Já, Frankenstein (2014)

Dějově trochu jinde, než klasika, ale jako akční fantasy to působilo dobře, včetně propracovaných masek chrličů, tedy až na královnu, jejíž maska vypadala tak trochu zvláštně. Rovněž bitvy mezi chrliči a démony působily efektivně. Jednu výtku bych měl k samotnému Frankesteinovi a jeho "masce". Pokud by byl sešitý z osmi těl, tak by měl vypadat trochu víc nesymetricky, zatímco u něj to maskéři odbyli pouze nalepením jizev.

Drsňačky (2013)

Tak tuhle "komedii" jsem doslova přetrpěl. Nejspíš jsem masochista, protože jsem to dokoukal až do konce a asi doufal, že to nebude tak zlé. Její tvůrci se nejspíše milně domnívají, že vtipné znamená to samé co trapné. Navíc jsem si před shlédnutím snímku nezjistil, kdo v něm hraje, a kdybych věděl, že dali dohromady jako duo Sandru Bullock s Melissou McCarthy, tak bych se na to možná ani nekoukal a ušetřil si tak pár let života. Během dvouhodinové stopáže mě pobavily jen scény, když ty dvě vyslýchaly dealera, visícího hlavou dolů z požárního schodiště, a podříznutí zákazníka ze strany Sandry, když ho chtěla zachránit před udušením palačinkou. Jinak jsem v celém snímku marně hledal normální postavu, která by se nechovala nesmyslně. A jedna věc na závěr - dělat z Melissy, i vzhledem k jejímu vystupování ve filmu, atraktivní ženskou mi přišlo poměrně perverzní i na komedii, kterou bych než "Drsňačky" nazval spíše "Trapňačky"..

Zkažená úča (2011)

Pohodová komedie, kde asi nejlepší dva momenty jsou, když policista přijíždí k místu, kde Cameron "umývá" auta, a když jeden student blbne s podprsenkou své učitelky. Za pár let se na to možná kouknu znova.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Zajímavé postavy, ať už kladné nebo záporné, si určitě najdou své příznivce mezi diváky tohoto seriálu. Rovněž příběhy jednotlivých zájemců o trůn a jejich intriky jsou zajímavé a jejich konce dost nečekané. Pár věcí, co bych seriálu vytknul, je občasná nepřehlednost v množství postav a rodů, které se v příběhu objevují. Dále některé věci vyzní tak nějak do ztracena, například když se blíží na konci jedné série nemrtví ke zdi, tak bych čekal, že ta další na to naváže, a ono nic. Množství postav má ještě jednu nevýhodu - pokud fandíte některé z postav, což je i můj případ, tak čekáte dvě třetiny dílu na to, než se objeví na chvíli na obrazovce, doplní svou část příběhu a zase se odmlčí. Pro tyto věci jsem nedal plný počet, ale jinak nemám tomuto skvělému seriálu co vytknout.

Hancock (2008)

Konečně superhrdina jak má být. Už mě nudila řada uhlazených, dokonalých panáků, z jejichž dokonalosti by se jeden pozvracel. Hancock posunul hrdinu blíže k lidem a jejich slabostem a způsob, jakým chytal darebáky, přičemž zničil půlku města, mě vážně bavil. Plný počet u mě nedostane film pro počet Oscarů nebo výlevy kritiků, ale který mimo jiné přijde s něčím novým, něčím mě překvapí a zaujme, a je mi jedno, jestli v záporném, nebo kladném smyslu, a to se u Hancocka stalo.

Klik - život na dálkové ovládání (2006)

Klik je komedie, na níž se opakovaně rád podívám, protože se u ní vždy bavím stejně dobře, jako když jsem jí viděl poprvé a rozhodně pro ní neplatí, že opakovaný vtip není vtipem. Rovněž se mi líbí originální nápad filmu, i určité poselství o tom, jak se dá promarnit život, které sebou nese. A ačkoliv nejsem moc na dojáky, tak tady mi konec jednoduše sedl, stejně jako herecké obsazení.

Jmenuji se Sam (2001)

Před časem jsem zaslechl v nějakém kinoboxu o tomto filmu, jen mi uniklo to podstatné, to jest název filmu a obsazení. Pak jsem se poměrně dlouho snažil zjistit, o jaký film se jednalo, protože mě zaujal příběh, který se ve filmu odehrává. Je to asi tři roky zpět, kdy jsem zjistil název filmu a svého dlouhodobého hledání rozhodně nelituji, protože jde o opravdu skvělý film a výborným obsazením, kde exceluje po boku výrazného Sean Penna tehdy sedmiletá Dakota Fanning.

Total Recall (2012)

Zářný příklad toho, jak to dopadne, když se někdo snaží dělat remake něčeho, co to absolutně nepotřebuje. A vizuálně "dokonalejší" efekty s dokonalejší technologií nejsou vše, protože ty původní měly prostě své kouzlo. Na původní Total Recall se vždy rád podívám znova, zatímco tohle mi stačilo jednou. Tím nechci říct, že film sám o sobě by byl špatný, ale prostě je jen druhý v pořadí a tam také zůstane.

Panna a netvor (1978)

Pohádka s hororovou atmosférou, nebo horor s pohádkovým námětem. V každém případě se jedná o jedinečným způsobem zpracovaný film, který vtáhne diváka do děje, a to i díky někdy až naturalisticky výjevům a Harapesově masce, kterou by hravě strčil do kapsy Jasonovu škrabošku a vylekal i ostříleného Freddyho Kruegera.

S čerty nejsou žerty (1984)

Skvěle zpracovaná pohádka s řadou excelentních herců, kteří svým postavám dodali charakteristické a nezapomenutelné rysy. Kdo by si například nevybavil Jaroslavu Kretschmerovou v roli vypočítavé Doroty Máchalové, nebo Petra Nárožného jako nepříliš chytrého kaprála. Také zpracování pekla je jedinečné a jednoznačné nejlepší, jaké je možné v pohádkách vidět. Rovněž se mi líbí, že i přes to, že se jedná o pohádku, je zde mnoho pravd, které se dají přenést i do běžného života. Jen asi v tom reálném světě by nad nudnou Adélkou u chlapů na celé čáře zvítězila Angelina. Každopádně je tato pohádka u mě na prvním místě, daleko před jinou, údajně nejoblíbenější českou pohádkou.

Časové pásmo bylo změněno