alexwill

student

2 body

<< předchozí 1 2 3
    • 11.8.2019  02:36
    Roky a roky (TV seriál) (2019)

Pozvolný nápaditý rozjezd, ve kterém všechno fungovalo, postupně ničí zbytečná překombinovanost a ke konci už se seriál topí ve své sci-fi rovině. Jako celek ale sympatická minisérie.

• 8.5.2019  19:03

Hezky atmosférický survival se zajimavým námětem zahrnujícím minimum dialogů a nervydrásající napětí, kdy hlídáte aby ani jen špendlík neupadl na zem. Na nervy však nehraje pouze napětí, daleko horší jsou všechny logické nesrovnalosti a díry v sofistikovanosti. What is the WEAKNESS??? Poslední půlhodinu už jsem měl problém film dokoukat, protože jsem nechápal logiku některých činů a řval jsem na televizi jako šílenec.

• 2.4.2019  01:16
    Banánové rybičky (TV pořad) (1999)

Funguje jistá nostalgie z dětství, ale odpad to určitě není. Ty pestré barvy, animovaná image a prostřihy z filmů a seriálů, to má šmrnc, ano samotná Halina a pokecy nejsou nic úžasného. I když rozebírání jednoho tématu určitě lepší nápad než všechny jiné talkshows u nás. Z nočních repríz mi to navíc utkvělo v mysli jako late-night show. Pro mě je to tedy jediná česká late90s late-night talkshow, má pro mě určité kouzlo.

• 27.1.2019  15:28
    Favoritka (2018)

Ze začátku skvělé! Postupem času se film unaví. Stále ale velmi originální, výrazný snímek.

• 24.1.2019  23:51
    Skleněný (2019)

Není to sračka. Neusínal jsem. Unbreakable je ale jeden z mých oblíbených filmů a to je úplně jiná písnička. Velký průměr, ovšem už fakt že jsem se mnohokrát smál některým zvratům a scénám, filmu nedělá dobrou vizitku. Není to přece parodie.

• 24.1.2019  23:44
    MOST! (TV seriál) (2019)

Zatím super. Na nic si to nehraje, sem tam fajn hláška. První věc co mě od tohohle tvůrčího týmu fakt baví.

• 23.1.2019  18:05
    V pasti (2018)

Není to mistrovský kousek, ale je to čistá práce.

• 23.1.2019  14:50

To je tak, když má Trivágo špatnej den a doporučí vám ten nejhorší možný hotel. Netvrdím že jsem se nudil, atmosféra byla skvělá a postavy jako takové taky nebyly špatné. Ale chtě nechtě je za tím Tarantinův stín, co si budeme povídat. Ať už jde o násilí, dialogovou snahu, rozdělení na kapitoly, nebo koncepci děje. Ale co z toho, když vím, že Tarantino by to udělal o úroveň lepší. Baví mě Jeff Bridges, baví mě stylizace hotelu na pomezí států. Baví mě hudba, která ale zase svádí ke srovnávačkám s QT. Ale budeme ji věřit, že není tak samoúčelná, jak působí. Co mě štve, je trochu toporná vsuvka hoteliéra co byl ve válce a chce se vyzpovídat. A co mě sere, je psychopat Chris Hermsworth. Klasický, nudný magor.

• 21.1.2019  22:41
    Hra (1997)

Důmyslná hra na paranoiu, kde se i divák veze a netuší co ještě přijde. Plný efekt tedy přináší pouze na první shlédnutí. Nicméně, plně využité Fincherovo tajemno.

• 17.1.2019  13:40
    Kanye West - Famous (hudební videoklip) (2016)

Baví mě, že všichni zůčastněni jsou tady uvedeni jako cast. Jak bylo psáno, dost experimentální hra na kontroverzi. Za mě fajn.

• 17.1.2019  13:33
    Kanye West - Runaway (hudební videoklip) (2010)

3 a půl. Profesionální a velmi efektní, ale stále jen jakási spojnice videoklipů. S povrchním "příběhem" zvenku. Kdo má jeho hudbu rád, filmeček ocení. Ale jako na film se na to nepodíváte, představuju si to spíš jako konzistentní půlhodinovou kulisu v nějakém klubu na velkém plátně.

• 16.1.2019  02:03
    Krásno (2014)

Nekonzistentní, ale poměrně dobré.

• 14.1.2019  18:29

Bílá síla! Černá síla! Spike Lee ukazuje rasizmus vůči černým, zároveň naznačuje radikalismus i ze strany druhé. Ale je jasno že utlačování afroameričanů tady hraje prim. Příběh podle skutečné události, klasicky upravený aby fungoval. Není to komedie, ani hlubší krimi, ale celkově se na to dobře dívá. Na konci ale Lee odbočuje do současnosti a ukazuje že události ve filmu jsou aktuálnější než by se jednomu mohlo zdát. Což nijak nevyvracím, ale do filmu mi to nepasovalo. Filmařsky ovšem nelze popřít kvalitu.

• 6.12.2018  23:15
    Brooklyn 99 (TV seriál) (2013)

Zprvu mě to vůbec nebralo, ale kupodivu jsem v tom našel dost vtipný americký seriál. Afekt a přehrávání je tady ústředním motivem vtipů, takže jsou vytěženy na maximum.

• 5.12.2018  21:51

Výpravu má pixar o úroveň nad ostatními, jako vždy. Ale pokud jde o příběh, dočkáte se jen plytké šablony rodinného průměru. Tradiční cesta za poznáním světa a sebe sama, lemovaná nejrůznějšími přátelskými i nepřátelskými postavami. Říznuto příběhem dinosaura a doby ledové, s mírným pokukováním po lvím královi. Jeden z nejslabších pixarů vůbec.

• 1.12.2018  18:25

Co objekt, to product placement a je v tom jakási umělost a nepřirozenost. Češi dohání nedostatek nápadů sci-fi námětem, přitom na míle od českých sci-fi klasik, ale tak o to tady ani nejde. Velký atak na nostalgii lidí co tu dobu zažili je jasný a na dnešní české poměry mírný nadprůměr. Mádl a rok 89 celkově lepší, než současnost - už v absenci PP a míra trapnosti je v rámci přijatelných mezí.

• 22.11.2018  01:35

Relativně povedená, Sandlerovská klasika. Takový ten flák co dávají v sobotu odpoledne na Nově, pak to reprízují jeden den pozdě večer a vy se na to jednou mrknete, protože nemáte zrovna co dělat.

• 20.11.2018  02:11

Pro Potterheads to je určitě povinná věc, pro mě jako člověka co má ten svět vcelku rád je to fajn návrat do wizarding worldu. Co mi ale přišlo, a jak se zdá z komentářů, tak nejen mě! Je to, že Mlok jde uplně mimo. To podstatné je tady v rámci postav Brumbála a Grindelwalda a z minula ještě chlapce jménem Credence. To jsou charaktery, na které si asi vzpomenete v rámci celého děje téhle série. Mlok, s nějakou romantickou linkou je tedy jen cápek co nám nějak pojí postavy a táhne film, ale vlastně je i se svými zvířaty pořádně nepotřebný. Smysl mi tedy začaly dávat už i plakáty, kde je titulek se zvířaty prakticky neviditelný a dominuje GRINDELWALDŮV podtitulek. Velkou roli tady má propojování se známým ... jsou tady Bradavice, známé rody, nejrůznější flashbacky a odhalení! A tim hlavním co jsem si odnesl je tedy obohacování celého Potter - mikrokosmu Rowlingovou a tahání peněz z nových filmů. Film samotný je opravdu hezký na pohled, ať jde o výjevy z kouzelnického světa, či vyvedené dynamické scény a souboje.

• 20.11.2018  01:50

Feel-good biopic, jízda skrz hity velkého Freddieho a jeho družiny jménem Queen. V mnoha ohledech jako TOP HITS album s širokým pohledem do pozadí toho všeho. Je to vcelku prohláškované, Rami nebyl vůbec jako Mercury špatný a ten poprask u nás v kinech mě opravdu dostal. Ale tedy, základní kámen úrazu je úhel hodnocení. Queeni jsou prostě Queeni a užít si na plátně jejich pecky je zážitek, ale stále musíme myslet na film jako takový, ne jen na to, že jsou to Queeni a je to jasnej TOP. Jako film je to lepší průměr, neurazí, ale nějaký zázrak se taky nezadařil. Data jsou upravená na tolika místech, že vzniká vlastně taková vizitka života a strastí Mercuryho, aby jsme viděli ty důležité body a film mohl fungovat. To vlastně chápu a nejsem hardcore fanda co by tohle hrotil. Umím si ale představir odvážnější pojetí, ať už formou, nebo zpracováním vztahů a úhlů z kterých se na postavy díváme. Určitá povrchnost je dána velkou komplexitou v relativně krátkém filmu, ale to je dáno výběrem úseku, jaký film ukazuje.

• 4.11.2018  03:00

Nenáročná krimoška a zároveň jaksi prototyp heist movie s vypiplaným plánem dokonalé loupeže. Nic víc, nic míň.

• 4.11.2018  02:56
    12 opic (1995)

Jedna z nejlepších sci-fi potrhlostí. Jako by se vydestilovalo z té podivně zvrácené Gilliamovosti jen to nej a povedlo se mu udělat opravdovou pecku. Rozvětvené a promyšlené, do toho skvěle hraje Willis a docela obstojně magoruje Pitt. Radost!

• 3.11.2018  01:05
    Vyvolený (2000)

Velmi minimalistický 'superhrdinský' film. Co když je mezi námi? Žádná radiace, pavouci, nebo ufoni. Jenom někdo, kdo vyvázne z nemožné katastrofy bez škrábnutí. Dost uhrančivé a dynamické. (Každá scéna posouvá příběh) + atmosférický ústřední soundtrack.

• 3.11.2018  00:52
    Donnie Darko (2001)

Psychadelická sci-fi-fantasmagorická a úžasně atmosférická mysteriózní jízda. Jo a skvělý soundtrack! Jednoznačně mezi mými TOP.

• 3.11.2018  00:45
    Psí ostrov (2018)

Vypiplaná detailní a symetrická Andersonovka. Krásně japonská, hluboce pejskařská a dost parádně obsazená. A to i dabingově. Potěšilo.

• 3.11.2018  00:40

Jako malý jsem to žral, příjemná průměrná oddychovka.

• 3.11.2018  00:35

Úctyhodný remake. Za kopii scénu od scény bych hvězdu snížil, ale když podle mě je to po všech čertech povedené.

• 14.10.2018  00:57
    Srdce Zóny (amatérský film) (2018)

Bohdana osobně znám a naprosto mu fandím, stejně jako celému týmu Goldenview films. Nicméně upřímná recenze je víc než zdvořilá pochvala. I když nejsem fanoušek postapo žánru, bylo mi od začátku jasné že pro tenhle námět je náš kousek republiky jedním z nejlepších. Atmosférická a ponurá, až melancholická atmosféra se dere na povrch, když si představím film jaký by mohl z této myšlenky vzniknout. Proto jsem se na něj dost těšil. Srdce zóny má podle mě zásadní díru - a to scénář. Ano, herci občas neartikulují, je vidět že ani jeden z nich nemá ambice být profesionálním hercem (a pokud ano, zatím se tomu nevěnoval), ale to mi tolik netrhá žíly. Nikdy není výmluvou, že jde o bezrozpočtový amatérský film. Ale pro mě to jde do pozadí, pokud do popředí přijde scénář. A ten mě tady dost potrápil. Chápu, že ambice směřují spíše k tvorbě blockbusteru než artového filmu, ale už úvodní scéna mi přišla naprosto zvláštní. Jakoby bylo třeba ve dvou minutách na sílu říct: "Čau jak se máš, tady je havárie nemožná!" a vzápětí "aha tak asi ne, už je to tu". Nedává mi to prostě smysl. Ve filmu byli i nápady, které oceňuji. Celkově mi přišlo fajn zakomponovat kytaru, přidat ten zpěv, když kempovali a dát tomu ten správnej "feeling". Ale mimo to, jsem si kladl stále jen otázky. Proč ze zóny nemůžou odejít? Proč by nějakou obrovskou zónu kolem elektrárny uzavřeli a nemohli pomoci ani civilistům? Mimo zónu je tedy svět při starém, jen tady se formuje nová společnost? Nemluvě o neuvěřitelných dialozích, hláškách jako z učebnice hollywoodských klišé a detailům jako když Zack nechá zbraň při vstupu do místnosti hned vedle dveří. A to není nějaké hledání detailů, to vás udeří během sledování. Při scénáři, obzvlášť tady při tvorbě menšího "univerza" je třeba klást si otázky. Aby vše zapadalo a příběh měl pravidla, která ho budou držet pospolu. Nicméně konec se špatně hodnotí, protože tady není žádné vyvrcholení příběhových linií. Podle všeho je to přímo psané pro pokračování. Tak tedy snad se druhý díl poučí z chyb jedničky.

• 13.10.2018  00:42

Slušný vesmírný velkofilm, narozdíl od trošku podobného Interstellaru, založený na historické události. Jak moc je založen na reálných okolnostech v rodině Armstronga je otázné, stejně jako to jestli všechny ty emotivní odbočky a snahy byly potřeba. Ale nejspíše ano, backstory s dcerou vcelku funguje a líbí se mi ukázka toho co známo tolik není. Veškeré oběti a ústupky, které na první pohled tuto událost většinou nereprezentují. Slastná je potom stylizace, čiší z toho 60. léta. Filmový materiál a šum, který by se dal krájet. Dobře se na to dívá, snad jen z častých detailů, které Chazelle používá se po čase trochu motá hlava.

• 25.8.2018  00:43
    Chewing Gum (TV seriál) (2015)

Souhlasim! I když je to dost debilní výraz, je to ujebané až na půdu. Je to zvrácenost, která neosloví každého. Ale dovolim si říct, že má slušnej říz.

• 23.8.2018  01:54
    Big Mouth (TV seriál) (2017)

Naprosto bez překážek a dost originálně ukazuje problémy a trable dospívání. Nebojí se jít přes pomyslnou čáru, ale v tom je jeho kouzlo. Vtipy a narážky podle mě dost slušné a v moři všech animáků dnešní doby vcelku nadprůměr.

<< předchozí 1 2 3