• Thriller

Apollo 13 (1995)

Super film. Popravde, nikdy ma moc nezaujímala vesmírna tématika, a taktiež by som si tento film asi nikdy nepozrel len kvôli tomu popisu, ktorý je nemastný-neslaný a celé mi to predtým navonok prišlo až moc nezaujímavé... Film mi doporučil známy, a keby tam nehral Tom Hanks asi by som do toho ani nešiel. Môžem povedať, že po zhliadnutí som mal presne opačné pocity, bolo to skvelé, napínavé a verne zahrané. Môžem opäť len doporučiť ďalej.

Hannibal (2001)

Sám neviem prečo som tomu dal ****, Hannibal by si zaslúžil film viac "na úrovni". Mal som totiž pocit, že sledujem 2 hodinového komisára Rexa... S vyvrcholením vo Florencii to ale nabralo gule, samotné zábery s Hannibalom boli super, od ľahkých psychologických narážok a symbolov cez dôkladné plány až po úchylné finále. A myslím, že celkové skóre filmu zachránila práve samotná postava Hannibala a prirodzený rešpekt z nej, tak ako ju vytvorili už v Mlčaní jahniat a vďaka skvelému Hopkinsovmu výkonu.

Infekce (2004) odpad!

Toto snáď nemohol nikto myslieť vážne... Keby som mal všetky peniaze sveta a už by boli všetky nemocnice a charity prepchaté peniazmi a všetko by som videl a všade bol tak aj tak by som nedal ani halier na natočenie takéhoto hnusu... Nešlo tu o nič, herci boli strašní, a keď som sa úplnou čírou náhodou nenudil tak tam po sebe zvracali nejakú zelenú sračku.. Toto neni dobré ani ako paródia paródie na hororový film...

Herkules v New Yorku (1970)

Ale no, zas tak zlé to nebolo :-D Ten film som si pustil čiste z recesie, keďže kombo 27%+1969+Arnold sa nedá brať vážne... Ale bol som prekvapený, koľko amatérnosti a absurdnosti sa vojde do 90 min... v dobrom samozrejme :-D Taký Mrázik tiež nie je kinematografický skvost a všetci mu naparili po 4 hviezdy... tak prečo by som ich ja nemohol dať arnoldovi... Riadne dával hlavne zo začiatku, keď taxikára zahodil do krovia a vyvrátil mu auto :-D alebo keď zo ZOO ušiel medveď (ožratý chlap v opičom kostýme) a arnold ho epicky chytil pod krk a dával päste do ksichtu... a každú chvíľu si sundával tričko aby mohol predvádzať tanec s ceckami :-D Vážení toto nuda rozhodne nebola :-D

Donnie Darko (2001)

Žiadna šialená psychadélia sa nekoná, ale to Donniemu len prospieva, jedná sa skôr o ľahšie mysteriózny film, s trochou viac mystérie na konci. Mimo to, čo bolo good, tak im vyšli tie vtipné hlášky a vtipné scény hlavne v prvej polke. Neviem čo k tomu viac dodať, bavilo ma to.

Zlo mezi námi (2003)

"Pravidla školy by neměla být výš než státní zákon, nebo ano ?" Geniálny film. Šikana na internátnej škole. Nejedná sa o fyzické týranie jednotlivca (Klass), tu ide o šikanu skupiny ľudí, vďaka nezmyselným pravidlám, ignorancii a klapkách na očiach, tj keď niekto nechce vidieť niečo, čo má priamo pred sebou. A lebo povedať vetu "Tak to tu proste chodí" je jednoduchšie ako vzoprieť sa tomu. Nový študent Erik sa ale nechystá spraviť zo seba ďalšiu poslušnú ovečku. Má hrdosť, ktorá ho ženie priamo do boja proti zabehnutému systému a párkrát teda dostane riadne na hubu. Super natočené, super príbeh, nemám čo vytknúť

Zkouška (2009)

Na začiatku dostanete pravidlá. A buď ich budete dodržiavať do slova a do písmena alebo vyletíte. Zaujímavý námet a pointa, ale to spracovanie je niečo strašné, úplne k ničomu, nuda a des. Napätie žiadne. Všetky filmy s podobným námetom sa vedia viac či menej vyhrať s psychikou, ale tu o psychológii nemôže byť ani reč. A ako postupoval dej, scenáristi si sami viac a viac nasierali do huby... Mal som obrovské očakávania ale... ale.

Muž na hraně (2012)

"Pan Wolker. Pokoj 2105, jižní věž, krásná vyhlídka. Na východní straně je volný i větší pokoj, který vám můžu nabídnout za stejnou cenu." "Ne díky, zůstanu u té vyhlídky...". Posledná večera, luxusné šampanské, otvára sa okno a hor sa na rímsu. The Ledge je oproti tomuto romantický uplakaný film pre deti a tehotné ženy... Kto by riešil vzťahy keď môže sledovať poriadnu napínavú akciu, premyslenú do posledného detailu ? Pripomína mi to Ctihodného občana, ktorý sa neodohráva v base ale na okne hotela, a navyše v Ctihodnom občanovi nehrala G. Rodriguezová !!!!

Já, legenda (2007)

Vedci upravili vírus spalniček, ktorý teraz funguje ako liek proti rakovine, ktorý vás síce z rakoviny vylieči, ale mimo to z neho osprostiete a premení vás na zombie...Civilizácia je mŕtva, prežilo len pár odolných jedincov. Sledujeme príbeh Roberta, ktorý ostal v celom New Yorku ako jediný živý... Páčia sa mi obrazy vyľudnených ulíc, to zvládli na jednotku, a pritom celý film nemá popravde žiadny extra dej, len občas nejaké potýčky so zmutovanými a pomedzi to hádky s figurínami. A myslím že práve tá nedejovosť je najväčšie plus, pretože keď už sa posledných 20 minút o nejaký dej a napätie pokúšali, skončilo to fiaskom a som rád že si to odniesol len koniec...

Precious (2009)

Príbeh o veľkom dievčati s veľkými snami. Jediná jej smola je, že vyrastala v ghette, kde ju matka fyzicky týrala a otec od malička znásilňoval. Mladú Precious to samozrejme psychicky poznačí, v normálnej škole neprospieva a je problémová, dostáva sa do špeciálnej školy s prívetivou učiteľkou a k dievčatám s podobnými problémami a snaží sa postaviť na vlastné nohy. S filmom ako s celkom som spokojný, rozhodne doporučujem. A súhlasím s ostatnými čo sa týka emócii a psychológie postáv, mohli sa s tým popasovať viac a bolo by to super.