Fešák Hubert (1984)

Velice povedená komedie, stojící na výkonu Karla Heřmánka, co by prvorepublikového frajera. Těžko si představit někoho jiného v hlavní roli...

Gallipoli (1981)

Film by měli vidět ti, kdo pořád haraší zbraněmi a mají chuť si zaválčit. Myslím, že mladí muži by měli mit poněkud jiné zájmy, než po sobě střílet.

Útočná síla "Z" (1981)

Australský výsadek má zachránit z území obsazeného Japonci diplomata ze sestřeleného letadla a odvézt ho do bezpečí. Nic nového ve válečných akčních filmech: hodně střílení a krve,zaujme samozřejmě účast superhvězdy(tehdy ještě ne) Mela Gibsona.

Noc diamantů (2001)

D.Hasselhoff by se měl asi držet Pobřežní hlídky,protože jinak nic moc. Tenhle akční film, ve kterém na něho udělala podraz jeho filmová manželka a on nakonec ty diamanty stejně shrábl, je poněkud překombinovaný.

Múza (1999)

Filmu chybí šťáva a ani plno hvězd to nezachraňuje,všechno se prostě nepovede,i když námět není špatný.

Temné slunce (1980)

Tak tohle socialistické zpracování Čapkova Krakatitu se Vávrovi moc nepovedlo-byla to zřejmě vyšší zakázka.

Krakatit (1948)

Zvláštní snová atmosféra provází toto zpracování varujícího Čapkova románu a K.Högerovi to sedlo.

Tenkrát na Západě (1968)

Je to sice dlouhé jako špageta, ale vynikající - při Morriconeho hudbě běhá mráz po zádech.

Titanic (1997)

Není co dodat - je to dokonalé !!! Dle mnoha hodnoceních však musím konstatovat, že máme opravdu náročného diváka !!!

To byl český muzikant (1940)

Ten film nebyl natočen kvůli silnému příběhu, ale podíváme-li se na rok vzniku, mělo by nám být jasné, že české písničky a různé jinotaje posilovaly v té době českého diváka. O.Korbelář je ideálním Kmochem