Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Krimi
  • Dokumentární

Poslední recenze (1 914)

plakát

Kde zpívají raci (2022) 

Knihu neznám, tím bych začal, nedokážu tudíž posoudit, zda i tady platí, že je lepší než film. Na začátku mě trochu překvapil v té krásné bažinaté krajině ten viditelně "digitální" pták, to vypadalo dost divně. Ale pak jsem se nechal do bažin vtáhnout. V průběhu filmu se střídaly takové pocity někde mezi dvěma a pěti hvězdama. Už zpočátku mě trochu překvapil ten exodus celé rodiny, malých dětí (kam asi tak samy šly??), následně rodičů, kteří tam nechají malou Kyu samotnou uprostřed bažin a lesů. Jak fungoval v šedesátkách americký sociální systém, nevím, a přijde mi dost divné, že by třeba i okolí nechalo takové dítě úplně samotné, taková divočina to zase nebyla. Pak se objeví jeden nebožtík, o kterém se postupně dovídáme, co s ním měla Kya společného, a širému okolí se náramně hodí obvinit z jeho vraždy právě "tu holku z bažin", protože odmala přece byla taková nějaká jiná. To, že není vlastně vůbec jasné, že se o nějakou vraždu jednalo, je tak nějak detail. Divák je tak svědkem takového docela bizarního procesu, kde už se skoro váže smyčka na provaze a staví šibenice. Zároveň ale nahlíží do hloubi citlivé duše jedné plaché bytosti s výjimečným výtvarným talentem, která je nejradši sama na loďce uprostřed močálovité krajiny. Nakonec s pomocí šikovného právníka, který Kyu zná odmala, se jí podaří osvobodit, abych to zkrátil:). Že se nenašla jedna osobní věc mrtvého, to se taky nějak udělalo... do ztracena. Přísně vzato ten příběh není nic moc světoborného, Kyu v pár záběrech vidíme až do konce jejích dnů, které prožila v milované bažinaté domovině, ovšem na konci je divákovi nabídnuta scéna, která dává tušit, jak to asi celé bylo. Upřímně jsem si myslel, že si z toho sednu na zadek víc. Celé by to bylo na takové velmi slušné tři *, ale na závěrečné čtyři to vytáhl především vizuál (některé záběry jak z dokumentu NG, nad tím digiptákem na začátku přimhouřím oko:) ), výkon představitelky Kyi, na kterou byla radost koukat a v neposlední řadě závěrečné titulky, resp. při nich běžící skladba „Carolina“ od Taylor Swift, která tomu dala docela zajímavou přidanou hodnotu.

plakát

Vánoce naruby (2004) odpad!

Teda to byla ale trapárna... Celý ten film je blbý, ale asi nejblbější scéna je ta, kde se kutálí poněkud šišoidní obří  plechovka šunky po parkovišti jako by to byl fotbalový míč.

plakát

Tár (2022) 

Cate Blanchett, Noémie Merlant, Nina Hoss - to budou patrně důvody, proč jsem to stáhnul, čekajíce nějaký strhující příběh (že bych si podle anotace představoval cosi jako Jasmíniny slzy??), a čeho se mi dostalo? Dvou a půl hodin mně povětšinou zhola nic neříkajících silně intelektuálních dialogů na téma klasických umělců, skladeb, dirigování a tak podobně. Lydia se neustále přesunuje odněkud někam, hned je tady, hned tam, já vlastně celou dobu nevěděl, kde a proč zrovna je, ve kterém bytě. Do toho vstupuje jako paní Colombová nějaká tajemná třetí ženská (kterou ovšem nikdo neuvidí), která si to hodila, nevíme proč vlastně, nevíme, co s ústřední dvojicí - nebo spíš trojicí - měla společného, tak nějak z toho vyplyne, že s ní něco společného měla Lydiina asistentka (N. Merlant), která - střih - náhle ze scény mizí. Další z mála věcí, které jsem poznal, bylo to, že Lydia asi slyšela i trávu růst, asi jí tak trochu foukalo pod tašky, bych řek. No a jelikož jsem moc nepobíral to předtím, tak posledních pár minut v podobě cesty do jakési asijské prdele a nějakého mešuge koncertu mi do toho světlo určitě nevneslo. Děkuju pěkně, opravdu smysluplně strávený čas. Jedna * za Cate, Noémie a Ninu. Větší nudu aby jeden pohledal. Jo a bylo to dlouhý. Dlouhý. A ještě jednou dlouhý. Na to, kolik se toho tam událo, strašně dlouhý.

Poslední hodnocení (2 112)

Kde zpívají raci (2022)

25.02.2024

Vánoce naruby (2004)

odpad! 20.02.2024

Tár (2022)

14.02.2024

Klan Gucci (2021)

07.02.2024

Horečka džungle (1991)

06.02.2024

Hranice lásky (2022)

odpad! 03.02.2024

Úsvit (2023)

01.02.2024

Spálené vzpomínky (2007)

01.02.2024

Agent z Panamy (2001)

28.01.2024

Reklama

Ovládací panel
6 bodů