• Romantický

Vicky Cristina Barcelona (2008)

Po "Matchpointe" ďalší skvelý Woodyho počin. Vynikajúce obsadenie, vtipné dialógy, výborná kadencia deja, proste celé mňamka na nedeľné odpoludnie :)

Soud (2014)

Silná téma, nadmieru aktuálna. Výborné stvárnenie. Určite film za ****.

Nikdo odnikud (2014)

Skvelá idea, výborné spracovanie, prekvapivý záver! Takéto filmy skrátka môžem kedykoľvek :) Ak sa Vám páčila Almodovarova "Koža, v ktorej žijem" alebo Ki-duk Kimov "Čas", určite nevynechajte!

Xenia (2014)

Miestami trochu ujeté, miestami iritujúce, ale v celku milé dielko z gréckej produkcie. Aaaa... Dido rulez ;)

Marťan (2015)

Prečo Ridley, pýtam sa prečo ten nešťastný pátos na konci? Americký národ, ktorý oslavuje svojich supehrdinov a Amerika a Čína v takmer dojímavom priateľskom objatí... Inak, aby som bola spravodlivá, Mattovi rola sadla a film mal najmä v prvej polovici vtip a spád. V druhej sa bohužiaľ prehupol do patetickej superhrdinskej záchrannej akcie a žili šťastne, až kým nepomreli.... No nič, idem si prečítať knihu, ktorej už len prvá slová stoja za to ;)

Divoké historky (2014)

Wow, wow, wooooow. Abstolútne skvelé. Nápadité, s jedinečnou gradáciou a vždy perfektne prekvapivým finišom. Jedna z najlepších čiernych komédií aké som kedy videla. Každá poviedka zaručene prekvapí a tá svadobná je pre mňa určite top :) Toto skrátka musíte vidieť!!!

Pán much (1990)

Film je adaptáciou známej Goldingovej knihy, ktorú som zatiaľ nečítala a čo po zhliadnutí tohto snímku určite napravím. Hookovi sa celkom podarilo vykresliť napätie z postupnej polarizácie chlapčenskej skupiny na divošskú partu a torzo civilizácie. Je zaujímavé sledovať, ako sa aj civilizovaný človek začne meniť a správať pudovo, keď cíti nad sebou stratu kontroly a možného trestu. Začne sa vytrácať svedomie a logos a nastupuje čistý testosterén. Na vyššie hodnotenie mi chýbala väčšia gradácia a viac emočne vyhranené scény. Useknutý bol aj samotný záver. Celkom by ma zaujímalo, ako by sa správala v podobnej situácii dievčenská partia ;)

Životní šance (2014)

Mňam, mňam, mňáááááám! Ďalší klenot k Billy Eliottovi alebo Slávikom v klietke. Girard nemohol vybrať lepšie než Dustina Hoffmana, ktorý jednoducho exceluje a rovnako veľmi vydarená voľba hlavného sólistu.A záverečné sólo - proste nádhera!!!! Takto nejak to musí vyzerať v nebi :) Miestami možno trochu sentimentálne, ale tu sa ešte tvorcom podarilo udržať tú správnu mieru, aby sa zo scenára nestalo klišé. Výborné!

Jack (2014)

Miestami až dojemný príbeh o 10-ročnom Jackovi, ktorý má v sebe viac odhodlania a zodpovednosti ako všetci dospelí v jeho okolí dokopy a jeho životaschopnosť a umenie prežiť sú až neuveriteľné. Kvôli ľahkovážnej matke je nútený predčasne dospieť a robí všetko preto, aby udržal rodinu spolu, na čom jeho matke zjavne až tak veľmi nezáleží, čo v závere pochopí nakoniec aj samotný Jack. Výborne natočené a vo svojej podstate nesmierne smutné...

Druhý báječný hotel Marigold (2015)

Bohužiaľ dvojka minimálne o triedu horšia ako jednotka. Pokračovanie neprinieslo nič nové, skôr naopak, plejáda skvelých hercov ostala uväznená v deji bez príbehu. Ako keby proste Madden nutne chcel natočiť pokračovanie, ale vôbec nevedel čo s ním. Nepomohol ani Richard Gere, jeho postava bola rovnako zúfalá, ako celý film a príbehu veľmi nepomohla. Ostáva len dúfať, že trojky sa už nedočkáme a skvelých hercov ako Judi Dench, Maggie Smith alebo Billa Nighyho si radšej pozrieme v niečom inom.