• Romantický

Pokušení svatého Toníka (2009)

Bizarne, zvrátene, uchylne. Neviem čo presne chcel režisér týmto počinom povedať, mne ale po nekonečných dvoch hodinách ostala iba pachuť v ústach a ťažký pocit na žalúdku.

Královna ticha (2014)

Zaujimavy dokument pri ktorom sa miešajú rozporuplne pocity - typicky rómska mentalita s priznacnou neprisposobivostou a zitim na úkor druhých na jednej strane a na druhej obdiv nad ich bezstarostnosťou a radosťou zo života. Hendikepovaný člen komunity ma však častokrát neľahký osud.

Enderova hra (2013)

Knihu som čítala už veľmi dávno, takze ma detaily až tak netrápia ale rozhodujúci je celkový dojem a ten bol vskutku nad očakávania. Priniesol najmä nové a pôsobivé vizuálne spracovanie s veľmi solídnymi hereckými výkonmi. Spracovaniu nechýba dynamika, gradacia a správna dávka napätia. Mam radosť, že sa tento unikátny Cardov literárny počin konečne dočkal aj filmového spracovania a uz teraz sa teším na jeho pokračovanie, ktoré určite v mnohom prekvapí.

Adrienna Pálová (2010)

Absolutne skvela kamera a netradičny pribeh o hľadaní vlastného ja. Piroska cez návrat do minulosti prelamuje bludný kruh a nachádza samu seba. Aj keď sa cely film nesie v dosť depresívnom móde, som si istá, že keby mal pokračovanie bol by to happy end s ďalšími zaujímavými zvratmi :-)

Osamělá vášeň Judith Hearnové (1987)

Vyyyborneee. Vynikajúca Maggie Smith na osamelej ceste za láskou, porozumením a šťastím. Skvele vykreslené charaktery. Pútavý príbeh o stigmach minulosti, nelahkej prítomnosti a neistej budúcnosti, ktore pomaly ale isto nahlodavaju Judithinu vieru v Boha a svetle zajtrajšky.

Na hraně zítřka (2014)

Celkom chápem, prečo je Tom Cruise stále pre producentov trefou do čierneho. Napriek tomu ma ale film neohúril ničím novým. Duo Cruise a Blunt celkom fajn, aj keď herecky dominoval Tom, Emily sa výrazovo akosi zasekla v pár stále sa opakujucich polohách, čo po čase začalo nudiť. Akcia celkom slušná ale nezanechala žiadny wow efekt ako napr. Matrix po prvom zhliadnutí. Za mňa priemer, ktorý stačí vidieť raz.

Newyorská romance (2013)

Tak tento film na rozdiel od Once má šťavu. Zrejme vďaka skvelému Markovi Ruffalovi, ale určite prekvapila aj Keira. Milé, svieže s chytľavou hudbou. Rozhodne prijemne prekvapenie.

Once (2007)

Dej značne zaostáva za hudbou a celkovo film pôsobí dost amatérsky. Takze po jeho skončení zostava len spomienka na krehkú citlivú hudbu ale zážitok z príbehu rýchlo vyprchá. Možno je to nevýraznou dvojicou alebo nemastnými neslanymi dialógmi. Proste chýba mu šťava.

Hačikó - příběh psa (2009)

Ajajaaaaaj a taký skvelý príbeh to mohol byť! Nebyť zasadenia do zidealizovanej americkej rodiny kde každý každého tradične bezhranične miluje, typického amerického sentimentu a klišé "deti napíšte kto je vás osobný hrdina". Toto ma skutočne nesmierne iritovalo a z inak zaujímavého námetu urobilo lacný doják. Režisér nevyužil potenciál pribehu a najmä v druhej polovici filmu nedokázal dej emočne vygradovať. Takže napriek inak ľúbivému Gerovi, rozkošnému Hatchikovi a nádhernej hudbe iba 3*.

Kodaň (2014)

Chvíľu mi trvalo dostať sa do deja, ale nakoniec si ma získala Kodaň, Skagen a vízia ideálneho vzťahu ;-) A ešte skvela hudba...takze tejto netradičnej love story dávam nakoniec za celkový dojem 4*