Vrahouni (2010)

Někdy to bylo romantické, jindy akční, ale komediální žánr jsem v tom postrádal. Akční sekvence sice ušly, ale ve městě zjevně nefunguje nic jako policie, protože to by nejspíše někdo zareagoval na střelbu, výbuchy a honičky vozidel v zastavěné obydlené části města. Jinak film, který neurazí, ale ani příliš nenadchne.

Tucker & Dale vs. Zlo (2010)

Dva vidláci, kteří si v klidu u své chaty dělají své věci jako je řezání dřeva nebo rybaření, ale pro neznalého turistu z města to vypadá, jako by unášeli a vraždili lidi na potkání. Komedie, u které jsem se opakovaně pobavil a bez ohledu na hodnocení ostatních tomu klidně dám pět hvězdiček.

50x a stále poprvé (2004)

Nespočítám, kolikrát jsem tuto komedii viděl, ale její název by to celkem vystihoval. Drew byla ve své roli milá a například její rozčarování z vývoje filmu Šestý smysl bylo velice přesvědčivé, přestože to viděla "poprvé" na rozdíl od otce a bráchy. Příjemnou atmosféru filmu dotvářel Adam Sandler s lehčím a Rod Schneider s drsnějším a úchylnějším humorem, který se ale nedostal za hranici vkusu.

Sedm (1995)

Po skončení filmu jsem asi ještě patnáct minut seděl a nepřítomně zíral na vypnutou obrazovku. To co mě u tohoto filmu dostalo, nebyla řada nechutných vražd, ukázaná v průběhu do nejmenších detailů, ale to nejhorší, co na konci ukázáno nebylo, což umocnilo psychologický dojem, založený na tušení, že k tomu došlo. Nejlepší filmy končí jinak, než byste očekávali, a když se na ně díváte znova, pořád doufáte, že tentokrát to dopadne podle původního očekávání.

Ledové království (2013)

Vizuálně povedený kousek se zajímavými ledovými efekty. Animovaný film pro celou rodinu, kde děti, a nejen ty, asi nejvíce pobaví sněhulák Olaf a jeho různé variace na hru s končetinami, který si u mého hodnocení vysloužil hvězdičku navíc.

Případy 1. oddělení (2014) (seriál)

Díky, díky a ještě jednou díky. Konečně po dlouhé době kvalitně natočený kriminální seriál, který se díky zpracování a řešení skutečných případů hodně přiblížil realitě - vím o čem mluvím. Doufám, že nezůstane jen u 14-ti dílů a časem se dočkáme pokračování.

Pánská jízda (2004) odpad!

Absolutně bez humoru, kdy ani feministky by nezašly takhle daleko ve snaze udělat z chlapů debily. Co mě mrzí nejvíc, že se do tohoto filmu propůjčily takové osobnosti jako Ondřej Vetchý nebo Josef Abrhám.

Muž se železnou maskou (1998)

Představte si, že vám někdo sevře hlavu do železné masky a zavře vás do temné, zatuchlé, vlhké kobky, kde budete kdovíjak dlouho, podle Voltaira až 40 let. Osobně bych si myslel, že po sejmutí masky budete bez vlasů a obličej budete mít samou deformaci, vřed, rozpadající se kůži se spoustou skvrn a nezhojených ran, díky kterým vás nikdo nepozná a zůstanete tak navždy neznámým vězněm, ale místo toho se z masky vyloupne DiCaprio s pletí jak dětská prdelka - tomu říkám slušná omlazovací kúra.

Troja (2004)

Brad Pitt nepatřil mezi mé oblíbené herce, ale role ve filmu Trója mu sedla a celkově byl film dobře pojatý. Souboje byly efektivní bez ohledu na jejich délku, a volba herců pro jednotlivé postavy tvůrcům rovněž vyšla. Film se stopáží nad dvě hodiny mě zpravidla začíná nudit nastavovanými dialogy, ale v Tróje to mělo celkem spád a děj se plynule posouval dál od jedné bitvy k druhé. Co mě pobavilo, bylo, jak zbabělý jouda Paris, díky své neschopnosti sejme poloboha Achillea a ještě se u toho tváří jak hrdina.