Denny

okres Rokycany
důchodce

• 28.1.2003  06:50
    Carrie (1976)

Tak tohle už je hororová klasika o netolerantnosti a telekinetice obrácené proti celému světu. Sissy je přesvědčivá ve své ošklivosti. Opět jeden film o zhoubném vlivu náboženství.

• 16.1.2003  13:30
    Casablanca (1942)

Jak se řekne Casablanca, tak všude samé superlativy. Myslím že dost diváků bylo zklamáno, někdo ovšem ne. Závěrečná scéna na letišti byla v několika dalších filmech parodována.

• 20.1.2003  12:00

Právnické story o vypečeném synáčkovi a jeho naivní matce-advokát Kopecký je v tomhle případě bezmocný...

• 15.1.2003  11:22

Proti Škole,základ života, mi připadá "hlubší", nezapomenutelný Jindřich Plachta v roli stále si nevěřícího profesora, kterému jeho studenti pomohou získat titul.

• 20.2.2003  06:45

Je to nějak zbytečně rozvláčné, i když je předem jasné, že ti dva se dají znovu dohromady. Prostě americká červená knihovna.

• 23.11.2011  06:33
    Chaplin (1992)

Je jasné, že nebylo lehké film natočit, R.Downey podal velmi dobrý výkon, je tu i podoba s Mistrem, ale jeho postava je znázorněna jen povrchně, stejně jako postavy ostatní. To by ale film musel trvat 3 hodiny ...

• 28.1.2003  06:54

Povedený film o tom, když bankovní lupič vyloupí banku, kde měl peníze zločinecký gang.Matthau je ale chytrý lupič...

• 7.2.2003  06:50
    Charly (1968)

Dramatický a dojemný příběh mentálně zaostalého muže, který se podrobí vědeckému experimentu, po němž se jeho intelekt zvýší na úroveň génia- pouze však dočasně... Film je velice působivý, i bez laciné sentimentality, ke které námět svádí...

• 30.1.2003  06:45

Možná, že tahle černobílá "rekonstrukce" skutečné události trpí dokumentaristickým úsilím tvůrců, což je na úkor umělecké stránky. Ale výsledek zanechává i po letech mrazení, možná více než při uvedení do kin . Tehdy, na konci šedesátých let, byla tohle vzdálená Amerika, ale dnes už to tak vzdálené není.

• 3.5.2013  09:56

Film, kterému vévodí Alan Alda v roli strýce bojujícím s Alzheimerem, se mi líbil. Není to žádná "bomba", dějově taky žádná divočina, přesto jsem u toho neusnul, Aldu daboval klasicky Pavel Trávníček a film hodnotím dobře.

• 3.2.2003  13:55
    Cid (1961)

V tomhle historickém filmu o středověkém španělském hrdinovi jsou jedny z nejlepších bitevních scén v dějinách filmu. Heston se hodí na hrdinské postavy.

• 27.1.2003  13:26

Režisér Lipský měl rád cirkus, takže s oblibou se vracel k této tématice. Tohle se mi ale nelíbí, i když milovník cirkusového umění si asi přijde na své.

• 17.2.2003  13:51

Volné pokračování úspěšné komedie je prostě "dvojka",ale dá se na to koukat.Jestliže se tomu už teď nesmějeme, tak to znamená, že :buď jsme ztratili smysl pro humor, nebo už nemáme maloměšťáky.

• 17.2.2003  13:46

Období režiséra Olmera, kdy ještě věděl, jak se točí dobré divácké filmy. Velká necimrmanovská role Zd. Svěráka.

• 10.2.2003  13:58

Fantastická komedie, kde více než triky zaujmou a pobaví herecké proměny, zejména Ivy Janžurové. Herci se při natáčení určitě pěkně "vyblbli".

• 28.2.2003  06:55
    Critters (1986)

Tak trošku napodobenina škodolibých gremlinů, nepříliš nápadité dialogy a poněkud za vlasy přitažený závěr.

• 28.2.2003  06:57
    Critters 2 (1988)

Opět jsou tu žravé "kaktusomufoidní" příšerky s vesmírnými šerify v patách. Druhý díl mi připadá vtipnější,akčnější a celkově zdařilejší.

• 17.2.2003  12:34

V každém případě špičkové dílo, které by "na západě" bylo trhákem. Nedávno jsem se dočetl, že roli hraběnky Stradové měla původně hrát L.Hermanová,ale nějak naštvala Wericha.

• 20.2.2003  06:58

Když se podíváme na režiséra, tak nám musí být jasné, že film musel zákonitě skončit v trezoru. Vykreslení prostředí terezínského ghetta působí i po tolika letech mimořádně sugestivně, zřejmě i proto, že je použit i dokumentární materiál.

• 3.2.2003  14:08
    Delta Force (1986)

Nic nového pod sluncem-přestřelky,honičky,unesené letadlo,nepřemožitelný Norris.

• 24.2.2003  06:42

Další "perla" z dílny bratrů Norrisových- už jsem si prostě zvykl, že od Chucka Norrise nelze čekat nic jiného, než pár kopanců . Je pravda, že proti svým dřívějším filmům dnes více používá střelné zbraně - pak už ale nemá, co předvádět...

• 14.2.2003  11:59

Román Johna Wyndhama je vynikající, ale TOHLE se vůbec nepovedlo.Nudná podívaná, která v sobě nemá nic z mistrovské knihy a hrůzné rostliny triffidi jsou nepovedenou karikaturou sebe sama. Raději třikrát číst, než jednou vidět.

• 20.1.2003  13:57

Pro děti od 15 let , nejvíc se mi líbil stárnoucí Juraj Kukura ( viz horor Hlad a D.Bowie).

• 6.2.2003  06:51

V pořadí osmá bondovka, tentokrát s nebezpečným(jak jinak) a složitým úkolem v Las Vegas. Vždy s úsměvem na rtech, nadhledem a v obklíčení krásných žen. Fanoušci Bonda jsou nadšeni,ostatní mohou hodnotit dobrý Conneryho výkon.

• 17.1.2003  13:38

Příliš americký film, česká duše je trochu jiného ražení.

• 20.1.2003  12:09
    Divá Bára (1949)

Životní role Vlasty Fialové, která měla větší úspěchy v zahraničí, především v Jižní Americe. U nás už začaly "frčet" budovatelské filmy...

• 13.2.2003  07:13

Brilantní výkon Hoskinse v roli šéfa gangsterů,permanentní napětí, mnoho násilí. Dá se říci, že to lze téměř srovnávat se slavným Kmotrem.

• 15.1.2003  14:00

Jacka Lemmona jsme zvyklí vídat většinou v komediálních rolích, ale on umí zahrát i role dramatické,až tragické.

• 13.2.2003  12:26

Koktejl dramatu a komedie, ve kterém je americký disckjockey povolán do Vietnamu, aby tu rozveseloval vojáky jdoucí na smrt. Výborný Robin Williams!

• 20.1.2003  11:22

No jo, když něco režíruje Kachyňa, tak v tom jsou většinou nahotinky-aspoň něco.