Polibek ze stadionu (1947)

Strašná cenzúrovaná hlúposť, absolútne o ničom a bezduché, len aby nejaký film natočili.

Díra ve zdi (1983) (TV film)

Zábavná situačná komédia, ktorá by zvládla aj lepšiu výpravu. Bezchybný námet a scénar a la Francis Veber. Veľmi sa mi páčila ústredná melódia, ktorá znela aj M. Vladykovy z magnetofónu. Fakt som sa pobavil, stále aktuálne.

Do posledného dychu (1976)

Slováci nám bojujú a sabotujú, na filmovom plátne. Bratislava, Malacky, Cífer - špionážna sieť ako vyšitá. Istá staroslovenská slovenčina má vzbudiť dojem autenticity, ale príbeh je poslabší. Mimochodom J. Třísku nadaboval Slavo Záhradník, myslím, že slovenský nevedel - teda J. Tříska. L. Chudík je zase "vtipne" nadabovaný prehnaným nemeckým akcentom. Nechápem raz kvalitnej hudbe, inokedy vskutku príšernej. Vcelku sa na to ale dá pozerať, ale chýba tomu napätie aj trošku viac logiky, kvalitnejšie "nepriblblé" dialógy, dalo sa to isto natočiť lepšie a nie takto úsmevne a nezáživne. Kniec filmu ma dorazil, ale to sa už ani neoplatí rozpisovať.

Tobruk (2008)

Kecanie, kecanie a zase len kecanie nabité vulgarizmami. Tie dialógy čo vo filme vedú, pôsobia ako krčmové reči z vysokoškolských internátov. Odtrhnuté od reality, nudné, nezáživné, miestami až otravné a zúfalé. Keď som počul, že vraj táto zlátanina stála 80 miliónov, tak som myslel, že zle počujem. Byť producent, tak by som na to nedal ani 8000 €...

Cyrano z Bergeracu (1990)

Napriek všetkým pozitívam, ktoré tento film môže mať ma dialógy vo veršoch teda za srdce nechytili a nesmierne som sa nudil. Podľa mňa je to námet čisto pre divadlo a na filmovom plátne to pôsobí absurdne.

Poslední dopis (1973) (TV film)

Špičkový výkon J. Somra, ktorému dokonale sekunduje J. Tříska. Na škodu sú len "inscenačné" kulisy a hudba. Inak by bol dojem 100 %.

Mys Dobré naděje (1975)

Vcelku nedotiahnuté, niektoré momenty vskutku úsmevné. Málo inteligentní Nemci so škrekľavými hlasmi pôsobia efektne, ale zbytočne. Tretina filmu je k tomu nahovorená v nemčine a bez titulkov, čo zrozumiteľnosti deja veľmi nepridáva. Niektoré postavy sú vyslovene nadbytočné a podaktoré "náhodné" scény pôsobia absurdne. Myslím, že aj význam cesty lode Moldau je záhadou... Hudba je výborná a výkon o. Sklenčku kvalitný. Film je však žiaľ zlátaninou.

Výstřely v Mariánských Lázních (1973)

Mapínavá kriminálka s dobrým scenárom a trochu horšími aj keď nenútenými hereckými výkonmi. Atmosférou a skutočnosťou, že ide o skutočný príbeh naberá film na hodnote i sledovateľnosti.

Tony Arzenta (1973)

No je to riadny nárez, klasika francúzskej "gangsterskej" kriminálky. Napätie, silná dejová linka, perfektné "mafiánske" ksichty. Asi kvôli množstvu mŕtvych bol tento film pred rokom 1979 u nás neznámy. V každom prípade odporúčam všetkým, ktorí chcú vidieť A. Delona, ako nájomného vraha vykonavajúceho pomstu...

V plném slunci (1960)

I keď som od tohto filmu očakával veľa, zase to až taká bomba nebola. Hádam z celej prvej polovice filmu nebolo jasné, o čom to vôbec má byť a vôbec som nerozumel, o čom sa vlastne postavy bavia. Kratučká scéna s Romy Schneider pôsobí v celkovom kontexte priam smiešne. Kto akú úlohu zohráva nebolo zrozumiteľné a prehnane žoviálne dialógy tiež nepridali na dôveryhodnosti deja. Asi najhoršou scénou je, keď A. Delon prechádza po trhovisku a v pozadí vidno policajtov zjavne odtláčajúcich zvedavcov z dosahu kamery - trapas. Celkovo však ide o vynikajúci námet, ktorý však tvorcom z väčšej časti pretiekol pomedzi prstami.