Poltergeist II (1986)

Pokračování úspěšného horroru je na stejné vlně jako jeho přechůdce. Docela mě zaujalo, když jsem se dočetl, že několik představitelů filmu krátce po sobě zemřeli - jako by se nad Poltergeistem vznášelo nějaké prokletí. Že by?

Poltergeist (1982)

No jo, kdybych bydlel v domě na bývalém hřbitově, tak bych také neměl klidné sny. Nemá být v názvu -e- ?

Nebezpečný klient (1994)

Podle mě to zase taková nuda není, ne že by to bylo něco excelentního , ale dá se na to koukat, už kvůli výkonu Sarandonové a Jonese.Líbil se mi také přirozený projev hlavního dětského představitele.

O moravské zemi (1977)

Že by pokus překonat Jasného "Rodáky"? R.Brzobohatý se tentokráte dal na tu "správnou cestu a z kulaka se stal předsedou JZD.

O slavnosti a hostech (1966)

Jasný trezorový film plný podobenství a černé grotesky. V šedesátých letech se u nás točily takovéto filmy, ne každému byly srozumitelné.

O statečném kováři (1983)

Pohádka B.Němcové byla "vylepšena" několika dobrodružnými motivy, je to lepší průměr.

Romaneto (1980)

Takže tohle je o Arbesovi a je v tom i trocha mystiky. Pamatuji si Plzeňáka Pavla Pavlovského v roli Xaveria, který se snaží odhalit údajné tajemství barokního oltářního obrazu.

Modré z nebe (1983)

Tahleta moderní pohádka plná nesrozumitelných poetismů a dalších nedětských věcí nemůže být vůbec určena malým divákům, ale ona není ani pro starší. Co tím chtěl vlastně O.Koval říci ? To už nám bohužel neřekne.

Kluci na řece (1944)

Václav Krška a jihočeská krajina po druhé , Ohnivé léto bylo povedenější. Soupeření dvou klukovských part probíhá již generace , do míst svého mládí se vrací osudem poznamenaný muž.

Klapzubova XI. (1938)

Průměrné zpracování známé literární předlohy je poplatné době svého vzniku (národní duch). Knížka je lepší!