Osudové léto 2 (2011)

Přesně takto si představuji nejsladší filmovou kýčovitou slaďárnu, zde na téma surfování. Vlastně jediné, co mě udrželo se na to dívat až do konce je naprosto úchvatnej úsměv Sashy Jackson.

Lovci hlav (2011)

Hodně hutnej thriller.

Na doraz (2017)

Přesto, že od začátku víte, o co ve filmu půjde, hluché místo jsem hledal marně.

Alibi na klíč (2017)

Tak to jsem opravdu nečekal. Celou dobu se tento film tváří jako tuctová komedie říznutá tuctovou sladkou romantikou. Ale výslednej dojem a vtípky za to stojí. Fakt mě to pobavilo.

Závrať (1958)

Chvílemi až příliš zdlouhavé a nudné. Jinak opět mistrně zpracované dílko AH.

Americká krása (1999)

Těch "sdělení" je ve filmu spousta. Například, že když vás život štve, tak ho změňte. Nebo to, že každý má svá kritéria úspěchu. A taky, že každý může vidět krásu v něčem jiném. Častokrát se cítím jako Lester. Nedoceněný. A přitom je tolik možností přede mnou... Naprosto skvělý film!

Anděl Páně 2 (2016)

Ale jo. Hejbou se tam, je to barevný, sníh tam padá, takže by ten film vlastně mohl uspokojit nenáročnou masu. A asi i uspokojuje. Omlouvám se, ale mně se to omýlání těch zkratek dokola zkrátka nelíbí. Medardova kápě, Svatomartinské víno nebo husa, Ježíšovy zázraky, nebe je v oblacích,... Zkratky, zkratky, zkratky... Pořád si říkám: PROČ? A asi ani tu masu nikdy nepochopím...

Prázdniny v Provence (2016)

Moc mě to mrzí, ale nepochopil jsem, o čem ten film je. Oslava fetu? Já fakt nevím. Komedie to není. To je jistý. Romantika taky ne. Drama už vůbec. Sci-fi, western, fantasy, dobrodružný, ...? Připadá mi to jako nějaká režisérská prvotina. Ale to by měli na začátku filmu dávat varování. Jako, ať od filmu nic moc nečekáme, nebo tak něco. Snad jediný, co to zachránilo od "odpadu" jsou herecký výkony (teda kromě Chantal, která nikdy nebyla herečkou a dosud se ani neobtěžovala naučit česky). To můžete být třeba i Tom Hanks, ale když budete hrát v takové nudné bezdějové trapnosti, tak to Oskar nikdy nebude.

Ulice Cloverfield 10 (2016)

Hutný drama. John Goodman v děsivé roli. Snesl bych to i bez té poslední čtvrthodinky. Bez ní by to sice nebylo sci-fi, ale i tak by to stačilo.

Dívka ve vlaku (2016)

Zajímavé drama a vlastně i docela zajímavě vyprávěné. Teda až na tu rozvláčnost. Emily Blunt je uvěřitelná a asi kvůli ní nadobro skončím s alkoholem i já. Asi největším překvapením pak pro mě bylo zjištění, že se dá "zasklít i kocovinové okno".