Denny

Zdeněk Vild

okres Rokycany
důchodce

• 21.1.2003  11:11

Velice slabé a hloupé rádoby pokračování katastrofického filmu Dobrodružství Poseidonu. K dosud nepotopenému vraku lodi se sjíždějí za vidinou bohaté kořisti "supové" menší lodi.

• 21.1.2003  11:07
    Ben Hur (1959)

Těch jedenáct Oscarů je naprosto zasloužených. Příběh židovského šlechtice ve vynikajícím podání Hestona je zasažen do doby narození,života a smrti Krista,velice působivý film.

• 21.1.2003  10:33

Bouřlivý milostný poměr autora a herečky, odehrávající se na jevišti i v zákulisí divadla.Herecký koncert Al Pacina a jeho dvou partnerek, nepříliš inteligentní zápletka.

• 21.1.2003  09:28

Je to směska pohádek z Tisíce a jedné noci plná celkem dobře zvládnutých triků. Princ Hasan chce získat kouzelnou růži,aby dostal princeznu. Nebýt malého chlapce Hadžího, nikdy by nezvítězilo dobro nad zlem.ČEský název je Arabské dobrodružství.

• 21.1.2003  09:24
    Android (1982)

Průměrná sci-fi, která je chvílemi zábavná a má neočekávaný konec. Na vesmírné stanici se "šílený" vědec Daniel snaží vyrobit ženského androida, ale pak přiletí kosmická loď se třemi zločinci a nastanou komplikace.Známo pod názvem Netvor.

• 21.1.2003  08:53

Známo také jako Americký bojovník: jak infantilní-sám voják v poli zajme a pobije celou armádu najatých ninjů.

• 21.1.2003  08:51
    Aligátor (1980)

Spláchnutý aligátor vyroste a působí problémy. Nic moc originálního, vyvolává to pocit"to už jsem někde viděl"...

• 21.1.2003  08:49
    Lebkouni (1988)

Docela zajímavé téma, možná skrytý rasový podtext. Myslíte, že bychom se s mimozemšťany shodli, když neumíme žít sami se sebou?

• 21.1.2003  08:46

Moderní verze pohádky o džinovi z kouzelné lampy. O jakou verzi jde napovídá obsazení Buda Spencera...

• 21.1.2003  08:42

K celkovému pochopení výborných gagů a různých narážek na jiné filmy je třeba tyto filmy vidět, jinak je divák ochuzen. Výborná parodie na katastrofické filmy!

• 21.1.2003  08:38

Černý seržant detroitské policie v podání urostlého Carla si samozřejmě poradí se všemi překážkami, které mu nastavuje bezohledný Dellaplan. Průměr...

• 21.1.2003  07:01
    Gappa (1967)

Výplodek japonské trikové školy s jednoduchým dějem a zajímavým trikům. Dvě gigantická monstra hledají své mládě, které jim chamtivý kapitalista ukradl, a to neměl dělat...

• 21.1.2003  06:58
    Rio Bravo (1959)

Tak tohle je můj téměř nejoblíbenější western se vším všudy:přestřelky,láska krásné dívky a boj o spravedlnost. A zdá se mi, že postavy jsou oproti jiným westernům propracovány více do hloubky, takže nám více přirostou k srdci.

• 21.1.2003  06:54

Manželé Liz a Richard se vyřádili v téhle frašce, asi měli trénink i ze soukromí....Přiliš mě to nenadchlo, ale vystižení tehdejší renesanční Padovy je zachyceno věrohodně.

• 21.1.2003  06:50

Tak dobytka si v tomhle filmu užijeme dost a samozřejmě že nezapomenutelný je "dobytčí útok" splašeného stáda, jimž si pronásledovaní pomůžou ve zdánlivě bezvýchodné situaci.

• 21.1.2003  06:47
    Paša (1968)

Český název je Paša a je to kriminálka jak má být : pár mrtvol,vtipné dialogy a dopadení a zneškodnění pachatele. Samozřejmě, že k úspěchu filmu přispívá i výborné obsazení v čele s Gabinem v roli komisaře Josse.

• 21.1.2003  06:42
    Životní pojistka (TV film) (1998)

Mace Sowell je zabarikádován ve svém domě a bojí se. Nejdříve nevíme čeho ,ale podvědomě cítíme, že se něco musí stát. A opravdu- a samozřejmě že je v tom zase ženská a docela hezká.Je to trochu rozvleklé a dlouho se nic neděje.

• 21.1.2003  06:39

Kusturica vystudoval FAMU a jeho snímek se odehrává v periferii tehdy ještě jugoslávského Sarajeva.Šestnáctiletý chlapec zažívá lásku i zklamání s lehčí dívkou Dolly Bell.Česká škola šedesátých let se pozná.

• 20.1.2003  13:59

Jeden z posledních filmů N.Gollové, která spolu s E.Svobodovou hraje tetičku a obě jsou svědky krádeže na poště.

• 20.1.2003  13:57

Pro děti od 15 let , nejvíc se mi líbil stárnoucí Juraj Kukura ( viz horor Hlad a D.Bowie).

• 20.1.2003  13:55

Tenhle typ filmového muzikálu nemám vůbec rád, zvláště sborové tančení či zpívání. Jiřinka sice ráda zpívá, ale...

• 20.1.2003  13:53

Film plný pohody i nostalgie,dědeček převozník přichází o práci i o dům, kvůli stavbě mostu.

• 20.1.2003  13:50

Perfektní pohádkové dílko, plné povedených triků,monologů,dialogů - životní role Petry Černocké.Už je to klasika!!

• 20.1.2003  13:46

Tři příběhy ze života československých pohraničníků, odehrávající se ,jak jinak, v bahně,marastu atd.

• 20.1.2003  13:41
    Bizon (1989)

Z tohohle snímku si pamatuju jednoho neforemného dlouhána, a pak že ho spolurežíroval M.Issa,syrský manžel Lenky Termerové.

• 20.1.2003  13:37

Mně se tohle pojetí Olbrachta moc nelíbilo, je tam ale docela pěkná hudba,zvláště jedna písnička v podání Donutila, kterou můžeme slyšet i v pořadech výše jmenovaného.

• 20.1.2003  12:19

Život v panelovém sídlišti skýtá mnoho námětů, V.Chytilová to pojala asi jinak, než si tehdejší vedení představovalo...

• 20.1.2003  12:17
    Sedmikrásky (1966)

Film jsem zřejmě nepochopil, dvě fuchtle neví, co by roupama dělala...

• 20.1.2003  12:15

Tak jsem se dozvěli, jaký byl mladý Karel IV.Měl opravdu povedeného otce , ještě že se nepotatil...

• 20.1.2003  12:13

Výborný nápad dobře zfilmovaný L.Smoljakem (supervize Z.Podskalský).