Mikey (1992)

Malý sociopatický zmrd, ktorý ma iritoval po celých 90 minút.

O.C. (2003) (seriál)

Seriál, ktorý ma sprevádzal počas mojej puberty v horších aj lepších chvíľach. Kopu adolescentov sa v tom tiež určite nájde, rieši sa tu mnoho problémov, od problémov jednotlivcov až po problémy celej rodiny. Miestami vtipné a energické a občas naopak temné, dramatické s tým, že ku koncu sa nás snaží seriál emočne vyždímať. Úhlavná štvorica hl. postáv je veľmi sympatická, každopádne Ben McKenzie ako Ryan sa mi páčil najviac, kde sa z darebáka bez zmyslu života postupne stáva uvedomelý dospievajúci muž. Silné 4*.

Dexter (2006) (seriál)

Priebežné hodnotenie po 3. sériach.

Na hraně zítřka (2014)

Veľmi jednoduchý dej príbehu o mužovi, ktorý sa neustále aj po svojej smrti vracia do jedného checkpointu, z absolútneho babráka a neschopného vojaka sa vďaka tejto schopnosti stáva mašina na zabíjanie navyše v tomto všetkom mu pomáha krásna členka špeciálnych jednotiek, Rita a vraj bláznivý vedec, ktorý vie o Alpha a Omege skoro všetko. K absolútnej blaženosti mi ale chýbal lepší záver. 4*.

Ao no Exorcist (2011) (seriál)

Pri pozeraní Modrého exorcistu som mal pocit, že sa hrá na niečo(cool), čo vlastne vôbec nie je. Slabučký a predvídateľný dej, nezaujímavé postavy, občas aspoň poteší akcia a za jediný klad považujem akurát tak kresbu. 1*

Ip Man (2008)

Perfektná takmer dvojhodinová prehliadka ázijských, predovšetkým čínskych bojových umení na čele s perfektným Donnie Yenom, nehovoriac o výbornom príbehu z obdobia Japonsko-Čínskej vojny počas II.sv. vojny. Film funguje výborne po stránke akčnosti aj drámy s občasným náznakom odľahčenosti v dobrom slova zmysle. 5*

Dungeon ni deai o motomeru no wa mačigatteiru no daró ka? (2015) (seriál)

Oddychové anime na jedno pozretie, ale za to príjemné jedno pozretie :) Graficky nadpriemerné, čo sa týka zápletky a postáv, tak mi Dungeon nič nové neprináša, ale je to správne namixované a preto 4*.

Hvězdy nám nepřály (2014)

Videné 3-krát a stále neomrzelo, zaujímavý príbeh, plný lásky, občasného vtipu, ale predovšetkým silná dráma, ktorá ku koncu síce až moc tlačí na pílu, ale stále je to v rámci ako takej normy. Celkovo sa mi páčila viac prvá polovica filmu, kvôli takej väčšej uvoľnenosti, ale záver mi bude ešte dlho rezonovať v hlave. Film je pomerne uveriteľný predovšetkým vďaka dvojici hlavných hrdinov. Napokon 5*.

Okusama ga seito kaičó! - +! (2016) (série)

Fanservis a ecchi tu jednoznačne králuje, miestami by som si dovolil tvrdiť že aj niečo viac ako ecchi. Je to zamerané predovšetkým na prsia a spodné prádlo Izumiho spolužiačok, takže príbehu tu moc nenájdeme, ale ako oddychová, miestami vtipná ecchi komédia je to fajn a dlžka 8min. na epizodu tiež plne vyhovuje.3*

Aoi bungaku series (2009) (seriál)

Prikláňam sa k 5* najmä kvôli 1. a 4. príbehu, tie boli po všetkých stránkach takmer dokonalé. Plný počet aj preto, že som sa dlhšie s podobným anime nestretol a sadlo mi to ako uliate.