Český žurnál - Pančovaná republika (2013) (epizoda)

Myslím, že Lukáš Kokeš ví, že toto nebylo ono. Poslouchal jsem s ním rozhovor a v průběhu času si uvědomil, že nedokáže položit roztínací otázku. Jsem ale zvědav na jeho další dokumenty.

Akademie múz (2016)

Nejprogresivnější film, co jsem měl za dlouhou dobu možnost vidět.

Janička (2017)

Pár ukázek z toho je možné ukazovat kamarádům na youtube, ale 115 minut je Nekonečno.

Domov aneb Kam směřuje naše cesta (2009)

Naprostý souhlas s uživateli woody a Subjektiv. Obrazy nádherné, ale komentář mě svou neodborností doháněl k šílenství.

Křižáček (2017)

"Jsem malý, mé srdce je čisté a nic jiného než Pánbůh v něm nemá místo." Nejvíc mi kvůli komponovanosti tanula na mysli Antonioniho tetralogie citů, syžetem se dokonce výrazně podobá Dobrodružství. Jen je to samozřejmě ještě klidnější a méně akční. Tímto filmem jsem to měl tendenci i trochu číst: postupné rozmlžování objektu hledání; ale zde to tak ve skutečnosti nebylo. Film je to zábavný, zvláště dynamika větví stromů a zpěvu ptáků a proces přeměny prostředí od stinného lesa po poušť. Spolu s Westernem můj nejsilnější zážitek LFŠ 2017. Stejně jako Rok Ďábla je to dobrý film.

Trpaslík (2017) (seriál)

Legrando grando! Vtipné mi připadají i úvodní titulky - trochu ve stylu Gilliamových v Monty Pythonu. Každý díl na nich člověk mohl objevit něco dalšího.

Prach (2015)

Samozrejme to neni dokonaly film. Je do budoucna co zlepsovat - snad bude prilezitost. Presto si zaslouzi vysoke hodnoceni. Bylo by dobre predem upozornit, ze nejde o drama, ale o film - malbu. Pozdeji jeste napisu. Zadam si dalsi projekci.

Kobry a užovky (2015)

Aneb zrození maloměstského mafiána. Už několik dní se tenhle film čas od času objeví v nějaké úrovni mé hlavy. Asi hlavně díky Matěji Hádkovi a poslední scéně. Ta končí v ten nejlepší moment. Nepamatuji, že by v tomto ohledu Kobrám a užovkám nějaký český film konkuroval.

Jméno (2012)

Proč tihle Francouzi neustále křičí a berou si všechno nesmyslně osobně?