Tonari no Seki-kun (2014) (seriál)

Nebolo to zlé, čo sa týka komediálnej stránky, ale aj napriek kratšej stopáži ma cca pri 13-14 diely začal Seki-kun nudiť a zachránila to len sem-tam nejaká komická neokukaná scénka. A OP bol parádny! :D Silné 2*.

Interstellar (2014)

Som sklamaný, čakal som od filmu o niečo viac, predovšetkým čo sa týka príbehu a nejednej nelogickosti v ňom, v prvej polovici sa nám postupne buduje atmosféra a v tej 3/4 filmu sa atmosféra rýchlo vytráca až sa človek dostane k záveru, ktorý má síce zaujímavú nosnú myšlienku, ale za to predvídateľnú. Každopádne čo sa týka vizuálnych trikov, tak to je ohromné a aj herecké výkony potešili. Slabšie 3*.

Blame! (2003) (seriál)

Musím iba súhlasiť s tým, že manga je parádna, toto anime by som označil iba ako nejaké zasvätenie do prostredia a do deja. 3*.

New Kids Nitro (2011)

Bohužiaľ slabšie ako jednotka, kde sa väčšinu stopáže pozeráme na súboj Maaskantje vs Schijndel, zachraňuje to až posledná tretina filmu, kde znenávidené Maaskantje a Schijndel spoja proti tzv. "vampírom" a to už bol masaker pripomínajúci miestami Braindead :) Slabšie 3*.

New Kids Turbo (2010)

Tak toto bola pecka ako hrom, kde hl. hrdinovia sú idioti na pohľadanie a ich svojská metóda ako rebelovať proti tomu, že nemajú peniaze a nedostávajú dávky je bohovská :) Zážitok z filmu každopádne exponenciálne rastie s množstvom drog v krvi, čím viac tým lepšie.. :) za mňa 4*.

Bakemonogatari (2009) (seriál)

Po prvom pozretí som nedokázal oceniť kvalitu tohto anime, po opakovanom pozretí som mal oveľa lepší dojem z celého seriálu a preto z pôvodných 2, dávam 4*.

V zajetí démonů 2 (2016)

Už to síce nebolo to, čo jednotka, ale stále slušné, predovšetkým čo sa týka lakačiek ale aj hereckých výkonov, atmosféru hodnotím ako o niečo slabšiu oproti jednotke a hlavne pribudli typické hororové klišé, kde je celý dom hore nohami, ale okrem jednej osoby v dome, ostatné spia ako keby sa nič nedialo. Celkovo solídne natočené, tentokrát s väčším množstvom hluchých miest ako v jednotke, ale 4*, to sú.

Most přes řeku Kwai (1957)

Skvele zlvádnuté, čo sa týka dramatičnosti a uveriteľnosti, naopak nesedela mi moc dlhá stopáž a treba povedať, že boli pasáže, pri ktorých som sa jednoducho nudil. 4*.

Handa-kun (2016) (seriál)

Paranoik, ktorý o všetkom a o všetkých premýšľa v najhoršom, resp, vždy mu napadajú len tie najstrastiplnejšie závery a aj napriek tomu, to bola celkom sranda :) Slabšie 3*.

Příběh jizvy (2016)

Nie som fanúšikom monogatari sérií a nič som od tohto neočakával... a musím povedať, že som ani nič nadštandartné nedostal, proste čistý priemer so všetkým čo k tomu patrí až na perfektnú animáciu, ktorá nemusí každému sadnúť. 3*