Francouzská depeše Liberty, Kansas Evening Sun (2021)

Po delší době nový film od Wese Andersona, zároveň po delší době povídkový film. Máme rozehrány tři příběhy. Kdy první pro mě vychází jako suverénní vítěz. Zde táhne hlavně typický humor a hravost. Herecká plejáda kde vidíme B. DelTora, A. Brodyho, T. Swinton ale hlavně Léu Seydoux. Ta tu doslova ukáže mnohem víc než v Bondovi :D. Druhému zase vévodí Chalamet s McDormand. třetí který mi osobně přišel nejslabší nabízí taky hodně velikou podívanou. Prostě typický Anderson a další velká zvláštní podívaná. Další Budapešť se však nekoná ale i tak dost dobrý :) 80%

tick, tick...BOOM! (2021)

Na Netflixu nám přistál nový muzikál s Andrewem Garfieldem v hlavní roli. V první řadě se jedná o opravdu krásný snímek jak po vyzuální stránce tak hlavně po hudební stránce. Písničky jsou poutavé a chytlavé a opravdu se některé zaryjí do hlavy. Většina osazení zpívá dobře a film drnká i na citovou notu. Prostě nevím co bych tomu mohl vytknout, snad jen nenaplněnou epičnost. Solidních 70% a na líné deštivé odpoledne výborná věc.

Eternals (2021)

Další dávka Marvelu. I když tentokrát je trochu jiná než obvykle. Nový tým superhrdinů kteří žijí na naší planetě už 7000 let. Ostatně celý příběh se dozvíte a dočtete se o něm všude. Co se sluší říct je že je to nejodvážnější a nejdospělejší Marvel počin. Celý snímek určitě stojí na postavách a na silné režii. Postavy jsou veskrze sympatické a slibuji velké věci do budoucna. Docela nečekané zvraty a odvážné scény vyvažují opět nezazivneho hlavního záporáka. I když tady není jen jeden a celkové zlo proti kterému Eternals stojí je nadmíru veliké. Něco ve stylu Dormmammua v Strageovi. Co ale stojí za to je i nádherný vizuál a uchopení režisérky Zao. Je výrazně cítit její art styl. Zajímavý přírůstek do rodiny Marvel a už teď se těším na další zářez ve Spider-Manovi. Eternals dávám krásných 75% a od dalších dílů očekávám velké věci. 👍👍

Annette (2021)

Další z filmů na který jsem dlouhou dobu čekal. To čekání se sakra vyplatilo. Adam Driver je prostě úžasný herec a dokazuje mi to stále víc a víc. Annette ale nestojí jen na něm, Marion je taky jako vždy úžasná a Simon se snaží vyjít ze stínu Howarda Wolovitze. Nutno říct že ten film opravdu není pro každého, minimálně prostřední část která je silně umělecká. Mě ale stejně nejvíc dostala poslední desetiminutovka s Driverem a samotnou Annette. Pro člověka který má slabost pro muzikál jako já povinnost. Kazdy do si rád si užije i trochu toho artu a skvělé hudby od Sparks a dá Annette šanci určitě nebude litovat. Další skvělý film sezóny.. 85% a zaplakal jsem.. klobouček dolů

Tím tvrdší je pád (2021)

Čekání je u konce, osobně jeden z nejočekávanějších filmů roku. Mám moc rád westerny a možná i raději béčkové westerny.  Tohle je přesně ono přepálená přestylizovaná černošská jízda s nadupanou hudbou a akcí která jede na plný plyn. Co mi ale nesedlo byla přepálená stopáž která mohla být klidně o 30 minut kratší. Absolutně nechápu hodnocení v ''černých'' číslech :D :D . Ale sto lidí sto chutí, kdo jsem abych soudil vkus ostatních. Majors je vycházející hvězda Washingtonovského kalibru a Idris je prostě sympaťák i když hraje totálního zmrda. Mám z toho až Tarantinovský feeling a i když režisér nepopiratelně spoustu věcí odkoukal u Djanga tak tomu něco chybí. Možná trochu lepší scénář a dramaturgie. Ale na to že je to jeho první celovečerák tak myslím veliká paráda. Kdyby byl film o 20 minut kratší tak attakuje Dunu nebo Last duel.. Jo jsem asi divnej ale mě to opravdu sedlo. Tak jak je dávám 75% pro příjemnou podívanou z černošského Divokého západu kde je Bílé město opravdu a reálně celé bíle včetně domů a cest a snad i trávy :D

Armáda lupičů (2021)

Rozhodně tu máme lepší snímek než byla Armáda Mrtvých. I když jde o výrazně levnější a menší evropský film. Armáda Lupičů je hlavně o postavách. Jako dobře odvedená jednoduchá oddychovka to ale slouží parádně. Když už nic jiného tohle pobaví a zabaví. Solidních 65%.

Duna (2021)

Stojíme před něčím opravdu velkým, dokonce tak velkým že se dá opravdu přirovnávat ke Společenstvu nebo Matrixu. Duna má příznačně uvedeno part 1. Pokud nevznikne další díl tak je něco opravdu špatně. Dennis nám totiž nandal něco neuvěřitelného, něco opojného, nezapomenutelného. Věřím že tohle postupně uvidí každý a stane se z toho stejný kult jako dříve zmíněné ságy. Jedna hvězda střídá druhou a epikou se opravdu nešetří. Timothe Chalamet, Oscar Isaac, Rebecca Ferguson, Dave Batista, Jason Momoa atd. všichni jsou úžasní. Nejde ale jen o herce, tady funguje úplně všechno. Ať už jde o skvělou hudbu Hanse Zimmera nebo nádhernou kameru. Film zatím ale jen buduje vesmír a dává divákovi možnost se seznámit jak s postavami tak se světem kolem červů a koření. Duna je určitě letos nejdůležitější film, společně s Bondem a Matrixem o ní bude ještě hodně slyšet. Odklepněte dvojku a šup na plac ať to tu je co nejdřív.. Nutně to potřebujeme. Je s podivem že v jeden týden je v kinech Duna a Last duel. Jedny z nejlepších filmů co jsem letos a možná i v posledních 10ti letech viděl. A v tržbách je masíruje nový Venom.... Celkem smutné. Každopádně Duna je podobně jako zmíněný Duel naprostá lahůdka 95% a dost možná při dalším shlédnutí půjdu na 100%.. top top top 👍👍👍

Poslední souboj (2021)

Ridley Scott je zpátky s zatím nejlepším filmem roku. Komorní historická konverzačka o 3 hl. postavách a jedné bitce. Film je skvěle rozpracován do třech kapitol, kdy nám každá z nich dá trochu jiný úhel pohledu na situaci okolo které se to celé točí. Začnu asi režií tady se opravdu Ridley vrací do svých kolejí které kvalitou nastavil v Gladiátorovi nebo v Království. Když se tu jde do akce je to i výrazně cítit. Jenže tady moc té akce není, ale když už je je dokonalá. Film ale hlavně stojí na konverzacích. Scénář piloval mimo jiné i sám Matt Damon a Ben Affleck. Vydali ze sebe to nejlepší a to jak ve scénáři tak i před kamerou. Stejně tak Jodie Comer která je krásná a hlavně se tu projevila jako herečka se kterou se musí počítat dál. Vůbec bych se nedivil kdyby klepal na dveře Oscar nebo minimálně nominace. Film si ale ukradl pro sebe Adam Driver který je prostě neuvěřitelný. Doporučuji návštěvu kina a nejlépe DolbyAtmos ten zvuk je opravdu úžasný.. Skvělá práce a nemám co vytknout 95%

Karel (2020)

Nádherný osobní dokument o legendě Karlu Gottovi. Ať je člověk fanoušek nebo hater, každý musí pochopit co pojem Gott znamená. Nejen že je to vedle Havla, Jágra, Formana a Rosenberga 😂 jeden ze světově nejvýznamnějších českých občanů, tak i milující otec a oddaný a srdečný člověk. Tento dokument poukazuje na poslední roky života kdy umělec vzpomíná na své začátky. Překvapivě povedený dokument. 75%

Není čas zemřít (2021)

Old man Bond.. To jsem si říkal celou stopáž. Po vyčerpávajícím Spectre se vrací Daniel Craig jako James Bond a bere si s sebou spoustu starých známých. Ovšem vítaná změna na pozici režiséra. Nepřišlo mi že je to tak dlouhé jak opravdu je, film totiž nasadí tempo a drží ho dokud nepřijde kulervoucí finále. Opravdu povedený velkofilm tak i rozlučka Daniela Craiga. Kromě jeho samotného který si užívá roli výrazně více než ve Spectre, musím vyzdvihnout dámské osazenstvo. Ať už je to půvabná a tajuplná Léa Seydoux nebo zaslouženě čím dál více sexy Ana de Armas. Její scény na Kubě mě přivrtali k sedačce a doteď nechápu co to Affleca napadlo.. :D Jediná malinká výtka je ale hlavní zloduch s tváří Rami Maleka. Celkem nevyužitý potenciál. Nečekal jsem ale že se ještě objeví Blofeld který byl jediná dobrá věc předchozí Bondovky. Skvělá akce střídá špionáž a civilní části fungují na jedničku. Vše završí dokonalé finále se slzou v oku. 90% a zatím obecně nejzásadnější film roku. Duna ale klepe na dveře