mladší či starší. Hodnocení: 72/100.

Peníze – máme jasno (2021) (seriál)

Zajímavý dokument, ne každé z témat je problém i u nás v Evropě, ale není od věci o nich vědět. Každý díl je nabitý informacemi (a statistikami), které je určitě dobré vědět. Libí se mi, že vždy ukáží jak a proč to začalo a pak rychlý průběh až k aktuální situaci a tu rozeberou a případně i to jak by to mohlo/mělo pokračovat. Hodnocení: 83/100.

Máme jasno - Čas (2021) (epizoda)

Na to jak je to krátké, tak tam bylo dost informací. Většinu z nich jsem již věděl, ale myslím, že je to velmi zajímavé.

Nikdo (2021)

Tento film mi velmi připomíná Johna Wicka. Je zde opět plno střílení, mrtvol a navíc pár smrtících pastí. Někomu to možná stačí, ale já od filmu chci víc, takže hodnotím totožně. Herecké obsazení dobré. Hodnocení: 66/100.

1. MISE - Kaj se za svoje hříchy (2022) (epizoda)

Další fanatik, ale na světě jich je hodně, takže proč ne? A navíc aspoň se svými zraněními neobtěžuje lékaře. Těhotenství se pořád řeší a ještě chvíli to asi potrvá. PS: chtělo by to už titulky k "rusky" mluveným pasážím, začíná jich tam být už dost a my z mladší generace již nerozumíme.