Tikot hodin (2011)

Pojatie časovej slučky v celku obstojným spôsobom. Odsýpa to dobre, Mcdonough aj Goolding sú fajn, pointa tiež nie je zlá, záver som čakal, ale nie až taký. Jedinpu výtkou, je že to mohlo byť akčnejšie. za silné 4*.

Oni žijí! (1988)

Skvelá sci-fi blbina ktorá má síce trošku divný koniec a jeden prekvapivý moment. Tvári sa to vážne ale je to sranda od počiatku po koniec. Na 5* ale niečo chýba.

Znamení (2002)

Naozaj zaujímavý film, so skvelým Gobsonom, Phoenixom alebo aj mladučkou Breslin. Komorné scifi veľmi nemusím ale toto sa mi páčilo. ale na viac ako 3* to nie je.

Pavouci z vesmíru (2010)

Votrelec vs predátor dva pozreté a reku dám si skyline. Pozerám a tí istý réžovia tak si vravím reku super to bude. A akože GOT style sa síce zachoval ale inak je to volovina a dve hviezdy to má len za celkom slušné efekty a určitú nepredvídateľnosť. Ale koniec to má na milú riť.

Vetřelci vs. Predátor 2 (2007)

Komentár obsahuje SPOILERY: Teda keby mi niketo povedal, že uvidím film ktorý sa k postavám chová ako GOT pred tým, než bol tento seriál vôbec vytvorený neveril by som mu. Tento film ma ale presvedčil o opaku. Šak tu postavy skapíňajú jak na bežiacom páse, je tam množstvo krvi, hnusných scén, naozaj perfektnej a často brutálnej akcie. Ten mixnutý tvor bol na ric a aj nevyužitý ale inak sa to dalo. najviac ma prkvapilo zabitie toho malého chlapčaťa alebo lásky jedného z hrdinov. Teda oproti Andersonovi je toto fakt lepšie. Ale na pôvodné série oboch monštier to samozrejme nemá ani zďaleka. 4* ale zaslúžene.

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Typický Anderson. Spomaľovačky, okaté CGI ale zase keď si to odmyslím, tak dostanem fajn crossover Aliena a predátora. Nie je to síce tak fajn ako predátor a už vôbec nie tak ako Alien ale na silné 3* to stačí. Bishop ako taká priepojka medzi svetmi potešila.

Zelená zóna (2010)

Greengrasovi ide karta. na čo siahne to dotiahne do perfektnej dokonalosti a po super trilógii Jasona Bourna nám priniesol film s vojnovou tématiou z horúceho Iraku. Naozaj pozoruhodný politicko-vojnový Thriler s fajn akciou ktorej je pomenej ale stojí zato, perfektným Damonom, pohode Gleesonom a slušnou škárou dalších postáv. 5* zaslúžene.

Predátor 2 (1990)

Oproti prvému dielu to už nemá svoje čaro, mesto miesto džungle bola síce podľa mňa fajn zmena avšak tá vojna gangov ktorá bola dôvodom predátorovho príchodu mala dosť málo priestoru. Herecky ma potešili Glover, Paxton aj Busey. Zvyšok nemali nejak veľa priestoru. Lebka Aliena mala tiež šmrnc a ten záver bol naozaj super. 4*.

Predátor (1987)

80-tková klasika s našim Arniem. Inak ako 5* sa ani nedá. A atmosféra sa dá nožom krájať.

Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Oproti predchodcom to je o niečo slabšie, a tá nová potvora, tak tú si mohol scenárista Whedon odpustiť ale tak dá sa to prekúsiť. Humor je tu občas fajn, obzvlášť Perlman, ten keď strelí tak 100 bodov. Akcia fajn, aj slušne krvavá. Herecky výborné, najvaic ale Ryder a Weaver, Perlman ako som už spomínal dobrý v humore. Takže na 4* to je a hor sa na predátora.