Chata v horách (2012)

Po vzhliadnutí tohto filmu som ostala maximálne prekvapená so zmesou rôznych emócií, takto spracovaný film som teda nečakala, mix asi všetkých možných "druhov" hororov..zombie..podsvetie..duchovia..novodobé sci-fi prvky...reakcia: WTF?.. miestami som sa smiala nad tým, ako môže niekto vymyslieť niečo tak absurdné a prešpekulované :D ..aj napriek tomu, že myšlienka tohto filmu mi prišla trošku postavená na hlavu, ma dej naozaj bavil, aj preto film hodnotím na 3*

Keane (2004)

Celý film som sa cítila napäto z očakávania, čo asi urobí "pán Keane" ...ale vo filme sa vlastne nič také závratne nedialo, z čoho som bola mierne sklamaná, pretože som čakala nejakú "peripetiu". Celkový dojem z filmu nebol až taký zlý, malý počet postáv a nijak prekvapujúci, nijak nezáživný dej zachránil aspoň skvelý výkon predstaviteľa hlavného hrdinu Damiana Lewisa, ten sa úlohy chopil naozaj bravúrne a zahral to naozaj skvele.

Hvězdy nám nepřály (2014)

Hodnotenie dávam viacmenej len za samotný príbeh, ktorý bol námetom tohto filmu..druhú polovicu filmu som preklikala až ku Augustovým problémom, prvú som nútene presedela a nudila sa, pre mňa zbytočne rozťahaný film.. (možno preto, že som už vedela čo bude nasledovať ďalej), napriek mojim vysokým očakávaniam ma (až na smutný, dojímavý koniec) film neoslovil, škoda.3*

Královská aféra (2012)

Skvelé! Zobraziť skutočnú udalosť z histórie formou romantickej drámy bol naozaj skvostný nápad, ľudia milujúci historické filmy a romantiku si prídu na svoje :) Herecké obsadenie sa mi páčilo, zvlásť hlavné postavy obsadené Madsom Mikkelsenom a Aliciou Vikander, svoju úlohu zahral perfektne aj "šialený" Mikkel Boe Følsgaard. Dej, zápletka, kostýmy, interiér, či exteriér, všetko sa mi páčilo na jednotku.

Nevinnost (2011)

Nemám veľmi v obľube české filmy, zvlášt po toľkých sklamaniach so zaujímavými upútavkami a so všednými dejmi, ale tento film sa mi naozaj páčil, dejom mi pripomínal dánsky film Lov, ale tento bol o 100% lepšie spracovaný, záživnejší, herci svoju úlohu zvládli na jednotku..z filmu je naozaj cítiť hlboké emócie a dej si diváka do seba pohltí už na začiatku až do úplného konca.4*

Hačikó - příběh psa (2009)

Nádherný, dojímavý až smutný príbeh o oddanej vernosti najlepšieho priateľa človeka - psa uchváti každého diváka, ktorý miluje psíkov. Príbeh ma chytil silno za srdce a dojal až tak, že mi až tiekli slzy potokom:-) Tento film si jednoznačne zaslúži 5*

Hon (2012)

Film a celá jeho myšlienka sa mi veľmi páčili, avšak celé to "dejstvo" si priam pýtalo hudobný doprovod, ktorý by dokázal umocniť všetky tie emócie ešte viac..

La figlia di Elisa - Ritorno a Rivombrosa (2007) (seriál)

Tento seriál patrí k jedným z tých, ku ktorým sa rada vraciam a pozerám ich znova a znova.:-) Nádherné kostýmy, prostredie , skvostná doprevádzajúca hudba a skvelý výkon hercov ma úplne oslnil a seriál som si zamilovala. Vzhľadom na to, že z histórie je obdobie klasicizmu pre mňa tým najkrajším, čo sa týka dizajnu, umenia, či módy, páčila sa mi táto séria oveľa viac ako Elisa z Rivombrosy 1,2. 5*

VALL-I (2008)

Animák Wall-E nemusí ani prehovoriť a napriek tomu patrí medzi elitu medzi rozprávkami. Jestvuje vôbec niečo úžastnejšie, keď človek natočí rozprávku bez zmyselného kontextu s menšiou hatlaninou a dostane tak dobrý ohlas a paradoxne sa vyšplhá v popredie? Ak tomu nechápete, jednoznačne si musíte pozrieť tento animák skonštruovaný tak trochu na vesmírnej báze a miernej romantike, ktorá vykvite zo starej topánočky. Nuž, láska sa rodí na rôzne spôsoby a na celom svete.

Mlčení jehňátek (1991)

Paradoxne dobrý a vysoko nadhodnotený film musím hodnotiť dosť nízko. Akosi ma neoslovil a nenalial mi šálku kávy, ktorú som očakávala. Očakávala som dobrý a strašidelný horror, ale všetko, čo som našla, bola len spleť akéhosi trilleru, ktorý mal krimi zápletku a na konci rozuzlenie.