• Mysteriózní

Carlitova cesta (1993)

"I'm realoaded" i po 20 letech ve mě ten film vyvolává stejné pocity. Excelentní Brian De Palma, upřímně si nedokážu v hlavní roli představit někoho jiného než Al Pacina. Akční drama, plné prvků romantiky a melancholie. Díky tomu vám některé scény utkví v paměti na celý život. 87%

Krvavé léto v New Yorku (1999)

Summer of Sam je surový, napínavý thriller, ze špinavého NY v 80's. Aneb další povedený Spike Lee Joint. Pokud nejste s jeho tvorbou seznámení, doporučuji začít s "lehčí" tématikou.  82%

Respekt (1992)

"Riverside motherfuc*er" První film s Tupacem, který jsem viděl po registraci na ČSFD a utvrdil mě v jednom. Tupac je lepší herec než rapper. Pro milovníky hip hopu je tahle záležitost v top 10 must watch.  75%

Lovci hlav (2022) (seriál)

Knihu jsem bohužel nečetl a to mám Jo Nesba ve velké oblibě. Film jsem viděl nekolikrát a je rozhodně v mých TOP 30 filmech, které všem doporučuji. Seriál, bohužel nedosahuje takových kvalit, ale pmě jako milovníka skandinávské tvorby, to rozhodně bavilo. Solidních 75%.

Ještěr (2023)

Brilatní Benicio Del Toro vs Ultimátně nepřesvědčivý výkon J.Timberlakea. Pokud má film nádech mysteriózna či thrilleru, tak je Benicio dokonalou volbou. Stačí pár záběrů a pochopíte, že detektiv Nichols neustále analyzuje své okolí a kolegy. Což mě okamžitě zaujalo. Celkem jsem se těšil na postavu Willa Gradyho(J.Timberlake), bohužel jeho postava je nezajímává a snaha o jakousi záhadnost, byla pro mě spíše nudná. 78%

Jak jsem se zamilovala do gangstera (2022)

Když jsem dokoukal Jak zostalem gangsterem, tak mě celkem zděsilo že další film má 184 min. A zároveň jsem se bál zklamání, protože první film nasadil laťku hodně vysoko. Velká chyba, film o Nikośovi je polské veledílo. Gangsterky zasazené v '70-'90 mají pro mě vždy kouzlo. Skvělá kamera, časté využití kontrastů barev; díky rozdílnosti ve stylu oblékání, každé období vynikne. Dokonalá atmosféra, která vás vtáhne tak do filmu, že nepostřehnete že film má tři hodiny.  85%

Jak jsem se stal gangsterem (2019)

Jak zostalem gangsterem - tak tenhle polský název mi rezonoval v hlavě až do léta 2023, kdy jsem dostal konečně chuť  shlédnout tento polský titul. Stačilo úvodních deset minut filmu a už jsem se pokáral za to, že mi trvalo čtyři roky si Surovost, skvělá kamera, vtipné poznámky, gradující vývoj hlavní postavy, skvělý výkon a sympatický Marcin Kowalczyk. 85%

Rod (2021) (seriál)

Na tenhle titul jsem narazil náhodou na Canal+. Popiska zněla tuctově, ale dal jsem tomu šanci, když jsem zjistil že je obsazený Aidan Gillen. U první série jsem si říkal, co tomu seriálu chybí, aby mě to bavilo ještě více. Ale asi nic, protože jsem shlédl obě série za dva dny. Zajímavá rozmanitost postav, přístup k řešení daných problémů jak v obchodě, tak i v rodině. Za mě tedy ano. Pokud Vás představa sledování další americké kriminálky irituje, tak nemáte co řešit, Rod je přesně pro Vás.  80%

Stalo se jedné noci (1934)

V jednoduchosti je síla a tento film je tomu zdárným příkladem. I přes jednoduchou zápletku z toho vzešla brilantní komedie, z které by si měly dnešní produkce vzít příklad a ne ji jenom slepě vykrádat. Jak to již u filmů z té doby bývá, obě hlavní postavy mají úroveň, srčí důvtipem, popichovačných poznámek není nikdy dost, v kombinaci se skvělými dialogy, lehkým dobrodružným a romantickým nádechem, to tvoří skvělý mix. 80%