Mutant 2 (1998)

Pro mě to byl takový průměr, který nenadchne, ale ani nezklame, protože tolik očekávání jsem do toho stejně nedával. Navíc je tam jedna záhada: Kam se poděly kalhotky Natashy poté, co utekla z výzkumného zařízení, kde je ještě měla, za svým ufounským protějškem, kam dojela bez nich? Možná to časem vyřeší Mulder se Scullyovou, ale do té doby mi to nedá spát.

Muži v černém 2 (2002)

Slabší průměr a s jedničkou se to nedá srovnávat, ale to tak nějak k pokračování úspěšných filmů patří. Z tohoto filmu jsem si ale odnesl jeden důležitý poznatek: "Skoro všichni zaměstnanci pošt jsou mimozemšťané", což vysvětluje, proč si při čekání ve frontě na poště připadám jako z jiné planety.

Muž na hraně (2012)

To byla ale zápletka. Tak vězně na útěku, kterého mají povoleno sejmout na potkání, se snaží zachránit jako sebevraha z římsy hotelu, aby nehapal a nezpůsobil si bebí. Navíc byl tak sympatický, že bych nejraději otevřel to okno, co měl za zády, a trochu mu pomohl klacíkem - jak se říká "chytrému napověz, hloupého postrč". Hned by se vše vyřešilo a mohlo by se jít na další film. Jo a pak ta nejčastěji používaná věta muklů "já jsem nevinný" by mě fakt přesvědčila o jeho nevinně.

Muž se železnou maskou (1998)

Představte si, že vám někdo sevře hlavu do železné masky a zavře vás do temné, zatuchlé, vlhké kobky, kde budete kdovíjak dlouho, podle Voltaira až 40 let. Osobně bych si myslel, že po sejmutí masky budete bez vlasů a obličej budete mít samou deformaci, vřed, rozpadající se kůži se spoustou skvrn a nezhojených ran, díky kterým vás nikdo nepozná a zůstanete tak navždy neznámým vězněm, ale místo toho se z masky vyloupne DiCaprio s pletí jak dětská prdelka - tomu říkám slušná omlazovací kúra.

Naboř a ujeď (2012)

Ne že bych od toho čekal něco extra, ale pár vtipných scén s nešikovným Tomem Arnoldem bylo přece jen málo. S pistolí zacházel stejně opatrně jako městští strážníci na služebně v Praze. Navíc zde měla Kristen Bell řadu protivných dialogů s Cooperem, při nich se chovala jako hrozná píííp. Snad jediný dialog, který působil směšně, byl o tom, kdo ve věznici navštívil gangsterovu p***l. Navíc honičky byly napínavé asi tak jako zpuchřelé kšandy postaršího návštěvníka Oktoberfestu. Docela zklamání.

Na hraně zítřka (2014)

Na začátku hlavní hrdina umře. Nebojte, není to spoiler, koukněte a uvidíte sami. Něco jako Na Hromnice o den více, jen místo sviště Phila je tu svišť Cruise a nedohlédne až do jara, ale jen do druhého dne, respektive do už načatého dne. No a jako správný optimista vidí jen smrt. Efekty a tempo dobré, emzáci také ujdou, jen trochu připomínají sentinely z Matrixu, ale proč stále vymýšlet něco nového.

Naprostá sebedůvěra (2012)

Z pohledu klaďasů: "Proti mě stojí banda po zuby ozbrojených grázlů, tak si vezmu svojí kudličku a hurá na ně. Jo super, bylo jich celkem asi osm, z nichž jsem sejmul tři, takže jich zbývá už jen dvacet. Teď když tu přede mnou leží několik jejich mrtvol, tak si můžu vzít jejich samopaly, ale na co, když mám pořád svou kudličku a holé ruce. Aj aj, někdo jde, tak se schovám za tu bedýnku a počkám, až projdou okolo mě a pak je překvapím. Jen doufám, že když mám dva metry, plešatá hlava mi hází odlesky do všech stran a přes svaly mám problém projít futra, tak si mě nikdo z nich za tou bedýnkou nevšimne. Super, vyšlo to, všichni koukali na opačnou stranu, a když ti tři prošli, tak můžu v klidu všech pět zabít. Hotovo, sejmul jsem všechny grázly a teď je okradu o 200 milionů dolarů, protože jako mrtvoly už je nepotřebují a já jsem přece klaďas, takže se napůl rozdělím s kámošem, co mi pomohl sejmout alespoň dvacet z těch osmi hajzlíků. Svůj podíl rozdělím na půl a za polovinu koupím sirotčinec a za druhou polovinu uspořádám mejdan". Z pohledu záporáků: "Tak mám na akci osm lidí, tak to rozdělím na tři týmy po pěti a zbylých dvacet lidí zůstane v záloze. Co je to za hluk? Hej ty s tou snajperkou to jdi okouknout za tu bednu, zpoza které čouhají ty namakané bicáky, jestli se tam náhodou neschovává nějaký člen speciální jednotky s kudličkou. Ejhle, byl tam a sejmul mi několik mužů. Za ním, vystřílejte všechny náboje do trubek, futer a dveří, aby jste pak mohli jít na férovku muž proti muži. Jupí, mám rukojmí, které má v těle implantát s kódem k účtům s 200 miliony dolarů, tak ho posadím k tomu polenu a budu doufat, že když se k němu otočím zády, že mě s ním nevezme po hlavě. Jauvajs, vzalo a budu mít pěknou bouli. Navíc mi ještě zdrhlo. Tak ho jdeme hledat a pokud za nějakou bednou bude házet prasátka pleška nějakého svalovce, tak se budeme dívat na druhou stranu, aby nás to neoslňovalo. Všichni tak nějak umřeli a já jsem sám a jdu na férovku do boje se Stevenem S egálem. Sice jsem ze CIA a mám výcvik speciálních jednotek, ale peru se jak malá holka. Hlavně aby se mi nezlomil nehet. Au au, umírám, protože mě roztrhalo na kusy několik min, které ale nepoškodily nic jiného, padlo všech mých třicet mužů, rukojmí nemám a navíc mě klaďas obral o prachy, přestože jsem se s ním chtěl poctivě rozdělit napůl. Kde jsem jen udělal chybu..:o(...". Z pohledu Segala: "Jsem trochu při těle, je mi šedesát, ale když si dám kšilt dozadu, tak vypadám na šestnáct. Jsem prostě cool a nejlepší, jako ve všech filmech, v nich machruju...".

Návrat oživlých mrtvol (1985)

Vtipně pojatý horor, který je už klasikou. Nejčastěji požívané slovo ve filmu je "mozky" a interview s jednou mrtvolou objasňuje i to, proč si na nich tak s chutí pomlaskávají. Zombíci jsou na tolik cool, že jim nedělá problém objednat si čerstvý příděl mozků, jakoby to byla pizza s dovážkou až do domu...tedy k hřbitovu.

Návrat oživlých mrtvol 2 (1988)

Hlavní postavy, no to byla partička dementů, u níž ani nechápu, proč před zombíky, lačnícími po mozcích, utíkali, protože u nich by si neměli na čem pochutnat. Jinak výrazně slabší, než jednička. Moment, který mě pobavil, byl raut zombíků ve zverimexu, i když scéna spíše připomínala boj v hračkářství o plyšáky. Celkově ale tak 45%.

Návrat vražedných rajčat (1988)

Vražedná rajčata, až na jedno s růžovým drnem, se ve filmu objevovala asi tak často jako manželka inspektora Columba ve stejnojmenném seriálu. Sice tu bylo pár dobrých vtípků, jako když si padouch poslal pikolíka pro své popelářské vozidla a následná honička, ale jinak to byla jednou zhlédnutelná blbina. Rajčata jsou lepší v kečupu než ve filmu, ale s karotkou by to byl trhák.