Veronica Marsová (2014)

Zpočátku se film strašně táhne jakýmsi návratem Veroniky, aby se tak překlenula doba od natočení seriálu a i doba v ději od střední školy. Jinak je to průměrná detektivka, která může být takovou sobotní oddychovkou.

Chappie (2015)

Vidím to asi takto: producent přijde za režisérem a řekne mu: "Natočíme nějakou slátaninu, dej dohromady Robocopa a Číslo 5 žije, ale prosím tě, nedávej tam nic jinýho, scénář ať ti napíše tvůj mladej (učili se už ve škole psát, ne?) a já ti tam seženu zedva známý ksichty, ať se to vůbec prodá a napakujem si kapsu." Celý film jsem doufal, že to nebude jen hybrid těchto dvou filmů. Bohužel byl. A to ještě až dementně špatný. Co tam jako přidat něco nového? Překvapivého? Chappie se musí učit - vidím scénu: "Data, data, informace,..." Nejlepší programátor musí být snědej (nic proti barvě pleti, ale je to skoro klišé). Na první dobrou ho "uloví" ti tři rádoby zločinci, kteří ho chtějí zabít, ale bez problémů jej nechají zase odejít, protože se s ním domluvili, že se vrátí. Takto bych mohl rozebírat vlastně každou postavu a najdu tam takovou spoustu nesmyslností a nereálností, že se vůbec divím, proč se o tomto filmu tak rozepisuji. Sigourney se ve filmu jen mihne, asi proto, aby se její jméno vyjímalo na plakátech. Jackmanovi role padoucha docela sedí, ale tak dementní scénář ho odsuzuje do herecké šedi. Tu jednu hvězdu si film zaslouží za efekty. Jinak je to brak.

Ex Machina (2014)

Po dlouhé době film, který mne dostal. Komorní psychologické drama, o kterém mohu bez problému říct, že mi od začátku do konce sedělo. Happyendový závěr by pro mne byl rovnocennou alternativou a umím si jej představit. Skvělý film jde udělat i v takovémto formátu. Asi za to může zajímavý námět, přetavený v podařený scénář. Těším se na další Garlandovo dílo a jsem zvědav, bude-li takto podařené.

Pozemšťan (2007)

Za námět a myšlenku filmu bych dal i sedm hvězd. Téma je tak komorní, že by mu slušelo klidně i divadelní zpracování. Bohužel můj požitek zprasil odfušovaný dabing a tak hvězda dolů.

Filosofové (2013)

U spousty filmů musím přemýšlet, proč jsem investoval svůj čas do takové hovadiny. Ve filmu Filosofové musíte přemýšlet téměř od začátku do konce, ovšem pouze o ději. Podobných seancí jsem se sám již účastnil a nebylo to snadné rozhodování. Super námět. Tento film mi prostě sedl, jako prdel na hrnec.

Labyrint: Útěk (2014)

Je to zajímavá a napínavá podívaná, ovšem nic pro někoho, kdo nesnese hororovou sérii Kostka. Celý film čekáme na vysvětlení - PROČ - a když už se jej dozvíme, tak celý film vyzní jako upoutávka na vlastní pokračování (bude-li nějaké). Některé logické nedokonalosti film sundávají - 1. celá země se proměnila v poušť, ale na palouku v labyrintu je les, voda, a pohodové životní podmínky, 2. nová generace dětí je odolná proti mozkovému viru a tím, že se dokáží dostat z labyrintu a přes ty elektronické pavouky, tak zjistíme, jak se proti viru můžeme bránit i my? 3. jednotlivé sekce labyrintu se postupně mění (stále dokola), je známá sekvence této změny, ale jak při zadávání kódu hrdinové přišli na první číslici? 4. selektivní (ne)paměť na minulost - vyjedu-li výtahem na palouk, tak mi v mozku některé informace vymazali a některé mi nechali - pokud mají takto vyspělou možnost selektivních úprav mozku, k čemu potřebují labyrint? 5. ... atd. Určitě to stojí za podívání a bude-li pokračování, tak se na něj docela těším.

Kokpit (2012)

Souhlasím s #velkyvezir: "Prostě Tootsie po švédsku". Nic víc, nic míň.

To byl zítra flám (2010)

Vůbec nechápu, proč se mi tento film přes předvídatelnost a typickou "americkost" líbil. Docela mi sedl a vlastně i pobavil. Jako "milovník cestování v čase" jim odpustím i ty "time travel" nesrovnalosti. Pohodová oddychovka.

Donšajni (2013)

Škoda, že jsem se nepodíval na hodnocení tohoto filmu dřív. Takže mi trvalo skoro 20 minut, než jsem sám zjistil, že lepší už to nebude a že je tento film koukatelný pouze, když si jej pustíte rychlostí 2x a více. Vůbec se mi nechce věřit, že to točil Menzel. On sám to moc dobře ví a sám to ve filmu říká: opera dnes nikoho nezajímá. Možná, kdyby tam byla jen jako doplněk děje. Ale postavit film na opeře je odpudivé. A ikdyž to Menzel ví, tak do toho stejně masochisticky jde. Nechápu. Tu chvězdičku jsem si dal sobě, za statečnost, že jsem to vydržel až do konce.

Prodloužený víkend (2013)

Velmi milé překvapení. Vytknout se dají jen drobnosti, které mi ani moc nevadí a které jsou důvodem, proč to není "plný počet". To napětí, než se to překlopí do stádia "věříme si", by se dalo ještě více našponovat. Mám rád happy-endy. Sice jsem spíše pesimista a nevěřím, že tak silná láska může vzniknout přes víkend, ve filmu to ale snesu.