• Fantasy

Čistá duše (2001)

Krásny film, ktorý nám ukazuje, čo je v živote dôležité. Jeden z tých vážnach filmov, ktoré by sme si mali občas pozrieť.

Colette (2013)

Zase ďalší film, ktorý nám ukazuje život v koncentráku. Áno, také tu už bolo. No tento film má akési svoje mimoriadne čaro, ktoré ho líši od ostatných.... záver trošku nečakaný, ale sklamenie by som to nenazvala. Každpádne je to jeden z tých lepších filmov s touto tématikou.

Sinister (2012)

Pravý napínak, skvelé prostredie. To je ten horor, kde som kričala "Neotváraj tie dvere!" a spoza vankúša sledovala, čo sa tam obajví. Množtvo skvelých momentov, dobré postavy a správna hudba to krásne vygradovali. To čo ma nútilo dať o hvizdičku menej je záver, ktorý som očakávala majestátneší vzhľadom na celý príbech a ducha filmu.

V zajetí démonů (2013)

Posadnutím diabla sa dnes už nebojí ani malé decko. Po všetkých tých hororoch s diablami a kto-vie-čím sa to objaví ďalší o démonovi. Lenže tento vám vyrve srdce z tela, rozšliape ho, vypáli vám očí a prenesie do iného stavu, kde sa začnete báť aj bábik. Kresťanská rodina, starý dom, hýbanie obrazmi, nevysvetlitelné zvuky a bla bla bla... áno, to všetko ten film má. Ale má aj oveľa viac. Skrýva v sebe hrôzu, ktorú len tak ľahko neopíšete. Atmosféra prekliatia, hudba zlomyseľnosti a scenár akoby samotným diablom napísaný. Toto je proste ten horor, ktorý hľadáte.

Nedotknutelní (2011)

Najskôr som si myslela, že mi tento film moji známy nadhodnotili, keď o ňom povedali, že ju vynikajúci. No po chvíli som dostala facku vetou "Kto nechodí, nemlsá.". Až drzý vtip, krutá láskavosť a nežný sarkazmus dali tomuto filmu nezapomenuteľný nádych dojímavosti, realickosti a komédiu menom Priateľstvo.

Tintinova dobrodružství (2011)

Samotná postava Tintina ma veľmi dostala. Je chytrý, šikovný a ak vychoval takého psa aj geniálny. Ale to je asi tak všetko. Samozrejem sa dostala aj priam realistická grafika, ale celému filmu chýbal taký-ten duch, čo vo vás vyvolá pocit pri znovu vybavení si filmu. Pre deti je to skvelý film, ale po prečítaní Hergého komixov som čakala niečo viac. Určite ako film pre celú rodinu by som to neodporúčala, ale na nedeľné ráno s hrnčekom kakaa to môže byť.

Shrek (2001)

Už od detstva ma chytil a nepustil. Na prvý pohľad strašný zlobor s láskavým srdcom, ktorému robí spoločníka ten najvtipnejší a naobetavejší oslík akého poznám. Námet je vynikajúco premyslený, podčiarknutý humorom. Ukradol Disneyovského klasiku, hrôzy z kníh bratov Grimmovcov a humor pre deti ako aj dospelých. Zatiaľ som ešte nenašla lepší animák ako toto zlené monštrum opantané dymom komickosti.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Určite je potrebné si tento film pozrieť viackrát, pretože na prvýkrát si nevšimnete všetky tie geniálne prvky, ktoré do toho tvorcovia vložili. Byť uchvátený, dojatý a zároveň plný očakávani čo bude ďalej vás neminie. Určite najlepší zo série Rýchlo a zbesilo.

Sherlock (2010) (seriál)

Pravdupovedac ma tento seriál neskutočne prekvapil. Najskôr tým, že som nikdy neverila, že Briti sú schopní vytvoriť niečo, čo takto opanta ľudí a zmení ich myslenie. Potom sa mi obasadenie hercov zdalo nevhodné, pretože Sherlock sa mi zdal príliš mladý na rozdiel od opisu v knihe. Avšak je to iba klam. V posledných epizódach jeho postava pôsobí vážne, majestátne a vzbudzuje rešpekt. A nakoniec som sa bála, že spojenie modernosti a historickosti bude zmätočné a nejasné. Všetko sa tvorcom nakoniec podarilo perfektne.Jedinou nevýhodou je čas, za ktorý sa natočí jedná séria. Ešte prídávam plus za veľmi dobré vykreslenie súčastného Londýna.

Mr. & Mrs. Smith (2005)

Ďalší príbeh, kde ide o zbrane, sex a nenávisť. Hoci ma film skvele obsadenie, efekty, hudbu a pod. môjho obdivu sa nedočkal. Jemne predvídatelný scenár a monotónnosť hlavných postáv ma presdvedčili, že toto je film, ktorý si stačí pozrieť iba raz.