Hvězdná brána - Záminka (2000) (epizoda)

Ač mi díl z dřívějška neutkvěl, musím dát plný počet za obsah. Krásně totiž nahlíží na problematiku dobra a zla. Jak pokrytečtí vlastně ve svém vnímání jsme. Aplaus tvůrcům za argumenty ze strany Goaul'dů. :))

Star Trek: Discovery - Léthé (2017) (epizoda)

Jak se někde objeví Vulkánci a jejich způsoby logického myšlení a učení propojování s emocemi, pod 4 hvězdy nejdu! :)

Myšlení vody (2004) (TV film)

Já myslím, že v komentáři nemám už moc co dodat. :) Vše je detailně popsáno tady má ČSFD v informacích o pořadu. :) Filozofické zamyšlení nad vodou jako bytostí, se kterou je potřeba tak také zacházet a KOMUNIKOVAT!! Je pravda, že prostřední faktografická část je taková jiná, trošku působí méně filozificky a víc tak, že bychom se měli hněvat sami nad sebou, ale propojení těch částí je vysvětleno opět zde v popise. :) I v případě stavení koryt jde totiž o konstrukty myšlení, kterými se snažíme ovládat proudy třeba i našich myšlenek. :)

Hvězdná brána - Nouzová situace (1999) (epizoda)

Konečně zase díl Stargate, jak mám rád! :) Plný nejistot, co je vlastně realita a jestli podlehnout nebo ne. :)

Filharmonie - Epizoda 4 (2019) (epizoda)

Uvažuju mezi 3-4 hvězdami, ale asi 3.... Díl opět skýtá intriky a zvraty v ději, ale jsem trošku rozčarován chováním Seleny... považoval jsem ji za klaďasku... proč to té kamarádce udělala? Důvod? Nebo chtěli dát scénáristi opravdu jenom najevo, že se naplno odevzdává filharmonii a vidí svou rodinu tam??