Neříkejte mé matce... (2006) (seriál)

Sprievodca by si mal najprv naštudovať kam lezie, vyhol by sa kladeniu priblbých otázok a subjektívnych "hodnotení".

Sedmnáct zastavení jara (1973) (seriál)

Koľko ráz sa pri rozhovore Stierlitz pozerá tomu druhému do očí? Zvláštne...

Il giardino delle delizie (1967)

Kvalitka nad kvalitky z doby, keď ešte tvorcovia považovali film za umenie. Na tú dobu odvážna téma a výborne spracovaná... Herecký výkon Maurice Roneta, no čosi neuveriteľné. Tento zabudnutý zázrak odporúčam aj kvôli výbornej hudbe.

Díra (1960)

Krásne prepracovaná čiernobiela (vo farbe by som si to nevedel predstaviť) snímka so silným mrazivým koncom. Asi to tu ešte nikto nespomenul, ale najviac sa mi páčila scéna z prvej tretiny filmu, ako spoluväzni spoločne jedia domáce jedlo o ktoré sa predtým podelili - scéna trvá asi viac ako minútu. Aj takto sa dá vykúzliť tá správna atmosféra, bez zbytočných efektov. Vyzdvihujem herectvo všetkých prítomných, hrajú s prekvapivou ľahkosťou. Scény sú priam atmosferické. Doporučujem, ale nehľadajte žiadne americké efekty, výbuchy a prvoplánové prekvapenia.

Chi sei? (1974)

Výborná hudba, až "nehodná" svojho filmu.

Zakletá Ella (2004) odpad!

To čo mali byť tie tanečky a´lá indický film na konci???

Jezinky a bezinky (1944)

Krásne a na tú dobu dokonalé kulisy, kartónová električka bola fascinujúca. V každom prípade nadčasová "divadelná" komédia.

Slepý pistolník (1971)

Hviezdička navyše za skvelý soundtrack. Film je plný originality, i keď dosť absurdnej, ale zato je sledovateľný, ´"ksichty" zapamätateľné, ale vždy len slabší priemer.

Božská Ema (1979)

Asi najväčšou chybou bolo obsadenie slovenských hercov, z ktorých J. Kukura bol až očividne znudený a nevýrazný. Prehnaný pátos by som pri tejto zložitej téme ešte pochopil, ale film jednoznačne dopláca na zbabraný kasting.