Frajer Luke (1967)

Nezapomenutelný Newman, nejen kvůli těm spolykaným vejcím.

Vynález zkázy (1958)

Ano, měli jsem génia Karla Zemana, který již tehdy dokázal to, co se v amerických ateliérech tvořilo daleko později. Představme si, kdyby měl K.Zeman takové možnosti, jako mají filmaři dnes - jenomže ti zase nemají jeho nápady... Je to prostě klasika!!!

Tenkrát na Západě (1968)

Je to sice dlouhé jako špageta, ale vynikající - při Morriconeho hudbě běhá mráz po zádech.

Titanic (1997)

Není co dodat - je to dokonalé !!! Dle mnoha hodnoceních však musím konstatovat, že máme opravdu náročného diváka !!!

Světáci (1969)

Podle mě nejlepší komedie šedesátých let s nezapomenutelnou konverzací v luxusní restauraci.

Poklad na Stříbrném jezeře (1962)

Nádherná jugoslávská krajina je nedílnou součástí tohoto mého nejoblíbenějšího mayovského filmu. Jen si pamatuji, že jsem ho viděl poprvé ještě před ostatními příběhy Vinnetoua a spol.. takže jsem vlastně nevěděl, jak se to seběhlo před tím.

Láska je láska (2012)

Myslím, že film není na české postkomunistické poměry vůbec špatný, ukazuje problémy tří genarací a dále se dotýká i oblasti rasové (Maruščin nápadník je Cikán, což ale ona zpočátku netuší), homosexuality , drogové i demence. Nejvděčnější a asi nejoblíbenější roli má Eliška Balzerová, jako nejstarší drogová dealerka v naší republice. Film sice není typická komedie, ale docela se divím, že se najde někdo, kdo se během jeho sledování vůbec nezasmál.

Chvilkové zatmění (2008)

Film, kterému vévodí Alan Alda v roli strýce bojujícím s Alzheimerem, se mi líbil. Není to žádná "bomba", dějově taky žádná divočina, přesto jsem u toho neusnul, Aldu daboval klasicky Pavel Trávníček a film hodnotím dobře.

Boeing 747 v ohrožení (1996)

Zajímavé je, že pro většinu diváků se největším "zážitkem" stalo vyřízení Seagala v začátku filmu.Pravdou je, že to byl šok.

Vyjednavač (1998)

Přikláním se na stranu těch, kterým se film líbil. Překvapilo mě, jak snadno tu vraždu hodili na vyjednavačské eso a pak ta finta s postřelením na konec.