• Fantasy

Samec (2009)

U takovýcht filmů člověk prostě happyend čeká, přestože mám rád když film nekončí podle představ a nekončí happyendem, tady mi to dost chybělo :D ale pak by to byl nejspíše jeden z braků.

(K)lamač srdcí (2010)

Kromě převídatelného konce to byl ve všech ohledech zábavný film :) mezérka mezi zubama sexy není!

Ostrov Dr. Moreau (1996)

Do jisté fáze (kdy zabijí doktora) jsem se dost bavil, poté je to brak. 60%

Proroctví (2009)

Poprvé jsem film nedodokoukal, nevím z jakého důvadu, ale byl jsem v něm nejlepší. Po nějaké dbě jsem jej zhlédl celý...lituji toho. Do jjisté fáze to je super film na 95%, ale pak se to zvrhne na scifi bullshit... 65%

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Skvělý nápad. Filmová zápletka "Liga ex" by asi někoho jen tak nenapadla, to nemluvím o způsobu točení - kombinace filmu a počítačové hry. Teplý spolubydlící je jasně nejlepší postava filmu. Přemýšlel jsem jak se taková super holka může zabouchnout do debila jako je Gibeon, ale on se jí "dostal do hlavy". Doporučuji! 90%

Útěk do divočiny (2007)

Dokonalost. Tohle jediné slovo vystihuje tenhle film. Dokola se ve mě střídali všemožné emoce, až se mi z toho začalo v žaludku dělat mdlo. Nevěděl jsem jestli mám být dřív udivený, brečet jako malá holka, nebo se radovat ze štěstí které prožívá. Mám rád filmy které mi něco dají, když z nich mám pocit že ty 2 hodiny času za to fakt stály a to v tomto případě můžu říct sto procentně. Zajímavost: Herec hlavní postavy byl do filmu tolik zapálen, že zhubl, zhubl tolik že záběry u konce jeho života (postavy) nejsou upravovány. 100%

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Po povedeném prvním dílu, jehož scénář se shodoval s knihou, jsem měl od pana Jacksona velké očekávání. Zklamal. Příběh absolutně z cesty, Medděd byl proveden strašně. Spousta nevkusných vtipů úrovně Shreka se do takových filmů prostě nehodí! Co tam dělal Legolas? Ale největším zklamím pro mě byl Temný hvozd. Člověk by čekal jak bude temný a my jsme se nedočkali ani elfích slavností, na které jsem se těšil. No je třeba pochválit dokonalý vzhled skřetů, postavu Barda a Šmaka. 35%

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Film začíná skvělou scénou v Železném pásu, s poměrně vtipnou smrtí záporáka Sarumana. Spoustu úžasně provedených bitev, vytkl bych trochu předvídatelný zvrat v Mordoru, co se Froda týče, ale po celých třech filmech je vysvětleno jak se lze po takovéch dobrodružství vrátit do normálního života...nijak. Při závěrečném loučení ukápla i slza, což se mi často nestává. 95%

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Průlomový film, který odstartoval mou nejoblíbenější sérii filmů. Dokonalé efekty, myslím že je třeba se pozastavit nad hereckým výkonem Elijaha Wooda, poté co ho raní jeden z přízraků. Pokaždé kdy ten film vidím přemýšlím, zda je nadopován nějakou drogou, nebo je opravdu tak úžasný herec. Stojí za to shlédnout i prodlouženou verzi, kde jsou některé věci vysvětleny pro ty, kteří nečtou knihy. Ovšem pro ty co čekají spoustu bojů, tak pro ty budou až následující díly. 100%