Rytíři spravedlnosti (2020)

Skvelý film! Od začiatku až do konca nečakáte vôbec nič z toho čo sa stane. Dej, hoci sa zdá byť predvídateľný, nie je. V skutočnosti je veľmi veľmi nečakaný a realita okamihov, ktoré sprevádzajú hlavne postavu Madsa Mikelssena je o to smutnejšia a šokujúcejšie, že je tak nečakaná. Ostatné postavy sú hlavne pre odľahčenie, no každá z nich má hĺbku a dokonale zapadá do príbehu.  Humor v tomto filme z neho robí čosi, čo sa len tak nevidí, hlavne ak ide o pochmúrny dej, ktorý dominuje v celom filme. Nakoniec je nesúrodá partia ľudí ako rodina, ktorú dalo dokopy nešťastie a osobné tragédie.

Portrét dívky v plamenech (2019)

Počas celého filmu je divák schopný všímať si maličkosti, detaily, ktoré by si v rýchlejšom tempe nevšimol. Dej je pomaly sa tiahnu či sled rôznych malých detailov, ktoré divák nevníma ako podstatné, vidíme ich ako scény ktoré ukazujú narastajuci vzťah, no na konci sa opäť znenazdajky objavia a z jednoduchých nepodstatných scén sa razom stanú najemotívnejšie momenty celej snímky. Táto jedinečnosť robí z tohto filmu pre mňa geniálny počin s poetickou kamerou, ktorá dotvárala celkovú unikátnosť .

Gentleman Jack (2019) (seriál)

Bože, to je tak vtipné, geniálne, pútavé. Hudba, kostýmy, herecké výkony, výprava! Jeden z najunikátnejších seriálov aký som videla!

Alita: Bojový Anděl (2019)

Ludský mozog v robotickom tele. Jedna vec, ktorú sme už na plátnach kín mohli vidieť v podobe Ghost in the shell. Podobný koncept, úplne iný výsledok. Ak pominieme fakt, že tento film je ukážkou geniálnej technologie a v dejinách má už určite svoje právoplatné miesto, ide bezmála o strhujúcu, napínavú a emocionálnu jazdu, ktorú však u mňa vyvolal aj Ghost in the shell. Hlavnú hrdinku si okamžite obľúbite, držíte jej palce a spoločne spoznávate svet, v ktorom ste sa spolu s Alitou ocitli a ktorý nepoznáte. To je najväčším ťahákom. Skvelá práca s kamerou, a správne rozmiestnenými spomalenými zábermi, s ktorými to nijako neprehnali. Scenár neznel hlúpo ani nijako depresívne, ako sme to videli v Ghost in the shell. Na rozdiel od tohto filmu bola Alita skôr pozitívna, jej svet nebol tak temný a pochmúrny. Od jej prebudenia ide však všetko akosi rýchlo. City, ktoré k sebe hlavná ústredná dvojica začne okamžite prechovávať je trochu násilná a uberá na uveriteľnosti, ale vrámci pojatia filmu kde sa isté veci museli udiať, Alita potrebovala dostatočný dôvod a vo filmovom svete nie je nič opodstatnenejšie než láska. Čo však film kazí a zároveň ho robí tak skvelým je samotná animácia Ality. Na jednej strane si chcete užiť film, ale stále hľadáte na digitálnej Alite chyby, ktoré (ak nepočítame anime oči) nenájdete, alebo ak áno (mechanické telo z lode) nie sú až tak neznesiteľné. V konečnom dôsledku u mňa Alita prešla na výbornú.

Thelma (2017)

Len škandinávci môžu vytvoriť nereálnosť a zasadiť ju do reality tak skutočne. Nič nehovoriace a pritom veľa vravné dielo. Skvelá hudba a mierne psychadelická nálada ovíja celý dej ale hlavne koniec.

Příchozí (2016)

Film, od ktorého sa dalo čakať všetko, ale toto nie. Komorný a menej akčný Interstellar, no rovnako pútavý. Hudba dokonale kontrastovala s danými scénami, robila ich mrazivejšie. Scenár a dialógy nie sú prehnané, všetko sa snaží pôsobiť čo najrealistickejšie. Taľafatky v správach a o politike, ktorá sa onou mimozemskou problematikou musí zaoberať nie sú nudné ani ich nie je príliš veľa. Všetko do seba krásne zapadá.

Westworld (2016) (seriál)

Hoci je seriál len na začiatku, nemôžem odolať a nezbožňovať ho. Fantasticky napísaný, každá epizóda odhaľuje niečo nové, svet umelej inteligencie a postupného odhaľovania rôznych línií príbehov všetkých postáv. Je to skrátka jedna veľká pecka!

Králův dvojník (2012)

Film, ktorý vo mne vyvolá plač alebo veľmi silné pocity akéhokoľvek druhu si odo mňa zaslúži 5 hviezd. Od začiatku film pôsobil seriózne. Ani ma nenapadlo, že to bude tak vtipné. Jediným vtipným prvkom bol samotný dvojník v roli kráľa, ktorý sa choval presne tak, ako by človek čakal. Všetko to preňho bolo nové a s najväčšou pravdepodobnosťou nanajvýš divné. Drámu si však film dokonale zanecháva. Napriek vtipnému zabydľovaniu sa z dvojníka stáva kráľ, akého by si každý prial.

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Vtipná a nápaditá rozprávka prepracovaná do dokonalosti. Zábavná s kusom detektívnej práce pri odhaľovaní zločinu. Dokonca aj ja ako divák som premýšľala o páchateľovi. Najviac však na mňa urobilo dojem aká je rozprávka zo života zvierat ako ľudí premyslená do najmenších detailov. Jediné čo mi tam zo zvieracej ríše chýbalo bol hmyz na čo som však takmer okamžite zabudla a dokázala som vnímať len chytrosť a vynaliezavosť tvorcov.

Carol (2015)

Páči sa mi, ako nenásilne a pomaly sa vyvíja vzťah oboch žien. Jedna je tesne pred rozvodom so silnou osobnosťou a druhá je tichá, citlivá a tak nejak dúfajúca. City sú odhaľované v náznakoch, postupne. Myšlienky a pocity sú prerozprávané hlavne pohľadmi, ktoré vyzdvihuje príjemná, jemná a citlivá hudba.