Hrdinové ohně (2017)

Chmmm. Co napsat k tomuhle... // Ke konci hrkly slzy i do mých očí ... // Příběh podle skutečné události. Něco o mužství. Něco o "let´s do what should be done". Málo patetické. Lidsky autentické. Asi k tomu nemám co víc. Podívejte se na to. Je to hodně dobrý film. Co film. Kurva. Je to skutečná událost! Příběh, který se bude vyprávět, který kurňa stojí za to vyprávět.

Neposlušnost (2017)

Děj "jednou větou": Dvě holky v rané dospělosti se měli hodně rády, až sexuálně rády. Jelikož toto lesbické přátelství/vztah byl na překážku ortodoxní židovské komunitě, musela to děvčata ukončit. Ta odvážnější odjela do New Yorku. Po mnoha letech se vrací na tátův pohřeb, aby zjistila, že její dávná láska je provdaná za jejich tehdejšího dobrého kamaráda. Co jí taky zbývalo! Nehledě na nic, krátce po příjezdu, vášně propuknou znovu. A jak to dopadne? To už spojlovat nechci. || Proč jsem si to pustil? Nalákali mě dvě prvotřídní a mnou oblíbené herečky (a taky trochu trailerová lehtivá scéna (jsem jenom chlap! :D) Ale. II Proč už si to nikdy nepustím? Celý film by šel scuknout do půl hodiny, možná i méně. Je to děsně dlouhé, ucajdané až nudné. Děj jsem posouval jak to šlo. Lesbická scéna jedna jediná, celkem dobrá, ale pro tu jsem se nedíval, herecké výkony dobré, ale dějově, zápletkou, pointami to bylo velmi plytké. Závěr mi přišel sice pravděpodobný, ale vůbec jsem s tím nedokázal ztotožnit. Závěrem. Jedna hvězda Rachel, druhá hvězda druhé Rachel a třetí za lesbickou scénu. Čistých 3,0.

Sand Castle (2017)

Storyline: Během války v Iráku (2003) je jedna jednotka americké armády převelena nedaleko Bagdádu, do města Bákubá, aby zajistili opravu vodárny, která zajišťuje pitnou vodu pro toto půlmilionové město a která byla poničena spojeneckým bombardováním. Věc však komplikuje odboj sunnitských rebelů, kteří chtějí město sami ovládat. Hodnocení: "War. War never changes." (ze hry Fallout) Válka se nikdy nezmění. Snímku se daří celkem autenticky podat jednotlivé osudy lidí na obou stranách a to relativně bez amerického tradičního patosu, vlastně je to britská produkce, ale víte jak to myslím. Film působí hodně reálně a pomáhá i to, že je na základě skutečných událostí. Pokud bych měl něco vyčíst, tak jsou možná až příliš dlouhé scény a celková stopáž, ale zároveň o tom pochybuji, možná, že to nakonec dělá film lepší, že se jako divák máte šanci lépe vžít do situace a do rolí zúčastněných. Závěrem: Pokud u vás kredit filmu stoupá s mírou užitého střeliva, raket a použitých zbraní, pak se na film nedívejte. Kdo však hledá reálnost, autenticitu, hloubku a koho zajímají vnitřní pohnutky lidí a kdo se rád podívá na válečný film z Iráku jinýma očima než jsme doposud u válečných filmů zvyklí, vřele doporučuji.

Vesmír mezi námi (2017)

Námět zajímavý. Mise na Mars. Pilotka porodí až na Marsu dítě. To dospěje a touží se podívat na Zemi. Panují však obavy, jak to přijme jeho tělo zvyklé na jiné podmínky. Napoprvé se mu to podaří a dostane se na Zemi, kde vyhledá dívku, s kterou si chatovali Země-Mars. Vydají se spolu hledat jeho otce. Hlavní hrdina pomalu umírá, neboť jeho tělo opravdu nezvládá zemské podmínky. Dál už bych spoileroval. |_|***|_ Ale k samotnému hodnocení. Filmu se vážně nedařilo mě vtáhnout do děje. Mnoho scén působí uměle, herci jsou s výjimkou Gardy Oldmana nesympatičtí a hrají nic moc. Dialogy ani neurazí, ale ani nenadchnou. Několikrát jsem posunul děj a několikrát přemýšlel, že to vypnu. Avšak zvědavost, zda mě film dokáže ještě nějak překvapit vyhrála. No a nedokázal. Celkem mi vadil věk hrdiny, jeho slečny a násilné zařazení romantické sexy scény. Brrrr. Vlastně mi až moc věcí přišlo dost nepravděpodobných. Takže pořádně nevím co ocenit. Bod za nápad a bod za Garyho. Za mne 2 hvězdy. Ale na Mars se těším!! **

Ztracen v džungli (2017)

Přátelééé, toto bylo pošušňáníčko :). Nádhera. Další z řady "true story". Borci, kteří asi neskautovali v mládí, mají trochu potíže při putování džunglí byť s průvodcem. Vše vygraduje tím, že se musí rozdělit na dvě družstva (šičku spojlér, ale nijak zásadní) no a pak se dijou věci ;). Na čéséefdéef to má "jen" 68 %, nejspíš proto, že tam za celou dobu nevybuchne nic, fakt nic! Nikoho nezastřelí a krev skoro neteče. Nám se nezavděčíš pane filmař, my buď žehráme, že je to moc emerický a málo pravdivý/uvěřitelný, a když to je hodně podle pravdy, jako že co nejvíc, tak nám to zase přijde málo akční a chtěli bychom atomový hřib na jehož vršku tančí superman s wonderwoman a rotačákem se je snaží sejmout nějakej nejbrutálnější záporák, ale ne a ne se trefit, a do toho hraje háaaj vej tu hel!! Pravda, soudruhu, že i mě něco chybělo, nedokážu povědít co, ale na 5 to není, tak ale 4 rozhodně ano! ;). Zasloužené. Povedal bych aj tych 4,44 hvězdiček :D . (je to alibista! a tlustý prase!) Takovej komentář tu dlouho neuvidíte! :D .. a to su nic nepil.. naposledy mlíko! Zhoupl bych se na liáně! Doporučuju, pěkné film ;). ⭐️⭐️⭐️⭐️🤩 .... 😎 pozor ‼️🚳🚷📵🏴‍☠️ džungle! = >> 🦋🦎🐜🌿🎋🍃🌿🌧

Moc myšlenky (2016)

Pokud se chce člověk něčemu naučit, ať je to cokoliv, vždy je nejlepší a nejefektivnější variantou se učit od jiného člověka, který v daném oboru vyniká. Stručně řečeno, od mistra. Tato metoda učení (čehokoliv) se dnes, v době internetu, návodů na youtube, wikipedie apod., trochu opomíjí. Ať si kdo chce říká, co chce, tato metoda je dle mého názoru nejlepší. Stejně tak je možné se takto učit a inspirovat tímto dokumentem. Je to stručný návod formou rozhovoru s úspěšnými lidmi, jak být úspěšný ve svém pojetí (pro každého je úspěch něco jiného) a jak být šťastný. Protagonisté postupně rozebírají všechny aspekty jejich cesty - pády i vzestupy - na jejímž začátku stálo rozhodnutí "splnit si svůj sen." A my co stále hledáme ten návod a stále nám všechny přijdou nedokonalé a že ke startu podnikání či velké životní změně nám ještě cosi chybí, máme smůlu. Ten první krok, který je často velkým krokem do neznáma, vyžaduje hodně odvahy resp. překonání velkého strachu. Ne každý na to má. Tak a jdu překonat ten svůj. Aloha! PS: všem, kdo máte nějaký životní sen, který se vám nedaří naplňovat, tento dokument z celého srdce doporučuji

Pandemie (2016)

S trochou nadsázky se dá říct, že Pandemic je tak trochu počítačová hra, kterou můžete projít skoro až do konce bez ťuknutí do klávesy (pokud si neodskočíte na záchod). Především proto, že většina záběrů je natočených "z pohledu hráče/hrdiny". Nápad oceňuji, až na to, že občas ve zběsilých akčních scénách nevíte, kde čí střeva lítají a kde přistály. Dějová zápletka je jednoduchá. Jednoho krásného dne se svět probudil do páchnoucí hniloby. Nikdo neví, jak k tomu došlo, ale rozšířila se infekce jejíž vrcholné stádium z vás udělá klasického slizkého řvoucího zombíka. Z bezpečných zón se vydávají patroly složené z pár hrdinů (jež jsou plné hřbitovy .. ehm, chodníky), kteří mají za úkol vyhledat přeživší a pokud nejsou nakažení, dovézt je do bezpečí. Krom netradiční kamery dobře hodnotím ještě nesmlouvavost a surovost s jakou jsou děj a akce podávány. Reálně taky působí i vztahy přeživších, viru odolných, mezi sebou v kontaminované zóně. Boj o přežití v té nejsurovější podobě. Bylo by to za 3 bludišťáky, avšak konec filmu a hezká lékařka to vytáhli až na konečných 3.7 a to se zaokrouhluje nahoru. Máte-li rádi postapo či zombie kategorii, pak tento snímek patří do sbírky. PS: těším se, až někdo natočí zombie-movie, kde tito nebudou za neschopné, stupidní, kulhající, otrhané, slizké a děsně hlučné kreatúrky, jež jakákoli lama umlátí pantoflem, nýbrž budou hbití, bystří, rafinovaní a trochu sexy :) PPS: též doporučuji deskovou hru Pandemic, s filmem nemá krom názvu a tématu nic společného a bude se vám líbit ;)

Ulice Cloverfield 10 (2016)

Vážně nemám co vytknout. Celou dobu oscilujete mezi "je to magor" a "ne, venku se fakt něco stalo" stejně jako to zažívá Michelle. Díky tomu vás to drží pěkně pod pokličkou a někdy nemůžete ani dýchat, stejně jako ti tři v bunkru. Jindy se zase uvolníte, skládáte si puzzle a posloucháte hity z jukeboxu. Je vám, ale jasné, že tak tomu nebude nadlouho. A když se věci zase rozhýbou, jen zíráte, cukáte s sebou, trpíte a pak ... ergh! Děj se vůle boží! __Perfektní herecké výkony, vše docela uvěřitelné. Michelle sympoška. Howard nervák. Bunker vymazlenej. Průběh realistickej. Závěr nečekanej a epickej. Ponaučení: 1) udělat si rekvalifikaci na švadlenu 2) nevyhazovat petky! __Za mě těsných, ale 5*. Doporučuji ;).

X-Men: Apokalypsa (2016)

Každý x-men je čím dál horší. Přijde mi, že vítězí forma nad obsahem. Čím dál víc patosu, nelogiky. Jak snadno se pár mutantů spojí se zlem a pak z ničeho nic se zase vrátí k dobru, protože banda dobrých je neschopná to zvládnout bez těch polozlých. I ty dialogy nestojí za nic. To co nazýváme na amerických filmech typické je v tomhle filmu všechno a navršeno na jednu hromadu hnusu. Nechápu, kde se bere tolik kladných hodnocení. Jediné na co se mi dobře dívalo a vždycky bude je Rose Byrne, bohyně mezi ženami, bohyně mezi herečkami, moje platonická filmová láska :). Bohužel Jennifer v tomto filmu má hloupou roli a předvádí celkem běžný béčkový výkon. Jsem celkem zklamán a další x-meny už fakt vidět nechci.

Zemřít pro design (2016)

Velmi silný dokument, který popisuje jak moc není Hunger Games jen film, ale docela skutečná realita, dokonce bych řekl, že HG je ještě mírné proti skutečnosti našeho světa, kdy třetí svět žije dost bídně (ve svinstvech), abych já mohl ťupat tady do teho krámu (laptop). Ach jo. Reakce na Vitex: Každý musí začít sám u sebe. A oni se ostatní přidají možná pomalu a postupně, ale přidají. Stačí být silný ve svém postoji a umět ho dobře vysvětlit.