Dva dny, jedna noc (2014)

Hodnotila som 3*, ale nepovažujem tento film len za priemerný, pretože mal naozaj zaujímavú ideu, ukázal čistú realitu, poukázal na prirodzenú ľudskosť - na negatívnu, ale aj pozitívnu. Myslím, že filmu chýbala hudba na lepšie precítenie a vžitie sa do situácie hlavnej predstaviteľky. Celkové hodnotenie 3,5*.

Moliere (2007)

Mávala som taký dojem, že samotní Francúzi nevedia točiť dobré filmy, aspoň pre mňa poväčšinou nemali až také grády, pokiaľ sa na ich tvorbe nepodieľali aj iné krajiny (USA, či GB), ale po tomto malom skvoste som bola milo prekvapená, ako komédia síce neexcovala a ja som sa neváľala od smiechu na zemi, ale celkový dojem bol príjemný. Krásne historické interiéry a exteriéry dodávali akúsi eleganciu tejto francúzskej komédií. Pre niekoho len priemerný film, pre mňa - dalo by sa kľudne povedať - blažený zážitok.

Mrazík (1964)

Klasická rozprávka z Ruska, bez ktorej si neviem predstaviť vianočné sviatky. Vianoce bez deda Mrázika, Nastenky, zlej Marfy a psíka Ťapka by boli pre mňa o ničom, toto je už stará klasika, na ktorú som si zvykla. Nemusím vidieť ani Tri oriešky pre Popolušku, či Perinbabu, ale toto ruské dielo by mi chýbalo.

American Horror Story - Murder House (2011) (série)

Po vzhliadnutí prvej časti moja reakcia bola asi taká, že: "Toto má byť horor?" Čakala som strach, napätie, zľaknutia, všetko, čo sa dá čaka od hororu, ale nič z tohto ma nečakalo, zvlášť v prvej sérií to bolo skôr dramatické ako niečo, čoho som sa mala báť:-) ..v druhej sérií ma rozosmiala "pani speváčka" Langová, ale možno aj vďaka tomu som prišla na chuť tomuto seriálu a dnes patrí medzi tie, ku ktorým sa rada vraciam. 1.séria 70%, 2.séria 75%, 3. séria 80%, 4.séria zatiaľ nevzhliadnutá

Titanic (1997)

Pre mňa jeden z najlepších a najkrajších filmov, čo som mala možnosť vzhliadnuť. Film filmov. Môžem ho pozerať stále dookola a aj napriek svojej dĺžke ma nikdy neomrzí a vždy vo mne vyvolá silný dojem. Aj takto romanticko-tragicky sa dá pojať nešťastný príbeh Titanicu, ktorý rozhodne patrí na 1. miesto v mojom rebríčku obľúbených filmov.

Železná srdce (2014)

V dnešných časoch sa už asi nedá natočiť vojenský film bez toho, aby diváci nevedeli, čo môžu očakávať. A takto to bolo aj v tomto filme, ale dej ma bavil, myšlienka bola tuctová, ale stále zaujímavá. Hodnotím na 3,5*

Třída - Život poté (2010) (seriál)

K pokračovaniu filmu Klass niet čo dodať... každá jedna časť priniesla niečo nové a iné, pocity spolužiakov, učiteľov, pozostalých rodičov šikanujúcich a najmä samotného Kaspara, prežívanie jeho priateľky, jedného z jeho šikanérov Tomasa a rodičov Jozefa naozaj dojali. Málokto dokáže pochopiť a vcítiť sa do ľudí, ktorým sa v živote prihodí niečo takéto, myslím, že tento seriál bol naozaj dobre spracovaný a divákom to sprostredkoval najlepšie ako sa to dalo ukázať. v niektorých častiach bol otvorený koniec a mne chýbal uzavretý koniec bez otáznika v mojej mysli :-) - napríklad v časti s Theou a listom od Kaspara a v časti s rodičmi Paula a Andersa.

Zkažená mládež (2007)

Pre mňa jeden z filmov, na ktoré si budem pamätať asi po celý zvyšok života...emotívne, smutné a bohužial v dnešnej dobe tak reálne. Neváhala by som a dala by som rozhodne 5*, pretože posledná polhodina a koniec u mňa vyvolala silné dojmy, avšak mala som pocit, že niečo tomu chýbalo, filmové spracovanie sa mi zdalo priemerné a nie všetci z mladých hercov sa vedeli naplno vcítíť do svojej role, zvlášť na konci sa mi to videlo také "suché" u mladej Thei. 4*

V oku tornáda (2014)

Čo k tomu dodať? Film sa mi aj celkom páčil, nemôžem povedať žeby ma nebavil, a aj napriek tomu, že filmov s podobným námetom bolo už natočených pomerne dosť a ja o filmy s podobnou tématikou veľmi nestojím, musím povedať, že u mňa vzbudil záujem a určite som sa nenudila. No ale, čo tam robili tí Jackass??? To bola taká menšia facka pre mňa, lebo mi to prišlo ako úplné pokazenie celkom slušného filmu. Týmto u mňa pokazili celý dojem, preto hodnotím iba na 3*

Nebe existuje (2014)

Najprv asi poviem niečo k filmu ako takému..dej nemal žiadne gradácie, ktoré by ma nútili poriadne sa vžiť do deja a vychutnať si tento neobvyklý príbeh, pre mňa zbytočne rozťahaný priebeh deja, čas sa mi vliekol.. čakala som od námetu oveľa viac vzhľadom na to, že striktne neodmietam žiadne "tvrdenia" o tom, že niečo také ako nebo, boh či vyššie sily existujú. Ale toto mi prišlo také..prehnane primitívne..detinské? Som asi príliš veľký realista a chýba mi potrebná fantázia, aby som tomuto verila. Neviem, či to aj v reále chlapec takto opísal, ale film mi prišiel ako stvorený pre tých, čo majú od mala vtesnané do hlavy len jednu jedinú myšlienku "o tom, čo bude po smrti" a nič iné nepripúšťajú. Nič pre agnostikov, či nebodaj pre ateistov.:) Filmu by som vytkla zobrazenie malého 4-ročného dieťaťa s rozumom staršieho školáka (malé dieťa uvedomujúce si s vážnosťou nutnosti platiť šeky, zamýšľanie sa nad konkrétnou farbou očí Ježiša...no mne to príde prehnané, 4 roky sú predsa len 4 roky :D)