Hlava-22 (1970)

Knižní předloha nebyla zrovna můj šálek čaje, ale její filmová adaptace se mě zamlouvala mnohem víc

Hlídač č. 47 (2008)

Na český poměry po technické stránce naprosto precizní film s výbornými hereckými výkony (Roden, Dlouhý - i když jejich vítěztví na lvech nad Trojanem s Novotným nechápu). Přesto mě to nechalo naprosto chladným.

Holky sobě (2018)

Diky bohu, že jsou ve Varech i podobné odlehčené filmy. Tyden na baltských poetických dokumentech by mě asi zabil :D. Film příjemně uteče a zabaví. Dovedu si představit studiový US remake, který ještě víc vyhrotí scénu s hromadnou výpovědí. Jinak komedie, která nenadchne ani neurazí, čistý průměr.

Hostel II (2007) odpad!

Krize hollywoodského hororu v plné síle. Torture porn se už prostě vyčerpal

Hra (1997)

Naprosto precizní thriller, který jsem naprosto nepochopitelně dlouho opomíjel. Fincher zručně vodí diváky za nos a zásobuje je twisty, které je neustále udržují v nejistotě. Douglas postupně ztrácí smysl pro realitu a upadá do beznaděje podobně jako diváci přestává rozlišovat realitu a hru. Závěrečná pointa je už sice moc unreal, ale výtečný dojem z filmu pokazit nemůže. David Fincher je nejtalentovanějším režisérem své generace.

Hrdinové a zbabělci (2007)

Redfordovy dialogy jsem si vyloženě užíval. Chytrý film s vynikajícími herci

Chobotnička (1983)

Chobotnička patří ke slabší polovině bondovek. Přitom první hodina se rozjíždí velmi dobře a slibuje kvalitní podívanou. Bohužel jako většina bondovek s Moorem Chobotnička ztrácí po hodině tempo a narozdíl od jiných 007 filmů, tuto povinnou oddechovou pasáž už nedožene. Ze záporáka se vyklube jen blouznivý vlastenec, Bedi je jako překupníkův sidekick totálně nevyužitý a málo nebezpečný (navíc jeho závěrečný souboj s Bondem je tragický). Největší výhrady mám k samotnému 007. Moore je výborný Bond, když jde o nadsázku a odlehčenější scény, ale během akce naprosto selhává. Proti Connerymu, Daltonovi by neměl nejmenší šanci (před Craigem by raději utekl). Jeho kaskadéři se sice snaží, ale sebeparodický ton tehle bondovky, která akci shazuje mě totálně nesedl (přitom u Vyhlídky na vraždu mě vůbec nevadil). 5/10