• Krátkometrážní

Strašidelný palác (1963)

Tento snímek bývá často zařazován do Cormanovo poeovské série, i když tam podle mě nepatří.Ačkoliv se film v titulcích odvolává na předlohu E.A.Poea, jde o adaptaci příběhu Případ Charlese Dextera Warda od H.P.Lovecrafta, Poeův vliv je zde pouze nepatrný.Jako ve většině Cormanových poeovských filmů zde hlavní roli okupuje Vincent Price.A nutno říct, že opět velice brilantně, jak je u něj ostatně zvykem.A tak zatímco se Vincenta zmocňuje duše jeho dávného předka, po ulicích starodávného Arkhamu zahalených v cárech husté mlhy se trousí zdegenerovaní obyvatelé městečka a čekají na další oběť starým bohům.

Frankensteinovo zlo (1964)

Třetí část frankensteinovské série společnosti Hammer.Tentokrát přichází baron Frankenstein do Karlstaadtu a nachází zde monstrum zmrazené v ledu.Monstrum je opět oživeno, ale to vede jen k dalším problémům díky hamižnému hypnotizérovi, který monstrum využívá ke krádežím. Tato část se vymyká z celé hammerovské série.Je to tím, že film byl vyroben pro Universal a proto byla i změněna podoba monstra, které v tomto filmu vypadá přibližně tak, jak ho ztvárnil Boris Karloff.Díky tomu je tento film fanoušky Hammeru dost odsuzován.Podle mě jde ale i přesto o kvalitní film.

Kletba vlkodlaka (1961)

The Curse of the Werewolf pojednává o tragickém životním osudu mladíka Leona, který měl tu smůlu, že se narodil poznamenán vlkodlačí kletbou.Tento film stojí především na vynikajících hereckých výkonech tehdy mladého Olivera Reeda a Clifforda Evanse.Podle mně jde o nejlepší snímek v žánru lykantropického horroru, i když v tomto případě se o horroru příliš mluvit nedá.Jde spíše o historické drama s životopisnými prvky.Rozhodně doporučuji tento snímek všem příznivcům studia Hammer, jde o jeden z jejich nejlepších filmů!!

Krvavé divadlo (1973)

Vynikající černá komedie s brilantním hereckým výkonem Vincenta Pricea, který zde hraje zhrzeného shakespearovského herce vraždícího přední britské kritiky za jejich nelichotivé recenze.

Shaft v Africe (1973)

V poslední části trilogie je soukromý detektiv John Shaft na stopě nelegálního obchodu s otroky.To vše za doprovodu geniální hudby, nepřetržité akce a úžasného Richarda Roundtreeho, který ztvárnil Shafta tak neodolatalně, že ho nemohl překonat ani Samuel L. Jackson.

Tron (1982)

po stránce příběhu je to nic moc, chvílema i nuda, ale musim ohodnotit výtvarný zpracování..takže za čtyři (mimojiný zamilovaný programy mi přijdou dost divný)

Otýlie a 1580 kaněk (1965)

Animovaný film o holcicce Otýlii, která se pri psaní zaspiní inkoustem tak, ze se musí vykoupat ve zmizíku.To ale zpusobí, ze zacne být neviditelná a Otýlii zacínají problémy...

Il pianeta errante (1966)

Naivní italská sci-fi o misi k planete která by mohla ohrozit Zemi.Celý se to odehrává v nádherne bizarních dekoracích takze je radost koukat na to.

Oheň a led (1983)

vynikající animovaná fantasy trochu ve stylu barbara conana....

Atomové gymnázium (1986)

moje hodnocení berte s trochou nadsázky...ten film je tak blbej az je dobrej