• Pohádka

Moje ségra má prima bráchu (2014)

Tak tento film byl pro mě hodně milým překvapením. Čekal jsem bláznivou komedii a namísto toho jsem dostal citlivý, realistický příběh. A přestože film pojednává o tématech jako je sebevražda a deprese, tak mě rozhodně do deprese nepřivedl. Ve filmu je spousta krásných momentů, scéna v zubní ordinaci nebo "Nothing's Gonna Stop Us Now" scéna jsou dokonalé. Navíc Kristen Wiig a Bill Hader působí jako skuteční sourozenci a obzvláště Bill mě v roli gaye moc baví. A samozřejmě musím pochválit hudbu, která film velmi pěkně dokresluje.

Sedmero krkavců (2015)

Sedmero krkavců je nádherná pohádka, má neuvěřitelné kouzlo, krásné prostředí (les, vodopád, středověký hrad) a fantastické kostýmy i hudbu. Příběh pěkně plyne a nechybí napětí, zvrat ani humor. Navíc obsazení je výborné, Martha Issová je skvělá i bez slov, Lukáš Příkazký je hrozně roztomilý a Zuzaně Bydžovské role čarodějnice prostě sedla. Koho však musím vyzvednout víc, je Sabina Remundová. Od začátku strhla mojí pozornost a musím se přiznat, že jsem jí skoro až fandil. Pro mě úžasný zážitek.

Špión (2015)

Tak tohle byl mazec. Sice nás v kinosále sedělo jen sedmnáct, ale skvěle jsme se všichni bavili. Film má svěží spád, nápad, velkou dávku humoru a skvělé obsazení. Melissa McCarthy byla božská, střídala převleky jako na běžícím páse a očividně si to moc užívala, Rose Byrne mi strašně připomínala Helenu Bonham Carter a Jude Law je zkrátka kouzelnej...

V jeho očích (2014)

Nádherný film, velice citlivě a něžně natočený. U spousty scén se mi tajil dech a napjatě jsem čekal, jak to jen s hlavními hrdiny bude, a moc jsem si přál, aby byli spolu... Pro mě obrovský zážitek.

I Love You Phillip Morris (2009)

Tenhle film mě okouzlil. Jim i Ewan jsou skvělí, dokáží vás rozesmát i dojmout. Navíc celý film má úžasnou atmosféru a lehkost. (A krásnou taneční scénu ve vězení.)

Úplně normální (2012) (seriál)

Je to zábavné, milé, bláznivé, a já se skvěle bavím. Každý díl mě nabil pozitivní energií a vykouzlil mi úsměv na tváři, a už "jen" za to - pět hvězdiček. Navíc Bryan s Davidem jsou vážně roztomilý pár, který se chce stát rodiči. Samozřejmě musí řešit problémy a bojovat s předsudky, ale oni to zvládají výborně, vlastně úplně normálně.

Pride (2014)

"Every woman is a lesbian at heart!" Další výborný film. Hodně mě překvapila Imelda Staunton , kterou jsem do té doby znal jen jako Dolores Umbridge z Harryho Pottera, protože její role (Hefina) je pravým opakem Umbridgeové, ale nutno říct, že byla báječná. Stejně tak můj oblíbený "Moriarty" Andrew Scott.

Svatba naruby (1997)

Většinou filmy, od kterých nic neočekáváte, vás pak nejvíce nadchnou. Tenhle film jsem si pustil bez jakéhokoliv očekávání a dostal jsem výbornou komedii, u které jsem se skvěle pobavil a odreagoval. Určité části sice hraničí až s kýčem, ale musím přiznat, že mi to vůbec nevadí. Navíc hlavní roli ztvárnil Kevin Kline, který má obrovské kouzlo. Jediné co se mi příliš nelíbilo, ovšem nemohu to filmu vyčítat, byl český dabing. Daniel Rous nadaboval kromě Camerona také rádio a hlasem Jany Andresíkové mluvily minimáně tři postavy, což je podle mě šílené.

Kód Enigmy (2014)

Moc krásný film. Brilantně zpracovaný silný příběh hrdiny 2. světové války, skvělé obsazení a herecké výkony. Benedict je v roli Turinga prostě úžasný.

Proti proudu (2009)

Opravdu nádherný film, dokonce jeden z mých nejoblíbenějších. Silný příběh o lásce, smutku, ale i o předsudcích a homofobii. Herci předvádí skutečně excelentní výkony, a jejich emoce k vám dorazí i skrz obrazovku. Scéna, kdy Miguel přiznává své manželce, že Santiaga pořád miluje, mi doslova vzala dech. Stejně tak závěrečná scéna...