Slunovrat (2000) (TV film)

za pět bez debat. úžasně zpracovaný film, jehož nejsilnější částí je skladba Mrtví.

Spectre (2015)

Nebýt to bondovka, dám 5 hvězd. Jenže tomuhle filmu do bondovek chybí snad všechno, co Bonda dělá Bondem... Monicy jsem se málem lekl, Léa taky nic moc kost... elegance, šarm a vtip hlavního hrdiny taky v troubě; já prostě nemám rád Craiga, furt mi přijde jako ruský mafián a ne jako Bond. Ale když si představíme, že to není bondovka, tak je to fajn filmeček; líbilo se mi čarování s barevnými filtry, hlavně hoňka v římských ulicích a kontrast teplého žlutého tónování záběrů se studeným světlem reflektorů aut... líbila se mi atmosféra, Blofeld byl takový správně divný... akční scény fajn, výbuchy taky... ty 4 si to zaslouží.

xXx (2002)

bože to byla blbost... ale jo, bavilo mě to. akční scény fajn, policejní feliny taky :). na zabití času super.

Kmen Andromeda (1971)

kvalitka... pasáž v laboratoři byla správně mrazivá a velice příjemně napínavě se táhla. byť jde o starý film, pořád má co nabídnout

Hvězdná pěchota 2: Hrdinové Federace (2004)

Vyložený průšvih to nebyl. Průměrné béčko s celkem dobrým nápadem bohužel pokažené patetickým koncem a některými nepěkně přehrávajícími postavami. A závěrečná scéna byla vyložený trapas, tu bych si klidně odpustil. Urvaný z toho nejsem, ale ani jsem se moc nenudil a neměl potřebu to v půlce znechuceně vypnout, Burgi se dost snaží a vypadá docela věrohodně. Lepší dvě a půl hvězdičky.

Dolores Claiborneová (1995)

I přes ten trochu nesedící "hepíček" musím dát za pět. Kingova knížka je skvělá a film je jeden z mála případů, kdy je knížka horší. Autoři se námětu zhostili úžasným způsobem a vzniklo opravdu mrazivé drama. Přestože film nezabíhá do detailů a např. scéna s Joem ve studni mohla být delší a víc nechutná, nic podstatného mi nechybělo. Postavy mi přišly dobře zahráté, Kathy Bates excelovala, neurotické JJL jsem to taky dost věřil... a Plummer posedlý svým jediným nevyřešeným případem mi byl odporný... výborný filmeček.

Proroctví z temnot (2002)

kreslila anděly... a buch, takové zrůdičky v deníčku. kvalitní "zimomriavka". škoda závěrečné scény, která už byla trochu moc akční; kdyby byla komornější, dám 5*. a závěrečná titulková skladba je prostě boží.

Diamanty jsou věčné (1971)

bondovka dle mého gusta. úsměvná, vzdušná, vtipná a elegantní. na nic si nehraje a sama ze sebe si dělá dobrý den. nej scény jsou honička v poušti s lunochodem a honička po Vegas.

V jako Vendeta (2005)

příjemně dystopické, ale klidně bych to užil mrazivější. každopádně jsem film slupnul na posezení bez přestávek. 5* ale nedám, chybí mi hlubší poselství ála Matrix. závěr filmu mi vyrobil trochu husí kůže, pohled na zástup maskovaných procházejících mezi vojáky se povedl

Hanebný pancharti (2009)

Kvalitka. Začátek je na Tarantina nezvykle civilní a mrazivý, ale jak se film rozvíjí, Tarantino přidává na výrazu a ke konci je to už jeho klasika.