Robocop (2014)

Dějová linie má hlavu a patu. Nejedná se jen o akční podívanou, ale jsou zde řešeny i otázky identity hlavní postavy a dále morální zásady a politické otázky, kdy toto není na škodu, ale dává to filmu další rozměr, aniž by mu to ubralo na akčnosti. Dvě hodiny uběhly svižným tempem bez zbytečných dialogů a prostojů.

Řežba v Tombstone (2013)

Podle názvu jsem čekal větší řežbu a potoky krve, když v tom hraje Trejo. Ale nějak se to táhlo i přes to, že na splnění úkolu měl hlavní "hrdina" jen den, za nějž měl jak správný cukrář naplnit několik rakviček. Chvílemi mi přišlo, že se tvůrci snažili přidat do filmu i nějaký umělecký dojem zpomalenými záběry a podobně, ale ten se tam hodil asi tak, jako cibule do pudinku. Pro mě to byl takový průměr.

S čerty nejsou žerty (1984)

Skvěle zpracovaná pohádka s řadou excelentních herců, kteří svým postavám dodali charakteristické a nezapomenutelné rysy. Kdo by si například nevybavil Jaroslavu Kretschmerovou v roli vypočítavé Doroty Máchalové, nebo Petra Nárožného jako nepříliš chytrého kaprála. Také zpracování pekla je jedinečné a jednoznačné nejlepší, jaké je možné v pohádkách vidět. Rovněž se mi líbí, že i přes to, že se jedná o pohádku, je zde mnoho pravd, které se dají přenést i do běžného života. Jen asi v tom reálném světě by nad nudnou Adélkou u chlapů na celé čáře zvítězila Angelina. Každopádně je tato pohádka u mě na prvním místě, daleko před jinou, údajně nejoblíbenější českou pohádkou.

Sedm (1995)

Po skončení filmu jsem asi ještě patnáct minut seděl a nepřítomně zíral na vypnutou obrazovku. To co mě u tohoto filmu dostalo, nebyla řada nechutných vražd, ukázaná v průběhu do nejmenších detailů, ale to nejhorší, co na konci ukázáno nebylo, což umocnilo psychologický dojem, založený na tušení, že k tomu došlo. Nejlepší filmy končí jinak, než byste očekávali, a když se na ně díváte znova, pořád doufáte, že tentokrát to dopadne podle původního očekávání.

Sejmi prezidenta (2014)

Tenhle film mi udělal obrovskou radost tím, že jsem na něj nešel do kina, a nevyhodil za něj peníze, protože to byla jedna velká reklama na kýč. Hlavní hrdina (Samík) předvedl, že je nerozbitný, a celkem i naivní, když svůj život svěří do rukou 13-ti letého lovce Oskariho, který dál doskočí než dostřelí lukem. Jdu koukat do zdi, tam najdu lepší děj ;)

Sekretářka (2002)

Sado maso romantika? Nečekal bych, že to jde dohromady, ale ono to nějak fungovalo a Maggie byla ve své roli kouzelná, i když sufražetky by z toho asi neměly moc velkou radost a feministky by hned po zhlédnutí nejspíše vykastrovaly Jamese Spadera, kterého by pak za zbytek mužství pověsily do průvanu hned vedle režiséra.

Sharknado 2 (2014) (TV film)

Fin bojuje za práva obyvatel New Yorku odpálit si ve vzduchu svého žraloka, zatímco jeho milá si na čerstvě uhlodaný pahýl ruky přidělá kotoučovou pilu a s úsměvem jde do boje. Nízký rozpočet je tu vidět na každém kroku, zvláště když se tu některé scény odehrávají v té samé lokaci, jako když hlava sochy svobody pronásleduje běžící ženský ulicí až na konec, kde nasednou do auta a ujíždějí před ní tím samým místem, kudy předtím běžely. Pořád nechápu, proč je to stále prezentováno jako horor, když jediná děsuplná věc je zde herecký projev Ian Zieringa. Blíže to má už i k romantickému filmu - no holky řekněte, která z vás by nevyměkla u takové žádosti o ruku s rukou v ruce jako v podání Fina na vrcholu Empire State Building :oD. Už jsem zvědavý, s čím přijde Sharkonado 3 - možná více žraloků, tornád, a k Finovi by se mohl přidat Brandon Walsh nebo jiný kámoš z Beverly Hills.

Sirotčinec (2007)

Ponurý, mrazivý horor, kde nejde o potoky krve, ale o čistou duchařinu, na níž se divák nerad dívá sám v opuštěném bytě. Viděl jsem pár hororů, u nichž jsem se bál, řadu těch, které mě spíše pobavily a nespočet dalších, které jsem prostě jen odkoukal. Sirotčinec byl ale první horor, u něhož jsem zažil hodně nepříjemné mrazení a to ve chvíli, kdy médium v podání skvělé herečky Geraldine Chaplin vstoupí do dětského pokoje a ...

Smlouva s ďáblem (2000)

Asi se budu trochu rouhat, ale pokud Ďábel vypadá takhle, tak adios Bože, jdu raději do pekla. Také co v ráji, kde jsou samí pobožní. V pekle je teplo, mariáš, pořád plné kotle, nekončící pařby se zvrhlými holkami...No nechal jsem se trochu unést, ale teď abych se raději vrátil k filmu - po prvním přání jsou výsledky těch dalších už předvídatelné. Některé scény sice pobaví, ale jako celek je to pro mě průměr.