• Fantasy

Pařba na třetí (2013)

Videné v kine a je jasné, že jednotke sa to nevyrovnáva. Humor tu klesá a opakuje sa to už o tretíkrát, čím sa stráca vtip. Ale aj napriek veľa výhradám sme sa v kine zabávali.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Po prvej časti je to oveľa vyspelejšie a hlavne vhodné pre akúkoľvek vekovú kategóriu. Keďže mám knižnú predlohu párkrát prečítanú musím povedať, že film sa jej nevyrovná. Jennifer je pani herečka a v budúcnosti o nej budeme určite ešte veľa počuť.

Bouřlivé víno (2012) (seriál) odpad!

Človek stále čaká na ten deň, keď sa začne natáčať niečo kvalitné. Po vzhliadnutí jednej časti sa mi chcelo plakať. Herecké výkony sú strašné a ospevovaná Nela Pocisková nemá byť za čo ospevovaná. Celé zle!

Špinavý trik (2013)

Tešila som sa na tento film hlavne kvôli hereckému obsadeniu. Musím povedať, že som čakala oveľa viac a veľmi ma to sklamalo. Predpokladám, že s týmto názorom nie som jediná. Po pol hodine ma film začal nudiť a pocitu, že to pozerám aspoň 4 hodiny som sa nedokázala zbaviť do jeho konca. Herecké výkonu sú síce skvelé, ale príbeh sklamal. Hviezdičky sú hlavne za hudbu, Jennifer Lawrence a kostýmy.

Zlodějka knih (2013)

Nepatrím k ľuďom, čo čítali aj knižnú predlohu, avšak tento film ma veľmi milo prekvapil. Krásny príbeh, ktorý vás dojme a ukáže vám silu lásky a múdrosti. Hlavnou hrdinkou je dievča, ktoré trpí, ale pri vyliečení jej veľmi pomáhajú knihy. Človek si môže pomyslieť, že to, že je rozprávač Smrť je deprimujúce, ale ja si myslím, že je to niečo originálne a nové. Príbeh o sile a ľudskosti a krutej dobe.

Spláchnutej (2006)

Milé, vtipné, pre deti dostačujúce, pre mňa však miestami nudné.

Enderova hra (2013)

Po videní tohto filmu som sa rozhodla, že si knihy musím prečítať. Toto je veľmi inteligentné a výborne spracované sci-fi. To dielo je dôkazom toho, že publikum nemusí byť založené na teenegerských dievčatách, ale je vhodné pre hocikoho. Herci hrajú neskutočne a umožňujú nám správne pochopiť myšlienku. Teším sa na to, keď si prečítam knihy.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Ben Stiller nikdy nepatril medzi hercov, ktorých by som mala v láske. No týmto som som si ho obľúbila oveľa viac. Cítiť z toho veľa pozitívnej energie, hlavne vďaka veľmi príjemnému soundtracku. Bolo to príjemné sledovanie hlavne na relax, nie na veľký filmový pôžitok. Mohla by som to odporučiť rodinám ako príjemnú oddychovú komédiu, ktorá vás rýchlo a zaujímavo začlení do deja.

Ledové království (2013)

Olaf je najlepšia "postava" v tejto rozprávke. Hudba je úžasná, odkedy som Frozen videla, neviem sa jej zbaviť. Ľadové šaty, ktoré má Elsa ma privádzajú k myšlienkam, ako veľmi by som chcela žiť v rozprávke. Je to vtipné, milé, prepracované a emotívne nabité, ale stále myslím na to, že rozprávka Tangled je lepšia napriek tomu, že veľa ľudí vraví opak.