Agent Carter - Season 1 (2015) (série)

1. série : Předpokládám, že tento mini-seriál zhlédla většina z nás jen z povinnosti a z lásky k celému MCU. Jinak by totiž šlo o dost průměrnou kriminálku. Jediným tahákem jsou zde celkem povedené postavy (především samozřejmě Peggy s Jarvisem). Už to chce ale koule, vytvořit seriál, kde hlavní postavou bude žena, namísto nějakého ultra bouchače, na které jsme od americké produkce už tak zvyklí. Ale na druhou stranu je to závan čerstvého vzduchu (po tom už prohnilým jsme si to zasloužili). První řekněme čtyři díly byla naprostá slabota, ale naštěstí zbytek už najel na vyšší laťku (kterou známe třeba z marveláckých agentů). Ale nic to nemění na tom, že Peggy je prostě ženská, jak má být. Inteligence se tu skloubila s divokou krásou a s uměním pořádných kopanců (joo dal bych si bacha). Naopak její parťák Jarvis působí spíše jako ten humorný prvek a daří se mu to (bohužel je tam na to jediný). Co mě iritovalo postupem času už hodně, je Peggyina posedlost svým milovaným Kapitánem. Snad v každém díle tam truchlí a my tak místo nějaké akce sledujeme pouze fotku Steva Rogerse nebo smutný výraz Peggy. A celkově seriál působí až moc naivně, abychom mu to věřili, nicméně dobovou atmosféru zvládl s noblesou. Ale alespoň jsme se dozvěděli, z čeho vznikl název pro novodobou umělou inteligenci našeho Iron-mana a hlavně - dorazí i Stan Lee! 60%

Agent Carter - Season 2 (2016) (série)

Peggy vyměnila zatuchlé prostředí New Yorku za prosluněné L.A. a spolu se svým loajálním spolubojovníkem za lepší zítřky Jarvisem hodlá vyřešit záhadu zmrzlé paninky v místním jezírku. Děj se dostane až k obávané nulové hmotě, která rozpoutá tak trochu nadpřirozenější zápletku, než na kterou jsme u Peggy zvyklí. Noirová kriminálka z první série střídá rychlejší a akčnější jízdu a je na každém z nás, co komu sedí víc. Dočkali jsme se několika nových postav (Whitney, ten doktůrek atd...), ale nic to nezmění na tom, že nejzajímavější postavy nadále zůstanou ti z první série. Hlavní padouch je zde po postupem času až moc přímočarý a divák postrádá nějakou motivaci, která by ho měla hnát dopředu. V zábavnosti bych řekl, že je to velmi podobný první sérii, tudíž jako jednohubka ze světa marvelu to funguje solidně, ale jinak je to bohužel jen průměr. Pokud vznikne třetí série, ukažte vznik SHIELDU a důstojně to zakončete. Edit: tak třetí série se konat nebude a upřímně za to slzy ronit nebudu. 65%

Agenti S.H.I.E.L.D. (2013) (seriál)

Agenti jsou v hodnocení takovým pomyslným komiksovým oříškem. Oni totiž vždy přes svou počáteční nudnější první půlku série dokáží divákům svým tempem ve druhé půlce doslova přilepit půlky (sakra to je hromada půlek) k pohovce. Následně pak sledujeme příběhové nečekané zvraty (a že jich je v seriálu o agentech opravdu hodně... možná někdy až moc) se slinou stékající po bradě a s myšlenkou "Joo tak tohle mi drbe koule", kterou přeruší až závěr dílu nebo oblíbená disciplína našich maminek s názvem "hod kapesníkem na uslintaného pacholka". Herecky to není žádný oscarový materiál, ale postavy jsou uvěřitelné a některé dokonce dají někomu o důvod víc, jak použít takový kapesník (pro pány je to především Skye/Daisy a pro ženy se o to postará chlapák Grant Ward - dohromady spolu působí jako velmi (ne)typická americká dvojička). O humor se na druhé straně postará hlavní důstojník a agent nejvyšší úrovně (který počas celého seriálu nakope asi nejméně zadnic ze všech) Phil Coulson. Ale u mě to stejnak vyhrává vědecký ňouma Leo Fitz, bez kterého by to nebylo ono. Trochu mě mrzí divácký nezájem o takovou látku, protože agenti opravdu mají co nabídnout a dělají to opravdu dobře. Prolínání se všemi ostatními marveláckými filmy je už jen tou pomyslnou třešničkou na dortu nebo chcete-li vajíčkem na chlebíčku. Jen je občas fakt těch velkých zvratů poněkud hodně a občas nedávají moc smysl, ale chápu, co tím vším chtějí agenti říct a já jen řeknu to, že celá Coulsonova partička je skvadra řádných sympatických tváří a badassových mlátiček. Po 2. sériích 80%

Agenti S.H.I.E.L.D. - Série 3 (2015) (série)

Agenti se i přes uvadající sledovanost probojovali až do třetí série, ve které čelí dosud největší hrozbě - Inhumans. Z toho také pramení větší potřeba počítačových triků, které jsou tu zvládnuty celkem solidně. Jistěže to není kulervoucí podívaná, na kterou nás Marvel vždycky láká do kin, ale v rámci seriálové zábavy je to slušný nadprůměr (hlavně vzhled dvou nejmenovaných Inhumenů). I tak se mi ale druhé série zamlouvala o něco málo víc. Divák už tu má zdejší tvůrce trochu přečtené a proto tu nějaký extra "plot twist" nečekejte. Ale co si budeme povídat, není lehké stále vymýšlet něco nového a na to, že se o to snaží už třetím rokem, stále je to to lepší, co na obrazovkách uvidíte. Jen mě prostě trošičku pálí, že si SHIELD ani na velkou hrozbu zničení světa nemůže zavolat jediného (byť třeba i podřadného) Avengera. Chápu to z pohledu tvůrců, kdy prostě nejsou peníze, ale kazí to trochu dojem z celkové provázanosti celého MCU. Ale to je bohužel jen mé zbožné přání. Nebo že by snad měl Coulsen až takovou důvěru? 75%

Agenti S.H.I.E.L.D. - Série 4 (2016) (série)

Přiznám se, že první polovina s Ghost Riderem (ikdyž jako postava byl vynikající) mě moc neoslovila a do sledování jsem se vždy mírně nutil, nicméně druhá polovina s "druhým" světem byla naprosto famózní. Prostor dostali postavy z minulých řad (#WardHype), naši oblíbení hrdinové se nám ukázali i v jiném světle než doposud a hlavně z celého seriálu sálalo celkové promyšlení děje a dobrá návaznost (narozdíl od seriálů typu Flash a LoT). Fitz jako záporák byl opravdu skvělý a druhou polovinu série dost táhl. To asi žádný fanda nečekal. První polovina by byla za 3*, druhá za plný počet. Průměrem jsme se tedy dostali na slušné 4*. Velmi dobrá série.

Agents of S.H.I.E.L.D.: Slingshot (2016) (seriál)

Typická "shieldovská" výplň během seriálové pauzy. Bohužel tentokrát o (pro mě) nikterak zajímavé postavě a i přes pár dobrých nápadů, šesti minutová kadence jednotlivých dílů nedokáže pořádně strhnout a než člověk pořádně ví, která bije, je konec. Ale promarněná půl hodinka to taky není. Průměr.

Ajťáci (2006) (seriál)

Sitcom "IT Crowd" může působit jako důkaz toho, že ve sklepě nevznikají jen laciné, rádoby strašidelné horůrky, ale s trochou snahy a dobrého nápadu tam může vzniknout i takovýto klenot britské televize. Partička společenských vyvrhelů zde čelí spoustě problému, které opravdu málokdy mají co do činění s "kompjůtrama" a většinou se jedná o prkotiny jako nevydařené rande, zapříčeněné třeba kusem lejna na čele, nebo špatnou sexuální orientací. Ve zkratce je tu toho spousta, co už jsme viděli v Black Books (stačí se podívat na na hlavní postavy), ale troufám si říct, že zde je humor na trochu vyšší úrovni a působí více promyšleně narozdíl od přehnané gestikulace, kterou předváděli protagonisté právě v BB. Bohužel s odchodem prvního šéfa Reynholm Industries (bože to bylo číslo!) o něco málo klesla i úroveň celého sitcomu a to i přesto, že náhradník se dost vydařil. Spíš je to tím, že se pak tvůrci dost soustředili i na příběh toho sexistického a neschopného playboye-pakoně namísto naší milované IT trojky. První série je pro mě asi tou nejlepší, protože je tam nejmenší absence slabých dílů, ale i další série jsou vskutku velmi dobrou zábavou. Chris s Richardem (luxusní přízvuk) jsou prostě IT borci. "I am disabled..." 80%

Ajťáci: Přichází internet (2013) (TV film)

Nic nového, ale o to je to možná lepší. Návrat staré partičky ze sklepa jedné bohaté společnosti (nechápu, jak může být pořád tak bohatá v čele s tím ťulpasem) působí hlavně správně nostalgicky a připomene nám, jak skvělý to byly časy, kdy Roy například fotil "sexy" inťoušský kalendář. Zde má každý z hrdinů nějaký problém a na bezmála 50 minutách ho musí vyřešit. Roy je citově barvoslepý (kde to vzali?) a "nesnáší" liliputy, Jen má problém s houmlesáky a Moss? Moss zase potřebuje větší sebevědomí pro to, aby svou Game Board webizodu pořádně vymazlil (Fucking Game Board!!). Douglase bych opět vystřihl nebo bych mu dal alespoň méně prostoru, protože jeho Tajný milionář či co, tomuto dílku nic nedal a radši bych sledoval i tu první verzi Game Boardu. Jen slabší výtku pro krabicový internet. Nerozbil se náhodou v předešlých epizodách? Tak co tu opět dělá ve své plné podobě a s tím, že Jen stále věří, že v té malé černé krabičce je celý internet. Nicméně je to stále nadprůměr a já se vezl i na vlně nostalgie a proto budu v hodnocení stejný jako v seriálu. 80%

Aladin (2019)

Přiznám se, že jsem Aladina asi nikdy neviděl a nikdy mě nezajímal, a tak nemusím trpět srovnáváním s originálem. Od filmu jsem nic nečekal a docela příjemně překvapil. Zpěv nebo nějaké taneční kreace ve filmech většinou nemám rád, zde se nějaká výjimka v mém případě nekonala, ale dalo se to a některé písničky se mi i líbily. Celkově je Aladin takový příjemný pohodový film na jedno líné odpoledne. Hodně zvedá výsledný dojem skvěle povedený casting postav. Tím zrovna nemyslím Willa jakožto Džina (ikdyž mi nevadil a občas byl i vtipnej), ale hlavně dvojici Aladina a Jasmínu, kdy Aladin má to správné drzé charisma a Jasmína je prostě kočka (a to se mi pak na film hned líp dívá). Být malá holka, tak tento film nejspíš celým srdcem miluju. takhle nejsem přímo cílovka, ale musím uznat, že hraná verze Aladina není vůbec špatná a nelituji těch 2 hodin v Agrabahu. 70%

Alita: Bojový Anděl (2019)

Čekal jsem zábavnou digi show s roztomilou anime holčinou jakožto hlavní hrdinkou a v podstatě jsem přesně to i dostal. Nicméně jsem vůbec nečekal, že bych z kina odcházel až tak spokojen. Za prvý, veškeré speciální efekty a kompletně ten cyberpunkový vizuál je absolutně fenomenální a troufám si tvrdit, že je Alita v tomto ohledu jeden z nejpokročilejších filmů dosud. Všechno vypadá nádherně, svět je kouzelnej a ikdyž je tu všude lidí jako smetí a střecha na střeše, má tato vize budoucnosti něco do sebe. O předloze vůbec nic nevím, takže nemohu srovnávat, ale příběhově mě film také velmi bavil. Ano, je to film doslova prosáklý sci-fi/romantickými klišé, ale ani za mák mi to zde nevadilo a asi každý člověk, co se ve filmu poslední roky alespoň trochu orientuje ví, že o originální věci v nových filmech už moc nezakopne. Takže co tu máme dál. Nádherný vizuál, zábavný a zajímavý příběh a k tomu navíc i výborní (dokonce i oscaroví (ne že by to dnes ještě něco znamenalo)) herci. Alita je úžasná, roztomilá a kyborgy rozsekávající holčina do každé nepohody a není divu, že se v jejích ohromných očních bulvách ihned ztratí jeden neposedný vykuk a na romantickou zápletku máme zaděláno. Takto, Hollywoode, se správně dělá ta vaše oblíbená "strong female character", bez kterých se už dnes filmy ani netočí. Po dvou hodinách se zčistajasna ukázaly závěrečné titulky a já seděl v kině zklamán. Ne z důvodu, že jsem si vybral špatný film. Naopak z toho, že už je konec a mě tento kulervoucí masakr Ality nestačil a chci víc! 90%