• Pohádka

Láska nebeská (2003) odpad!

Za co tomu solíte 5 hvězd?86 %??Za to, že tomu malýmu klukovi zemře maminka a otčím mu pár dní po pohřbu vykládá, jak chce opíchat Claudii Schiffer?nebo že premiér Británie si lítá všude bez ochranky a zamiluje se do krávy, jejíž nejslušnější slova jsou hovno a do prdele?A tohle má být dnešní romantika?Nebo dokonce komedie???Děkuju, nechci.

O zakletém králi a odvážném Martinovi (2018) (TV film)

Hned při úvodní scénce jsem se málem umlátil smíchy:)Rádce byl překvapivě zlý černokněžník, na to přece vůbec nevypadal:))Ne, už to chce jiné náměty, tohle vše, co bylo v této pohádce už jsme viděli.Čarodějnice je chlap, má černého kocoura, všude po brlohu visí muchomůrky a je úplně blbá.Kletba má samozřejmě takové trhliny, že její autor riskuje, že ho někdo sejme, což se stalo.A přitom stačilo Gandalfa, nebo jak se Vaculík jmenoval, zabít.Dvě hvězdy dávám za pěkné lokace a za to, že jsem se u toho chvílemi válel smíchy.To hodnocení je přehnané, hodně ho ovlivnil tragický Žito od ubožáka Zelenky

Tři oříšky pro Popelku (1973)

Je nefér vyzdvihovat jen Šafránkovou.Skvělou práci odvedli všichni dabéři i úplně všichni herci ve vedlejších rolích a obrovský podíl na úspěchu má výprava, kostýmy a hlavně geniální hudba Karla Svobody.A to ještě byla obrovská klika, že filmaři museli natáčení, které bylo plánované na léto, přeložit do zimních měsíců.Muselo se toho sejít hodně, aby vznikla tato Královna Vánočních pohádek.

Dobrý život sokola Bendy (2018)

Slivovice, víno ,pivo, slivovice, dechovka, sem tam Japončík, slivovice, slivovice.Sokol?O cvičení ani ň, o chlastu celej dokument..

Kouzelník Žito (2018) (TV film) odpad!

Pohádky dělají kostýmy, hudba a herci.Kostýmy tu byly OK.Hudba?Už u úvodních titulků jsem očekával průšvih a ten se s přibývajícím dějem dostavil.Tohle si asi nikdo zpívat nikdy nebude...A herci??Lišky a Wilhelmové mi bylo líto.Nevím, kde se v režisérech vzala představa, že čert musí ušišlaný tupec s IQ houpacího koně, ví jen bůh.Kdyby se chovali normálně, rozhodně by to pomohlo.Kříž dostává role záporáků,ale čumí pořád jako Štěpán Šafránek a já čekám, kdy začne recitovat básničky.Bohdalovou komentovat ani nebudu, ta už jiná nebude.A ústřední dvojice....princezna naprosto stejný herecký projev, jako v Ulici a Denis??Kdo je kurva Denis?Kdyby mu bylo 16, tak neřeknu ani popel.Ale tomu pánovi je 24, je herecky naprosto nevyzrálý a se svou 40 Kg postavičkou žokeje by stěží okouzlil nějakou ženu, natož princeznu, která může nápadníky přehazovat vidlemi a vybere si tohle.O jeho hereckých "kvalitách ani nemohu mluvit, protože jsem u něj žádné herectví neviděl.Nad novými pohádkami už jsem zlomil pomyslnou hůl a raději se budu podvacáté dívat na ty staré, kde herci uměli hrát.Tato představení ochotnických souborů mě už přestala definitivně bavit.¨Původně jedna hvězda, po prohlášení toho idiota režiséra měním na čistý odpad.A to ještě vylila kýbl hnusu KRÁVA Kadeřávková....fakt povedená partička, kolem týhle příšerný pohádky.Ještě čekám na nadávky od anorektika v hlavní roli.

Zlatovláska (1973) (TV film)

Viděl jsem to dnes poněkolikáté..A až dnes jsem zjistil, že to strašně zestárlo.Písničky jsou melodicky jednotvárné, na některých místech strašně zazpívané.Ale překvapilo mě, co je tam nelogických nesmyslů.Jeden za všechny:Dvojice rybářů, kteří se rybolovem živí vymění nejdůležitější věc, kterou potřebují ke svému povolání za koně??Jo-a Petr Štěpánek, když leží v kapli, tak mrká:))A ještě k princezně.Ta moucha, co mu napovídala, byla zbytečná.Měl ukázat na tu nejošklivější z 12 a neprohloupil by.Navíc mi to přijde nevýchovné.Jiřík podvádí, neposlouchá příkazy nadřízeného, lže úkoly za něj udělají jiní a on slízne smetanu.A ještě, aby toho nebylo málo, nasadí mu parohy.Taky by mě zajímalo, kde Zlatovláska sehnala tu živou a mrtvou vodu, když ji dal Jiřík Ladislavu Peškovi......

Vražda na večeři (1976)

Chvála bohu, že jsem normální a ne vylízanej magor, který tomu solí pět hvězd a někteří úchyláci tu tvrdí, že si to pustili dvakrát za sebou.Podruhé už bych si raději pustil plyn.Tři hvězdy dávám jen za obsazení, především za hlody Petera Sellerse a hlavně za Maggie Smithovou, kterou jsem považoval vždy za ropuchu,ale tady byla nádherná.

Korfu 4+1 (2017)

Korfu je krásný ostrov, ne nadarmo nazývaný zelený.Je zajímavé poslouchat zkušenosti Čechů, kteří tam našli svůj domov.Bohužel Hanák mi tam nesedí.

Krásy Řecka: Od hor k pobřeží (2016) (seriál)

Do Řecka jezdím pravidelně, zamiloval jsem si to tam.Krásná příroda, skvělí lidé, chutné jídlo, spousta památek, přívětivé klima, žhavé slunce a překrásné moře.A hory..Tenhle seriál je naprosto vynikající.Škoda, že člověk žije jen jednou.Je toho mnoho, co by stálo za návštěvu.

Teorie tygra (2016)

Po dlouhé době normální film, u kterého mi nebude vadit, pokud ho shlédnu někdy v budoucnu ještě jednou.Looki, potrefená husa?