Jumanji: Další level (2019)

Ach ta pokračování. Herecky vynikající počin - nic lepšiho se po uspěšném restartu fenoménu jumanji ani nedalo čekat. Ale to co bylo brilantní, nové a originální v jedničce - to už prostě ve dvojce nefunguje. Proč!? Je to předvídatelné a stejně jako každá počítačová hra nepřináší v dalších levlech a úrovních nic nového stejně tak je to i s tímto počinem. Pobaví, neurazí, ale ani nijak zvlášť nenadchne. Jako oddychová komedie - skvělá volba.

Vánoční koleda (2019) (seriál)

Vánoční koleda v tomto vydání se vyvíjí celkem slibně. Dokonce je divák díky napětí a slušným hereckým výkonům ochoten přehlédnout příběhové úpravy (protože základ zůstává zachován). Avšak co mě zklamalo byl konec. Nejen že by tak slibně se vyvíjející miniserii slušelo víc dílů, ale celkově první dva díly schramstnou stopáž na seznámení se s postavami a příběhem samotným hodnotím jako zbytečně příliš. Celkový dojem zabije nepovedený konec a prmedevším zpackané to, co je na “vánoční koledě” to nejpodstatnější - ta katarze, přerod, prozření a napravení Ebenezera Držgrešle. Nejen že se to hlavní vměstná do posledních 5 minut a k celku to vyzní jako nepodstatné, ale navíc je to všechno jinak. To co má být poselstvím Vánoc je tu znázorněno jako chvilkový rozmar. V závěru pro mne tedy zklamáním slibného proto jen 3*!

Čarovný kamínek (2019) (TV film)

Důkaz že Slováci nemají v pohádkách tradici ani fantazii. Pohádka čarovný kamínek, ve který zmíněný kamínek hraje hlavní úlohu první tři a poslední dvě minuty filmu je vážně špatným počinem. Celkově než o vyprávěný a vyvíjejíci se příběh, jde o nahodný sled iracionálních nápadů hlavních postav, které ke všemu jednají nesmyslně a jejich jednání nemá žádné charakterové ukotvení v příběhu. O nehereckých výkonech nemluvě. Celkovým hodnocením je: eko-fašistický slint bez vtipu, nápadu a fantazie k velkému smutku vydávající se za pohádku.

Princezna a půl království (2019) (TV film)

Ze všech výtvorů poslední doby co se tvářilo jako “pohádka” k tomu měl tento počin asi nejblíž. Možná za pár let se dokonce stane klasikou. Bylo to vtipné, jasné a jednoduché. Nic oslňujícího, ale dodrželo to to co se od pohádky očekavá. Zlo bylo potrestáno a dobro zvítězilo... a zase nám to ukázalo jiný originální příběh prosťáčka Honzy, jak k princezně a půl království přišel...

Avengers: Endgame (2019)

Zklamání.... zklamání... nuda... “velkolepé finále”? Grandiózní přeplácanost nesmyslnost a totální znehodnocení všeho co Marvel do této doby vybudoval. Za mě to teda vůbec nefungovalo a ztratilo to všechnu lehkost a vtip který byl Marvelu tak vlastní... vždyť to postrádalo jakoukoliv logiku!!! Celé zbytečně dlouhé - kdyby taková blbost byla o polovinu kratší vůbec by to nevadilo a vlastně kdyby tento film vůbec neexistoval bylo by na světě i pro fanouška Marvelu veseleji! Za mě slabých 45% (i nudný první díl osmé série GOT byl víc smysluplný než tento “......”)

Aquaman (2018)

Předně komentuji že filmy na náměty DC Comix stojí v posledních letech za starou belu! A proto aquamen je jakousi barevně jiskřící veselou (ano dokonce se povedlo vmístit do filmu i pár gegů a vtípků) podvodní pohádka o supermega hrdinovi a nositeli míru. Navíc na Jasona se prostě hezky dívá - že dámy!?

Skleněný (2019)

Zajímavá zápletka a celkové rozuzlení v podobě MASTER MIND je skutečně fascinující. Vyzdvihuji výkon pana McAvoye coby rozpolceného a hlavně jako THE BEAST! Jediné co vytýkám jsou někdy dost zdlouhavé terapistické kecačky - které dost zásadně brzdí jinak celkem dobře se vyvíjející film a celkové tempo! Takže za mě jen 4z5

Patrick Melrose (2018) (seriál)

Ano je to seriál o těžkém tématu Benedict to zahrál brilantně. Ale pokud bych se podívala na celkový přínos tak ten vychází do ztracena. V prvním díle koukáte na neustále se sjíždějícího feťáka, druhý díl kouknete na jeho dětství a pak v dalších dílech již jako dospělý nesoucí si rány z minulosti a žijící ve strachu že svým dětem bude stejně špatným příkladem - prožívate trapnou agónii z toho že to přesně dělá nefetuje ale chlastá a chová se jak hulvát. A ze zkušenosti vím že konec seriálu v momentě kdy on sám dospěje k bodu že toho všeho zanechá z vlastní choré mysli je absurdní a kardinální nesmysl - protože tak to prostě v reálu nefunguje. Takže vzhledem k tomu že Patrick Merlose je fiktivní postava napsaná rukou autora který se inspiroval v reálném životě - tak hodnotím jen 3 z 5!

Pelíšky (1999)

Kdo neviděl nepochopí, kdo nezažil mepochopí - může se jen pokusit. Klenot - zobrazující fakta, omezenost a těžkost tehdejši doby a režimu s humorem nám vlastním. Zdařilé humorné drama s vynikajicím hereckým obsazením a výkony.

Tři veteráni (1983)

Pohádka spíše pro dospělé, plná dvojsmyslů a skrytých významů. Pro mě již spíše klasikou - ale o to s větší mírou zájmu. Krásná Bosana, či nebožka žena Božena, nebo lití z kulí písmenka, či nádherný Salzburg (tam sem taky nebyl) je klasickým klenotem v českého humoru - který je nad všechny české parodie a patří ke klasice - zcela oprávněně.