Americká tragédia (1976) (TV film)

Veľmi kvalitná inscenácia na motívy známeho kriminálneho románu. Akurát namiesto Soni Valentovej by som si vedel predstaviť vhodnejšiu herečku.

Dobrí ľudia ešte žijú (1979) (TV film)

Neuveriteľne naivné dialógy, nepodarený námet, nezvládnutá stopáž. Herecké výkony niektorých sú až povážlivé. Strašná sprostosť, Kukurovi a Farkašovi by som dal za tie reči v "triptychu" v skutočnosti po papuli...

Vůdce daroval Židům město (1944)

"Veľdielo" tragikomiky. Značne nepodarená a neuveriteľná propagandistická agitka nakrútená na sklonku Tretej ríše. Zbúchaná narýchlo a nešikovne. Najzaujímavejšie sú znechutené tváre obyvateľov Terezína, "židovského" mesta v srdci Protektorátu Čechy a Morava. Nie je mi jasné vysvetlenie načo by Nemcom reálne niečo také ako Terezín bolo potrebné, hlavne po jasných protižidovských zákonoch... Jediné čo mi vychádza, aby obyvateľstvo videlo, že židia manuálne pracujú aj v Ríši.

Kdo zabil elektromobil? (2006)

Celý čas mi počas sledovania tohto filmu vŕtalo v hlave, ako ja a moji susedia asi len budeme nabíjať batérie v autách (povedzme celú noc) keď bývame v paneláku :-).

Moderní dívky (1986)

Film, teda skôr mydlová opera, znamenala pre Depeche Mode riadny neúspech. Nesprávne načasovanie a nie príliš kvalitný snímok pre amerických teenegerov osemdesiatych rokov urobili z kvalitnej titulnej pesničky "len" B stranu singla (Na A strane je hit Stripped). Mimochodom film som videl po"častiach" na youtube... Sledovať sa dá, ale vyšumí ako šumienka. Inak môžem sa pochváliť vlastníctvom originál vinylového LP soundtracku k filmu.

Cesta (1986)

Zaujímavý "experimentálny" film, pri ktorom som mal dojem, že ho tvorcovia nedotiahli do konca, alebo ho dokonca natočili za dva dni. Myšlienka bola zaiste dobrá, ale režisér asi celkom nepochopil, ako námet spracovať. Strih sa taktiež nevyznamenal. Herecké výkony sú ale štandardne na dobrej "francúzskej" úrovni. A "Smrt jako osamělou bytost s lidským cítěním" som teda fakt nepostrehol.

Cirkus Humberto (1988) (seriál)

Nepáčila sa mi tá podivná skľúčujúca atmosféra v "očakávaní" tragédie, ktorá nakoniec vždy prišla.

Na telo (1999) (pořad) odpad!

Iba jednou vetou: Premaľovaná Puškárová s huhňavým zle artikulovaným hlasom odpudivo moderuje reláciu s politickými mŕtvolami.

Hopla ! (2008) (pořad) odpad!

Neuveriteľné trápne videá, normálny best of.