2 zbraně (2013)

Dvojice, která se má tak ráda, že se vzájemně střílí, vykrade banku a tím nase... naštve snad všechny od CIA, přes armádu až po mačo paka z mexického kartelu, kteří jsou tak nebezpeční, že způsobují infarkty slepicím, když se jim nedokážou trefit do hlav, vyčnívajících ze země. Do konce filmu se objevují stále nové zápletky a pořád se to tak nějak nese ve stylu nevěř nikomu.

28 dní poté (2002)

Ukázka toho, jak to dopadne, když se ekologičtí aktivisté, místo přenášení žabiček přes dálnici, snaží zachránit infikovanou opičku z laboratoře. Film působí značně úsporně a řada katastrofických scén by se dala natočit na vylidněném Václaváku ráno po Silvestru. Na komparzu rovněž ušetřili, protože na davy nakažených ve filmu moc nenarazíte. A co se vojáků týče, tak ty poznáte jen podle toho, že mají vojenskou uniformu, protože výcvik ani taktika tomu moc neodpovídá. Jinak ale celkem napínavá záležitost.

28 týdnů poté (2007)

Milé děti, jestlipak víte, co to je: Má to červená očička, slintá to a cení při tom na vás zoubky, a ulicemi bloumá hlavně v noci? Ne není to upírek, ale váš tatínek. A nevrací se z hospůdky, ale od vaší maminky, kterou samou láskou spapinkal. A vy od něj pohádku na dobrou noc rozhodně nečekejte a raději ho střelte do hlavy dřív, než začne zjišťovat, co máte na srdci...doslova. Film má příběh, akci i napětí, takže celkem spokojenost.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Způsob zpracování byl efektivní, i když od začátku předurčený k budoucímu parodovaní, kdy si polonazí chlapíci vymění meče za mokré ručníky. Spojení hudby, vizuálních efektů, zpomalených záběrů či kostýmů udělal z filmu jedinečnou podívanou, a pak už je celkem jedno, jestli se to tak opravdu stalo. Navíc Leonidase ztvárnil charismatický Gerard Butler, který se své role ujal na výbornou, takže celkově nemám filmu co vytknout.

300: Vzestup říše (2014)

Kdyby to natočili před první třístovkou, tak by se o Bitvě u Thermopyl mluvilo jako o slabším odvaru. Myslím si, že to bylo na stejné úrovni, jen prostě jako druhé v řadě, pevninu vystřídalo moře a partu vysvalených bojovníků nahradila parta vysvalených sedláků. Kdybych věděl, že sedlačením získám takovou postavu, tak se vykašlu na fitko a raději jdu okopávat brambory. Byla tam řada skvělých bitev, podtržená strhující hudbou, ale jedna z nejlepších se odehrála v kajutě mezi Themistoklem a Artemisií, kteří se do sebe zaklesli a celou dobu to bylo nerozhodně - hotová jatka :oD.

47 róninů (2013)

Film měl tak nějak vše, co od filmu očekávám a i přesto jsem ho pouze odkoukal. Jednotlivé scény byly dobře zpracované, ale jako celek mi tam pořád něco nesedělo. Byla tam řada sekvencí, které skončily jinak, než je zvykem, ale ani tak mě to nepřekvapilo nebo dokonce odzbrojilo. Dávám 4 hvězdy, protože je to možná mnou a ne filmem, který bych nerad poškodil, protože jak jsem napsal na začátku, měl tak nějak vše...

50x a stále poprvé (2004)

Nespočítám, kolikrát jsem tuto komedii viděl, ale její název by to celkem vystihoval. Drew byla ve své roli milá a například její rozčarování z vývoje filmu Šestý smysl bylo velice přesvědčivé, přestože to viděla "poprvé" na rozdíl od otce a bráchy. Příjemnou atmosféru filmu dotvářel Adam Sandler s lehčím a Rod Schneider s drsnějším a úchylnějším humorem, který se ale nedostal za hranici vkusu.