SOMM: Into the Bottle (2016)

Oproti prvému dokumentu Somm (2012) sa Jason Wise tentokrát sústreduje na históriu a teóriu okolo vína. Prekvapivo záživný a pútavý film, ktorý ukazuje, čo všetko robí víno vínom.

Newyorská romance (2013)

Niektoré filmy nepotrebujú mať úžasný a originálny príbeh na to, aby som mala ich pri ich pozeraní pocit, že mi hľadia dušu. Film Begin Again to dokázal hlavne vďaka prácou s hudbou, ktorá je celým ťažiskom filmu. Hudobné scény sú krásne a film by som dokázala pozerať len kvôli nim. Rovnako boli super aj herecké výkony Keiri Knightley a Marka Buffala.

Tohle je válka! (2012)

Snaha o oddychovú komédiu, na ktorej sa dá ale zabaviť len v prípade, ak máte radi tisíc krát obohrané americké príbehy o mužoch, ktorý kvôli špeciálnej žene prestanú byť promiskuitní a stanú sa z nich vzorní manželia. Okrem deja boli dialógy na zaplakanie. Prečo sa niektoré filmy vôbec točia?

Obr Dobr (2016)

Musím sa priznať, že pri filme som sa tak trochu nudila. Animácia užásná, postavy milé, krásny svet fantázie. Hlavne zo začiatku bol ale príbeh príliš pomalý a plný rozhovorov, ktoré neboli zábavné a zdali sa mi viac menej od veci. Trvalo mi aspoň hodinu, kým som sa do filmu ako tak zadívala. Koniec taktiež nič moc - časť s anglickou kráľovnou sa mi zdala odfláknutá. Najlepší bol stred, kde sa dá nájsť pár veľi pekných okamžikov.

Nejkrásnější den (2016)

Jeden z tých nemeckých filmov, ktorý nie je až príliš "umelecký". Príjemné spracovanie mierne klišé príbehu o postavách, ktoré trpia nevyliečiteľnou chorobou a rozhodnú sa svoje dni využiť čo najviac naplno. Bez zbytočných efektov, aj keď pátosu tam niekedy bolo na môj vkus až príliš. Na filme bola super hlavne hudba a kamera.

Inferno (2016)

Oproti predošlým spracovania Dana Browna mi tu chýbalo trochu viac sústredenie sa na "faktografické" časti príbehu. Mala som pocit, ako keby sa Ron Howard snažil z knihy urobiť až príliš akčný príbeh - vďaka tomu mi z filmu v pamäti neostala nijaká dôležitá postava či detail. Podpriemer.

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (2016)

Príbeh bol veľmi zaujímavý a čo sa týka námetov pre mládež, patrí k tých leším, čo som za posledné roky videla. Spracovanie ma ale až tak nenadchlo, rovnako ako pri rovnakých filoch od Tima Burtona. Aj keď bol príbeh dobrý, chýbalo tomu niečo naviac - dej sa pre mňa niekedy až príliš tiahol a nudila som sa. Celkovo 3 *. Nie zlé, ale druhý krát by som si to už nepozrela.

Dítě Bridget Jonesové (2016)

Umelé oživenie romantickej klasiky, ktoré su Sharon Maguire radšej mohla odpustiť. Spolu s kilami Renée Zellweger sa totiž z príbehu vyparila aj všetká zábavnosť a ostal len tuctový príbeh.

Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

Clint Eastwood vytvoril komorný a citlivý film, ktorý nepotrebuje byť prehnane patetický. Krátky príbeh o tom, ako pilot lietadlo zachráni 155 ľudí na palube tým, že pristane na rieke Hudson, si vystačí s príjemnou hudbou, dobrým výkonom Toma Hanksa a tou trochou typického amerického hrdinstva.

Jíst, meditovat, milovat (2010)

Nie je to ničím výnimočný film, ktorý zobrazuje vyhoretú a neurotickú ženu v jej snahe nájsť samu seba cestovaním po Taliansku, Indií a nakoniec na Bali. Nie je to však najhoršie, keď vezmem do úvahy, že film som na rozdiel od knihy aspoň dokázala dopozerať.