Dirk Gently's Holistic Detective Agency - Season 1 (2016) (série)

Velmi povedená záležitost. Povídky jsem nečetl, ale Douglase znám skrzeva Stopařova průvodce. Jeho humor je tu patrný, suchý, ironický, zkrátka britský. Americký přínos je vedle přísunu většiny herců i v dobře zvládnuté struktuře vyprávění, což je u takto komplikovaného příběhu jedině dobře.

Složka 64 (2018)

Film, který začíná jako kriminální buddy komedie (byť velmi černá) se brzy přehoupne v plnotučný sociální thriller, který se stejnou měrou věnuje věčnému sporu o hranici mezi obětí a pachatelem a stejnou měrou ústřednímu tématu postavení žen a imigrantů v dánské společnosti. Výborně napsané, výborně odehrané.

Balada o Busteru Scruggsovi (2018)

Šest krátkých povídek z šestákového divokého západu s nijak ohromujícími pointami, ale s úžasnou atmosférou. Jen poslední povídka by chtěla být tarantinovským dialogovým úšklebkem, nedaří se jí to a vyšumí v okamžiku, kdy skončí.

Po strništi bos (2017)

Film je pocitově o půl hodiny delší, než ve skutečnosti je, na druhou stranu je v něm mnoho naznačeno a téměř nic dotaženo. Zbývá tak jen hezká výprava a některé dobře napsané postavy.

Přání k mání (2017)

Na české poměry zajimavě pojatý vánoční příběh, pobavilo, nenadchlo.

Sedmero krkavců (2015)

Česká pohádka bez po pitvořících se bytostí a s postavami, co se nechovají jak idioti? Nemožné.

Za onoho času (1990) (pořad)

Krásné písně, i silná výpověď těsně porevoluční doby.

Archer - Série 2 (2011) (série)

Mnohem lepší. Ke kmenovým postavám se přidávají excentrický vědec a bývalý nacista Krieger a homosexuál Randy, epizody na sebe začínají vice navazovat a hlavně seriál našel svoji humornou polohu, ve které se může pohybovat za hranou korektnosti, ale zároveň málokdy se stát trapným.

Archer - Série 1 (2009) (série)

Rozjezd seriálu rozpačitý, Archer je megakokot, humor seriálu neusazený, osciluje na hraně vtipný/trapný. Vývoj postav nulový.

Maniak (2018) (seriál)

Zajímavý exkurz do mírně futuristického světa, kdy dochází k aplikaci tvrdě aplikačního vědeckého diskurzu v psychologii. Hlavni hrdinové hrají v podstatě vedlejší roli, v hlavní je celé zázemí výzkumné laboratoře. Každá postava v seriálu má nějakou formu duševní poruchy, ty vsak nejsou s temi je vsak nakládáno velmi úsporně. Tempo je z počátku pomalé, později seriál i díky množství snových a fantazijních scén připomíná spíše trip. Výsledná katarze, jak pro postavy, tak pro diváka, je uspokojivá a překvapivě (pří)jemná.