• Pohádka
  • Western

Fanfán Tulipán (1952)

Nádherný film a vynikající Gérard Philipe. Vždy si vzpomenu na větu: Vidím soutěsku a dva kopce. Ten pohled stál opravdu za to.

Galantní slavnosti (1965)

Musím srovnávat s například s Fanfánem Tulipánem a v tomto srovnání to zcela propadlo. Fanfán je o třináct let starší, ale vedle tohoto působí o mnoho modernějším dojmem.

Princ Chocholouš (1974) (TV film)

Bohužel u této pohádky jsou jediným kladem herecké výkony. Postarší, i když velmi hezká, princezna a také třicátník princ Abrhám, z kterého udělali ošklivce pouze tím, že jej rozcuchali, to u mne nějak nezabralo. Napsal jsem to už zkraje, herci hrají výborně, ale děj je slabý odvar.

Krakonoš a lyžníci (1980)

Mám tento film moc rád. Je skvěle zahraný a je to fakt klasika žánru pro děti. Ovšem trochu nesmyslné je to, že všichni chtějí pít jen vratislavskou, protože naše kořalky byly vyhlášené, takže důvod její obliby nebyl ten, že byla lepší, jak to vyznívá v tomto filmu, ale že byla levnější právě díky tomu pašování.

Ve znamení Merkura - Případ živého muže (1978) (epizoda)

Nechápu za co tomuto někdo mohl dát pět hvězd. Kriminálka je to mizerná, love story taky podivná a jako komedie je to úplně mimo i když to má od každého trochu. Je to prostě paskvil. Dokonalá je to pouze PR socialistické celní správy. Propaganda jako vyšitá. Viděl jsem jen jeden díl a stačilo. Jak tam ten Němec pašuje zlaté prstýnky schované v datlích, to je naprostý nesmysl.

Nebezpečný útěk (1990)

Tak toto se mi líbilo moc. Opravdu napínavé a strhující. Mělo to jedinou vadu, že Gene Hackman je sice výborný herec, ale roky nezastaví a jen těžko by jej někdo mohl považovat za mladého manžela, takže to se poněkud nepovedlo.

Chaloupka na vršku - Jak to bylo o slunovratu (2022) (epizoda)

Ten dabing animáků je strašný a celkově to bylo slabé. Figurky podle oblečení mají ukazovat život na vesnici v minulém století a tam prostě nepatří věta "Kosa seče famózně".

Na špatné cestě (2020)

Chápu, že tvůrci chtěli ukázat, že válka je temná, ale proto se nemusela celá třetí povídka odehrávat téměř celá ve tmě a druhá a čtvrtá v pološeru. Námět za čtyři hvězdy, ale provedení za dvě, takže průměr za tři. Mělo to vzestupnou tendenci, první dvě povídky slabší, třetí a čtvrtá byly lepší.

Zlodějská partie (2009)

Zápletka není špatná, ale Banderas jako mladý a příliš temperamentní společník a navíc neodolatelný svůdce, to mohlo zabírat možná tehdy, když mu bylo tak maximálně čtyřicet a ne u padesátníka, na kterém jsou už ty roky vidět. Ostatní docela jde, takže když odečtu toho Banderase, tak nakonec to na tři hvězdy má.

Princ Bajaja (1971)

Tak princezna je sice hezká, ale ten Bajaja a ta jeho paruka, to je děs. Drak se jim sice povedl, ale dělá z té pohádky spíš horror.