Na Hromnice o den více (1993)

Mimoriadna romantika s nevšedným námetom a jedným opakujúcim sa dňom. Nie je to len obyčajná komédia, ktorá dokáže pobaviť, ale aj film, ktorý vám ukáže, že nie je až také ťažké sa zmeniť a robiť veci lepšie.

Romance a cigarety (2005)

Zaujímavý film so skvelým hereckým obsadením o ľudských citoch, ktoré postavy vyjadrujú najmä spevom.

Peřinbaba (1985)

Neviem, či sa dá tento snímok označiť za rozprávku, dej je skôr hororový! Preto som ju ako malé dieťa nikdy nedopozerala, radšej som mala staré české klasiky:) S odstupom času som si však dokázala všimnúť aj to, čo som predtým až tak nevnímala.... a to najmä herecké výkony a skvelú hudbu...

Medvídek Pú: Jaro s klokánkem Rú (2004)

Aj keď sa mi v tejto rozprávke zdajú takmer všetky postavičky "tupé", vždy sa k nej rada vrátim! Nezaberie veľa času a vie aj pobaviť! Milé pozeranie na chvíle "ničnerobenia" a "nepremýšľania" :)

Deník princezny (2001)

Novodobá Popoluška zmiešaná so škaredým káčatkom, ktoré je rovnako nemotorné ako prekvapené, keď nájde svoju starú mamu! Priemerný film s nadpriemerným hereckým obsadením (Julie Andrews)!

S čerty nejsou žerty (1984)

Možno to nie je najlepšia česká rozprávka, ale určite jedna z najlepších! Skvelé herecké výkony a nezabudnuteľné hlášky!

Hellboy (2004)

Tento žáner filmov nemám veľmi rada, tak som sa pripravila na najhoršie a zostala som milo prekvapená! Vynikajúca akcia, ale aj vtip, horor, a ešte k tomu aj s kúskom romantiky!

Prvotní strach (1996)

Skvelý Richard Gere a vynikajúci Edward Norton, ktorý ma svojím hereckým výkonom presvedčil, že som mu uverila všetko, čo povedal.... nemám, čo dodať... dobrý film s dobrým námetom!

Sen noci svatojánské (1999)

Keďže Shakespeare je jeden z mojich obľúbených autorov, tento film som si musela pozrieť... nesklamal, ale ani veľmi nenadchol! Herecké výkony sú dobré, ale niečo tomu chýba (možno viac divadelného talentu, kto vie....)